Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PowerBook G4 (aluminijumski) ili da čekam PowerBook G5???

[es] :: Mac hardware :: PowerBook G4 (aluminijumski) ili da čekam PowerBook G5???
(Zaključana tema (lock), by madamov)

[ Pregleda: 4691 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KarakorukaJapan
Kući sam

Član broj: 49449
Poruke: 351
212.200.69.*



Profil

icon PowerBook G4 (aluminijumski) ili da čekam PowerBook G5???19.03.2005. u 05:22 - pre 231 meseci
Skupljam pare da kupim onaj novi 17" BowerBook G4 (košta oko 3200 eura).

E sad ne znam da l' da kupim taj PowerBook ili da čekam da se pojavi PowerBook G5. Ovaj novi PowerBook G4 je najlepši laptop koji sam ikada video (a video sam dosta laptop-ova: Fujitsu-Siemens, Asus, Gericom, Toshiba, HP, Apple...).
E sad me brine to što Apple stalno menja dizajn pa sam zabrinut da PowerBook G5 ne bude ružniji od ovog novog PowerBook-a G4, kao što je bio slučaj s iMac-om (model "LAMPA" mi se mnogooo više sviđa od ovog novog modela). Ne znam da li ću moći kupiti ovde PowerBook G4 (nov) kada se PowerBook G5 bude pojavio.
Isto me brine da li će novi MAC OS X TIGAR (64 bitni OS) biti kompatibilan s G4 procesorima.
Pozdravljam ve svi
 
0

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: PowerBook G4 (aluminijumski) ili da čekam PowerBook G5???19.03.2005. u 07:05 - pre 231 meseci
dobro znaci barem si se odlucio za laptop koji nije za zene malu decu i gay zajednicu :)
sto se tice dizajna apple jano bojom odvaja powerbook i ibook seriju godinama a pogotovu posto su laptop masine ne vidim kako bi radikalno menjali dizajn.
drugo sto se tice cekanja g5 laptopova svi sajtovi i glasine su isle u tom pravcu pa je cak i apple dao izjavu iako to prakticno nikad ne rade da javnost ne ocekuje any time soon g5 laptops.
sada idu glasine za kraj godine ali ko zna.
problem je u arhitekturi g5 je zivotinja sa potrosnjom i zagrejavanjem monstruma ibm nije laptop masine uzimao u obzir kada je pravio procesor.motorola sa druge strane jeste pa se cak nagadjalo da ce se pojavit powerbook sa dual g4 procesorom pre nego g5.ovo uopste nije losa ideja.
i ja sam ocekivao g5 g5 ali kada sam procitao clanke i shvatio ogroman problem g5 pogotovu za powerbook seriju koja ima slick tanak predivan dizajn ukapirao da ce se to vrlo tesko uklopiti.
trece powerbook pogotovu a i ostale apple masine imaju uzasno dugacak zivotni vek tebi taj laptop mmmoze sluziti 4 5 godina tako da hardver ne zastareva kao u pc svetu gde laptop od pocetka prosle godine odprilike sada mozes baciti u djubre.
i poslednje za os tiger da si bacio pogled na prethodne teme bi znao da pogotovu za izbacivanjem mac mini apple nece sam sebi stati na rep i ukinuti podrsku znas li na kakvim masinama ljudi imaju i pantera?
na duplo i slabijim od mog najjaceg sadasnjeg ibook-a.
ja cekam tiger spreman na toj masini.
 
0

KarakorukaJapan
Kući sam

Član broj: 49449
Poruke: 351
212.200.69.*



Profil

icon Re: PowerBook G4 (aluminijumski) ili da čekam PowerBook G5???19.03.2005. u 08:17 - pre 231 meseci
Hvala.

Znači da ne čekam PowerBook G5 nego da uzmem G4.

Ja sam prodao moj stari laptop (kupio sam ga u avgustu 2004) i još 1700 eura da skupim (valjda ću da skupim 700 eura za par meseci, a za 1000 eura ću da uzmem kredit) i da se častim jednim PowerBook-om G4 za rođendan (koji je u julu mesecu).

I baš sam poslednjih par dana razmišljao da li će se pojaviti PowerBook s G5 procesorom uskoro. Ako naprave neki novi sistem hlađenja na vodu (kao kod PowerMac-a) malih dimenzija možda i izađe novi PowerBook do kraja godine.

Nego, još ovo me interesuje:
Kad izađe novi OS "TIGAR" kako da updateujem onda? Je l' ide to preko interneta ili uzmem CD pa kao kod Windows-a instaliram upgrade?

Ako ide preko CD-a (ili DVD-a) je l' moram da kupim novi OS ili ga daju džabe?

