Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux i Windows XP problem?

[es] :: Linux :: Linux i Windows XP problem?

[ Pregleda: 4053 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivica77
Krusevac

Član broj: 13869
Poruke: 273
*.ptt.yu.



Profil

icon Linux i Windows XP problem?16.03.2005. u 22:09 - pre 231 meseci
Imam problem sa racunarom na kojem su instalirani i Linux Suse 8.1 i WinXP. Problem je u tome sto se prilikom podizanja sistema podize najpre linux (osim ako se iz boot menija ne izabere drugacije). Posto o Linux-u nemam pojma, kako da prilikom startovanja kompa zamenim redosled boot-ovanja, dakle da se podize WinXP osim ako se ne odabere drugacije? Mislim da Linux koristi GRUB boot loader.
 
Odgovor na temu

dandellion

Član broj: 42237
Poruke: 177
*.beotel.net.

Sajt: www.acidzen.org


Profil

icon Re: Linux i Windows XP problem?16.03.2005. u 22:51 - pre 231 meseci
imas u YASTu opciju bootloader configuration. kliknes na default, pa edit i prebacis na windows....

 
Odgovor na temu

ivica77
Krusevac

Član broj: 13869
Poruke: 273
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Linux i Windows XP problem?20.03.2005. u 14:33 - pre 231 meseci
Sta je YAST i kako da dodjem do njega? Kao sto rekoh, nemam pojma o Linux-u.
Poz.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Linux i Windows XP problem?20.03.2005. u 16:40 - pre 231 meseci
Citat:
ivica77: Sta je YAST i kako da dodjem do njega? Kao sto rekoh, nemam pojma o Linux-u.

Ko ti je onda instalirao Linux na racunar? Da li je to tvoj racunar ili racunar tvoga brata / sestre / prijatelja .... ? Neko mora da ima pojma o Linuxu da bi ti to sredio, ili ti ili onaj ciji je Linux. Posto ljudi ne citaju pazljivo nista, sada ces osim ovog mog odgovora verovatno dobiti jos nekih pet, sest odgovora u kojima ce poceti da ti govore da 'udjes u konzolu i da podesis ovo i ono i sta ja znam sta jos' kao da bi ti uopste pitao takvu stvar da znas da 'udjes u konzolu' i podesavas sve zivo. Mozda bi ti poslo za rukom i sam da to promenis ali bi trebalo ipak da malo pregledas taj tvoj Linux i upoznas se sa osnovnim stvarima. Ja bih ti to preporucio ne samo zbog ovog tvog problema vec i zato sto je ocigledno da ce Linuxa biti sve vise i vise i da ces se opet sa njim negde sresti, pa sto onda da ne pocnes malo da ga ucis, tek toliko da znas osnovno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

dandellion

Član broj: 42237
Poruke: 177
195.252.87.*

Sajt: www.acidzen.org


Profil

icon Re: Linux i Windows XP problem?21.03.2005. u 16:18 - pre 231 meseci
YAST je user-friendly nacin da u suse linuxu setujes sve i svasta i instaliras programe.....
pokrenes ga kao i svaku drugu aplikaciju.... kliknes ga u meniju i sacekas da sed otvori zatim ce ti traziti root password (to sigurno ima onaj ko ti je instalirao lin).....
divna stvar kod yasta je sto ima help koji stvarno moze da pomogne..... tako da predlazem jednu informativnu exkurziju, tek da vidis sta sve tu ima.
inace, bootloader se podesava klikom na system (sa leve strane), zatim na boot loader configuration, oznacis default section, kliknes edit, oznacis win, kliknes set as default... i zatim lagano izlazis sa ok i accept ili sta vec.....



 
Odgovor na temu

ivica77
Krusevac

Član broj: 13869
Poruke: 273
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Linux i Windows XP problem?21.03.2005. u 21:58 - pre 231 meseci
Racunar nije moj vec moje sestre. Ja zaista nemam pojma nista o Linux-u, ali sam vec ukapirao da ga definitivno moram savladati jer se ozbiljno bavim racunarima (pod Windowsima). Mislim da sam dobio dovoljno informacija od vas i da cu uspeti da se snadjem. Hvala!
P.S. Javicu vam sta sam uradio.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Linux i Windows XP problem?

[ Pregleda: 4053 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.