Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Greska: [Fatal Error] Project1.dpr(1): Unit not found: 'System.pas' or binary equivalents (DCU,DPU)

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Greska: [Fatal Error] Project1.dpr(1): Unit not found: 'System.pas' or binary equivalents (DCU,DPU)

[ Pregleda: 4367 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

krdr
Dragan Krstic

Član broj: 42434
Poruke: 201
221.220.53.*

Sajt: krdr.ebloggy.com


Profil

icon Greska: [Fatal Error] Project1.dpr(1): Unit not found: 'System.pas' or binary equivalents (DCU,DPU)21.03.2005. u 06:33 - pre 231 meseci
IInstalirao sam Delphi 7 kod devojke na racunaru. Prilikom prvog kompajliranja izbcio mi je:

[Fatal Error] Project1.dpr(1): Unit not found: 'System.pas' or binary equivalents (DCU,DPU)

E sad, na internetu sam nasao neka resenja za ovaj problem, ali ona su vezana za duplirane putanje ka komponentama. Ja nisam instalirao nikakve komponente, pa ni putanja nema.

U stvari, instalirao sam bio SDAC 3.5, ali sam ga odmah i deinstalirao., cak nisam ni kompajlirao sa njim.

Ideje?
krdr
Mozda i proradi
 
Odgovor na temu

Milos D
Beograd

Član broj: 5621
Poruke: 280
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Greska: [Fatal Error] Project1.dpr(1): Unit not found: 'System.pas' or binary equivalents (DCU,DPU)22.03.2005. u 14:02 - pre 231 meseci
Da li uopste imas system.dcu negde u Program Files/Borland direktorijumu (potrazi u File Exploreru)? Kod mene (D5) je u Borland/Delphi5/lib - taj path bi trebalo da bude upisan u Tools/Environment Options/Library/Library path.
 
Odgovor na temu

krdr
Dragan Krstic

Član broj: 42434
Poruke: 201
221.220.55.*

Sajt: krdr.ebloggy.com


Profil

icon Re: Greska: [Fatal Error] Project1.dpr(1): Unit not found: 'System.pas' or binary equivalents (DCU,D31.03.2005. u 07:29 - pre 231 meseci
Problem je u sto sam Delphi instalirao na D:\. Trebalo je promeniti vrednost {$DELPHI} promenljive. To je dalje pravilo neke druge probleme, pa sam neke stvari sa C prebacio na D i instalirao Delphi na C:\ :)

Ludo.
krdr
Mozda i proradi
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Greska: [Fatal Error] Project1.dpr(1): Unit not found: 'System.pas' or binary equivalents (DCU,DPU)

[ Pregleda: 4367 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.