Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moze li neko da mi pomognne oko instalacije Knopix-a v3.6?

[es] :: Linux :: Moze li neko da mi pomognne oko instalacije Knopix-a v3.6?

[ Pregleda: 6076 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sakal85
Borislav Krstic
Novi Sad

Član broj: 52639
Poruke: 4
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Moze li neko da mi pomognne oko instalacije Knopix-a v3.6?24.03.2005. u 15:53 - pre 232 meseci
Moze li neko da mi pomognne oko instalacije Knopix-a v3.6? ako moze detaljnije uputstvo oko instalacije? Bilo kakva pomoc dobro bi mi dosla.
Boki
 
Odgovor na temu

WiZaRd1015
Slavko Gligorijević
Leskovac

Član broj: 17063
Poruke: 229
*.info-net.co.yu.



Profil

icon Re: Moze li neko da mi pomognne oko instalacije Knopix-a v3.6?24.03.2005. u 16:44 - pre 232 meseci
Knoppix? Kolko ja znam, Knoppix je LiveCD distribucija, i ne moze da se instalira na hdd;)
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Moze li neko da mi pomognne oko instalacije Knopix-a v3.6?24.03.2005. u 17:19 - pre 232 meseci
Citat:
WiZaRd1015: Knoppix? Kolko ja znam, Knoppix je LiveCD distribucija, i ne moze da se instalira na hdd;)


Naravno da to nije istina.
Knoppix se sasvim fino moze instalirati na HDD.

sudo knoppix-installer
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Moze li neko da mi pomognne oko instalacije Knopix-a v3.6?25.03.2005. u 02:11 - pre 232 meseci
Citat:
WiZaRd1015: Knoppix? Kolko ja znam, Knoppix je LiveCD distribucija, i ne moze da se instalira na hdd;)

Postoje Live CD-i, recimo za SUSE, koji su vise za upoznavanje sa njim, pa ako hoces onda nabavis "prave" CD-e. Knoppix i jos neki slicni su takvi kakvi jesu, ali se mogu i instalirati na HDD. Tu je jedan od najpopularnijih distribucija zadnje vreme, Mepis i jos neki. Osnovni problem sa Live CD-ima je sto oni dolaze kao celina, prilikom instaliranja ne mozes nista dodavati ili oduzimati, ide "sve ili nista" pa kad instaliras onda mozes da brises i / ili dodajes pakete standardnim nacinom. Tu je takodje i problem koji se manifestuje kod slabijih masina, sto Live CD-i traze mnogo (i sve vise i vise) memorije, jer sve startuje odjednom i onda se odatle ide u instalaciju. Regularni instalacioni diskovi su tu mnogo skromniji, jer krecu sa nekim minimumom koriscenja resursa.

Karakterstican je primer Ubuntua, koji je neko vreme (mozda jos) delio besplatno CD-ove i onda si dobio komplet od 2 CD-a - jedan je Live a drugi za instalaciju, znaci - u oba slucaja samo jedan CD, nije kao kod SUSE ili slicnih, gde imas po nekoliko instalacionih CD-a. To je bas zbog te razlike - ako hoces Live - imas Live, a ako hoces da Ubuntu instaliras na neku masinu, mozda i skromniju, onda krenes sa instalcionog CD-a i sve se dogadja na mnogo nizem nivou koriscenja memorije itd.

Sa druge strane, ako vec imas mogucnosti, onda uzmes takav "rasipnicki" Live CD, pogledas ga, pa ako ti se svidi i ustanovis da radi sa tvojim hardverom, instaliras ga i kod mnogih je nakon instalacije bas onakav kakav si video u Live nacinu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

xkolja
Kolja Kuzev

Član broj: 6475
Poruke: 31
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Moze li neko da mi pomognne oko instalacije Knopix-a v3.6?25.03.2005. u 07:09 - pre 232 meseci
Stariji knoppix-i, mislim da bese do verzije 3.3 ne ukljucujuci verziju 3.3 nemaju program za instalaciju (instaler).
U uputstvu koje je se malazi na samom disku knoppix-a 1.1 pise da treba da se naprave particije root(\) i swap. A knoppix se "instalira" tako sto se direktorijuk knoppix prekopira na particiju root.
Nakon toga treba da podesis boot rekord.

Novije verzije od Knippix-a 3.3 imaju program za instalaciju.
uputstvo za instalaciju mozes da nadjes na:

http://doc.vic.computerbank.org.au/software_docs/software_installation_docs/knoppix_install_draft/

kako vidim opet trebas da napravis particije i da pokrenes program
#knx2hd
or
#knoppix-installer
or
#ignore_check=1 sudo knoppix installer
 
Odgovor na temu

WiZaRd1015
Slavko Gligorijević
Leskovac

Član broj: 17063
Poruke: 229
212.200.69.*



Profil

icon Re: Moze li neko da mi pomognne oko instalacije Knopix-a v3.6?25.03.2005. u 18:57 - pre 232 meseci
sakal85, jel si uspeo?

Moja greska, izvinjavam se.
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Moze li neko da mi pomognne oko instalacije Knopix-a v3.6?

[ Pregleda: 6076 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.