Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem brojanja strana u izveštaju

[es] :: Access :: Problem brojanja strana u izveštaju

[ Pregleda: 2593 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slavko13

Član broj: 49045
Poruke: 41
*.234.EUnet.yu.



Profil

icon Problem brojanja strana u izveštaju06.04.2005. u 09:11 - pre 231 meseci
U izveštaju sam namestio prelom strane posle svake porudžbine(OrderID).
U “Page footer» sam uneo text box polje ="Page " & [Page] & " of " & [Pages] .
Dakle u dnu svake porudžbine ispisuje broj porudžbine od ukupno porudžbina.
Ali ako jedna porudžbina nemože da stane na jednu stranu dali mogu umesto broja strane od ukupno porudžbina da mi ispisuje broj strane od ukupno strana u svakoj porudžbini.
 
Odgovor na temu

slavko13

Član broj: 49045
Poruke: 41
*.232.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Problem brojanja strana u izveštaju07.04.2005. u 15:37 - pre 231 meseci
Ovo jeste mozda lagano pitanje ali ja to ljudi stvarno nemogu da resim.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Problem brojanja strana u izveštaju07.04.2005. u 18:00 - pre 231 meseci
Sta ti se cini vise verovatno - da niko ne odgovori na lagano pitanje ili da niko ne odgovori na tesko pitanje ;-)

Naravno da nije lako. Ali za svako pitanje ima kontra pitanje. Zasto ti treba da stampas vise porudzbina odjednom? Obicno se stampa tacno jedna porudzbina, ona koju izaberes i u tom slucaju tvoje brojanje strana radi perfektno. Znaci, probaj da izbegnes stampanje vise od jedna porudzbine ako ikako moze.

Ako ne moze, padaju mi napamet dva resenja. Prvo je da nekako unapred izracunas bros strana po narudzbi, pa da u kodu za svaku novu narudzbu pocnes brojanje od jedan a za Pages koristis tvoj izracunati broj strana za tekucu narudzbinu. Ovo je komplikovano i ne mora da bud uvek tacno. Zavisi od dimenzija papira, onda da li su kontrole u detalju sa aktiviranim CanGrow/CanShrink. Znaci, nemoj to ni da probas, ni za vezbu.

Probaj ovako. Napravi proceduru u nekom od modula, koja ce da otvori rekordset za one porudzbine za koje zelis da stampas izvestaj. onda ides kroz taj rekordset i za svaku novu porudzbinu pozoves tvoj report. Ovako nekako bi isao pseudo kod:
Code:

sub PrintMnogoPorudzbina()
dim rs as recordset
dim varPporudzbinaID as variant 'stavi koraktan data tip

set rs=db.openrecordset("record source za report, 1 rekord po Porudzbini, sa poljem PorudzbinaID WHERE nei uslov po kom biras porudzbine za stampu")

rs.movefirst

do while not rs.eof
varPporudzbinaID = rs!PorudzbinaID
DoCmd.Openreport reportname:="tvojReport",WereCriteria:="PorudzbinaID=" & varPporudzbinaID 
rs.movenext

loop

rs.close

end sub

Naravno da ces nekako svojoj proceduri da kazes koje porudzbine zelis da stampas (od, do ili vec nekako). Verujem da neces bas uvek hteti da stampas sve porudzbine. Mozda prvi put, ali posle godinu dana rada firma ce imati stotine porudzbina, zasto bi ih sve stampao bas svaki put?

A mozda je dobro da proveris pre "do while" da nije tvoj rekordset prazan, pa da stavis neku poruku? A i error handling je uvek korisno kad se radi sa rekrdsetima.

:-)

 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Problem brojanja strana u izveštaju

[ Pregleda: 2593 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.