Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ReactOS? NT/GNU operativni sistem?

[es] :: Advocacy :: ReactOS? NT/GNU operativni sistem?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3175 | Odgovora: 24 ]

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maksvel
Čačak

Član broj: 107376
Poruke: 276
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.tfc.kg.ac.yu/tempus-j..


Profil

icon Re: ReactOS? NT/GNU operativni sistem?10.06.2007. u 21:16
Davali su nedavno ReactOS na disku uz Mrežu, ali su ga u istoj toliko ocrnili, odnosno konstatovali da malo šta radi, da me mrzelo da instaliram...
Unix is user-friendly—it's just choosy about who its friends are.
_______________________
http://www.tfc.kg.ac.yu
10.06.2007. u 21:16 

Mitrović Srđan
bloodzero
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2676
*.ptt.yu.

Sajt: www.web2buzz.net


Profil

icon Re: ReactOS? NT/GNU operativni sistem?10.06.2007. u 21:21
Ico a odakle tebi npr da cinik nista ne radi?
"assumption is mother of all fuckups" :)
Izgleda da ako se ne pojavis na slashdotu kao neki developer ili unix guru
kao da nista nisi postigao / radio u zivotu :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videop...8517136815&q=tony+melendez

Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. I sense much fear in you.
-Master Yoda


10.06.2007. u 21:21 

EArthquake
Aleksandar Nikolic
Novi Sad

Član broj: 20684
Poruke: 536
91.150.121.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: ReactOS? NT/GNU operativni sistem?10.06.2007. u 22:09
"a mother , brother , any other fucker "


ma meni su te ideje uvek bile krajnje dubiozne, mislim svaka cast , ali cemu to , nikada to nece biti dovoljno dobro za real life koriscenje
cak verujem da kroz wine stvari idu bolje , nemojte pogrresno da me shvatite , nije ista sustina kod wine-a i ovoga , jednostavno , interesantno mi je kao projekat, a ne kao nesto sto bi moglo da se koristi bilo gde


10.06.2007. u 22:09 

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 264
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


Profil

icon Re: ReactOS? NT/GNU operativni sistem?10.06.2007. u 23:21
Kol'ko ja znam, oni koriste kod winea za sistemske APIje. Dobro, API je malo širok pojam, ali koristi (od wine-a) recimo GDI+ biblioteke, pa CommonDialogs biblioteke i nešto oko pristupa registry bazi. To što pokreće ReactOS pokrenuće i Linux sa wine-om, a sigurno i više od toga.
10.06.2007. u 23:21 

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: ReactOS? NT/GNU operativni sistem?11.06.2007. u 00:09
ROS usko surađuje sa wine projektom, i dosta se međusobno nadopunjuju. Nekolicina developera aktivno sudjeluje u oba projekta.

No to je najmanj problem - wine je najvećim dijelom implementacija win32 API-ja koje popularne aplikacije koriste, a tu su većma baš oni dokumentirani u MSDN-u i čije je ponašanje dobro poznato i definirano već jako dugo vremena (10+ godina). ROS cilja na potpuno drugu stvar: implementaciju masu nedokumentiranih API-ja nad kojima su izgrađeni i win32 API i dokumentirani kernel-mode API. Npr. wine projekt neće klonirati cijeli LSA podsustav za implementirati win32 API koji se bavi postavljanjem ACL-ova nad objekte i kontrolom njihova pristupa. Neće ga npr. pokretati u odvojenom servisu, implementirati SeAccessCheck API u kernel-mode kao što to Windowsi izvorno rade, dok ROS baš to radi, i stoga mu je posao mnogo puta teži.

Glavni je problem ROS-a nedostatak manpowera, jer bez obzira na inteligenciju nekih vrlo talentiranih developera, klonirati OS čiji "base team" sačinjava par tisuća profesionalaca je Sizifov posao kad vas je 2 reda veličine manje. Cilj je plemenit, no money makes the world go around :)
11.06.2007. u 00:09 

[es] :: Advocacy :: ReactOS? NT/GNU operativni sistem?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3175 | Odgovora: 24 ]

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.