Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ISP- kako pravilno registrovati firmu.

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: ISP- kako pravilno registrovati firmu.

[ Pregleda: 8211 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon ISP- kako pravilno registrovati firmu.14.03.2005. u 22:49 - pre 232 meseci
Nemam nikakve informacije, dali u srbiji postoji specialan kod za otvaranje Internet Service Provider.
Ako ne,
- dali to moze biti firma (d.o.o ili drugo) koja podrzava 'racunarske i mrezne aktivnosti' u grupu aktivnosti firme.
- Ili registrovati 'Usluznu Radnju' (UR) i u grupu aktivnosti dodati racunarske i mrezne aktivnosti.
Znaci pruziti usluge za racunarske mreze i sto ja znam.


Hvala.

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: ISP- kako pravilno registrovati firmu.15.03.2005. u 00:34 - pre 232 meseci
Radnje nemaju pravo uvoza robe, a da li je internet vreme roba ili nije, eto ti teme za razmisljanje...
Sto se mene tice, biti ISP je isto kao i prodavati zelenu salatu - uvezes sleper zelene salate - uvezes TBh internet vremena, sacekas da se pojavi 5.000 kupaca i kupi po kilo zelene salate - sacekas da se pojavi 5000 kupaca i kupi po 10 56kbpsh interneta. Ima i drugih tumacenja koja mogu biti tacna koliko i ovo moje.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: ISP- kako pravilno registrovati firmu.15.03.2005. u 19:23 - pre 232 meseci
OK, kako sam ja ukapirao, hteo si da kazes da moze se registorvati kao firma za uvoz i izvoz, znaci kao svaka druga firma sto kupi i prodaje!!!

Pazi sad, kad si Radnja, internet koji ti kupujes (bilo iz telekoma ili na drugaciji nacin) mozez smatrati trosak radnje, a prodavati korisnicima kao uslugu interneta.

Da li je internet "usluga", ili "zelena salata" ili moze biti oba dva, zavisi kako ja hocu registrovati 'firmu'?
 
Odgovor na temu

coyote_kv
Kraljevo

Član broj: 14837
Poruke: 213
89.216.240.*



Profil

icon Re: ISP- kako pravilno registrovati firmu.30.07.2007. u 13:35 - pre 203 meseci
Moras da budes registrovan kao firma a vise informacija imas na RATEL-ovom sjatu.
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: ISP- kako pravilno registrovati firmu.

[ Pregleda: 8211 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.