A ovo za iBook:
Nisam mislio nikoga da uvredim. Na Apple-ovom site-u piše da je iBook namenjen đacima, a u jednom časopisu sam skoro pročitao da iBook ima ženski dizajn. Ja kada bih imao dovoljno para kupio bih onaj najmanji iBook da ga nosim kao rokovnik (malo bi prepravio unutrašnji džep kod šnajdera)
Pozdravljam ve svi
 
0

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: PowerBook G4 (aluminijumski) ili da čekam PowerBook G5???19.03.2005. u 09:17 - pre 231 meseci
Citat:
Nego, još ovo me interesuje:
Kad izađe novi OS "TIGAR" kako da updateujem onda? Je l' ide to preko interneta ili uzmem CD pa kao kod Windows-a instaliram upgrade?


Tiger je tzv. paid update, tj. plaćaće se. Medjutim, pošto ga je Apple najavio za prvu polovinu ove godine, neki sajtovi šuškaju da je release date 15. april, od trenutka kada se Tiger pojavi svi novoisporučeni računari će dolaziti sa njim. Jedino što može da se desi je da prva serija po izbacivanju Tigera na tržište stigne sa Pantherom i sa Upgrade CD-om, verovatnije DVD-om. Takodje, ako kupiš Macintosh mesec ili dva pre pojave Panthera imaćeš pravo na besplatan upgrade, to je Appleova politika već par godina.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
0

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: PowerBook G4 (aluminijumski) ili da čekam PowerBook G5???19.03.2005. u 09:19 - pre 231 meseci
Citat:
Isto me brine da li će novi MAC OS X TIGAR (64 bitni OS) biti kompatibilan s G4 procesorima.


Biće kompatibilan, ne brini. Jedino će možda imati neki hardverski minimum u polgedu brzine ili ugradjenih portova, kao što Panther zahteva da Mac ima builtin USB portove.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
0

SIT

Član broj: 30468
Poruke: 292
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: PowerBook G4 (aluminijumski) ili da čekam PowerBook G5???21.03.2005. u 08:16 - pre 231 meseci
ja bih sačekao



Stay In Tune
 
0

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: PowerBook G4 (aluminijumski) ili da čekam PowerBook G5???21.03.2005. u 09:57 - pre 231 meseci
sit daj neki argument.nemoguce da je to jedino sto imas da izjavis.daj argument koji ce objasniti coveku zasto da saceka itd.
 
0

SIT

Član broj: 30468
Poruke: 292
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: PowerBook G4 (aluminijumski) ili da čekam PowerBook G5???21.03.2005. u 12:22 - pre 231 meseci
ma zezam se,
.... ništa mudro,
znaš i sam kako ide,
kod epla ide odprilike ovako
najavi se powerbook g4 na 1,7, staneš u red i čekaš jedno mesec dana da to dođe do ovde
taj model traje jedno tri meseca i onda se najavi g4 pb na 2,0ghz
opet mesec dana čekanja pa u krug
... tamni vilajet,
ko kupi kajaće se, ko nekupi, kajaće se

j... .a


ako to ne preboliš, nikad ne kupiš računar ...

Stay In Tune
 
0

KarakorukaJapan
Kući sam

Član broj: 49449
Poruke: 351
212.200.69.*



Profil

icon Re: PowerBook G4 (aluminijumski) ili da čekam PowerBook G5???23.03.2005. u 09:49 - pre 231 meseci
Ne razumem zašto bi se neko kajao. Nije Mac PC pa da zastari za par meseci. Ako izađe novi PowerBook s jačim procesorom to je neznatna razlika. Sve će biti isto (i ekran, i portovi... i sve) samo će procesor biti neznatno jači. Kada bi ugradili 2 G5 procesora od po 2 GHz, e to bi već bilo nešto drugo.... al 2 G5 procesora u PowerBook-u možemo samo da sanjamo sledećih desetak godina.
Pozdravljam ve svi
 
0

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: PowerBook G4 (aluminijumski) ili da čekam PowerBook G5???23.03.2005. u 13:40 - pre 231 meseci
Razlika je mala kada urade upgrade G4 1.5Ghz -> G4 1.67Ghz, ali nije tako mala ako urade upgrade na G5, pa sve da je takt isti.

Naravno, ne znam koliko je realno ocekivati G5 u *Book-ovima.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
0

KarakorukaJapan
Kući sam

Član broj: 49449
Poruke: 351
212.200.69.*



Profil

icon Re: PowerBook G4 (aluminijumski) ili da čekam PowerBook G5???23.03.2005. u 14:30 - pre 231 meseci
Nije nemoguće da uskoro dobijemo i PowerBook-ove s G5 procesorom, ali to je jednako verovatnoći da se sutra probudimo i vidimo svoju babu kako po dvorištu vozi motor i to na jednom točku. G5 PowerBook-ovi... za jedno godinu - dve... najverovatnije.
Pozdravljam ve svi
 
0

[es] :: Mac hardware :: PowerBook G4 (aluminijumski) ili da čekam PowerBook G5???
(Zaključana tema (lock), by madamov)

[ Pregleda: 4691 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.