Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vrednost blok kondenzatora na grecu?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Vrednost blok kondenzatora na grecu?

[ Pregleda: 5214 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
212.62.39.*



+7 Profil

icon Vrednost blok kondenzatora na grecu?06.04.2005. u 09:54 - pre 231 meseci
Moze li mi neko pojasniti,glavnu funkciju blok kondenzatora koji se vezuju na grec-diode,njihova vrednost, ja sam naisao da je uobicajena 100nF, dali ta vrednost zavisi od jacine struje na grecu-veca struja veca vrednost kondenzatora ili ne, i dali ce se mozda pojaviti brum ili bilo kakve stetne posledice ako se stave kondenzatori od 220 ili 470 nF(ima li potrebe, boljeg efekta itd.)Ovo se odnosi naravno na ispravljacki stepen u audio pojacivacima.Mogu li to biti i MKT kondenzatori-ili nema potrebe?
2. Ima li potrebe na primar transformatora,posle prekidaca staviti kondenzator za naizmenicnu struju kako bi se otklonile eventualne smetnje, i kolika vrednost, i ako stavim kondenzator od 1.5uF 300VAC na primar trafoa-hocu li poremetiti nesto,posto znam da takve vrednosti se koriste za pokretanje ventilatora-elektromotora,mislim , jel ne savetujete da se stavljaju kondenzari te vrednosti na primar?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Vrednost blok kondenzatora na grecu?08.04.2005. u 19:45 - pre 231 meseci
Glavna funkcija je da smanje sum koji nastaje usled prekidackog delovanja dioda u grecu u toku ispravljanja. Nema potrebe ni za kakvom drugom vrednosti od 100nF jer se nista ne poboljsava. Njihov napon treba da je barem 3-5 puta veci od napona sekundara.
Nema potrebe ni za kondenzatorom u primaru mada nece nista pokvariti ako ga ima.
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
*.156.EUnet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Vrednost blok kondenzatora na grecu?09.04.2005. u 01:55 - pre 231 meseci
Od 100-470N ~250V u primar ( na fazu i nulu)

na grec 1-10n napon duplo veći od radnog.


vozdra__________
fanzo.org
 
Odgovor na temu

Kiza The Killer

Član broj: 48512
Poruke: 16
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Vrednost blok kondenzatora na grecu?11.04.2005. u 21:50 - pre 231 meseci
Ja imam problem sa svojim (ruchno izradjenim) pojachalom. Upitanju je

60W (radio kit), sa malom izmenom predizlaznih tranzistora (onih koji

pobudjuju 2N3055). Davno sam pravio pojachalo pa se ne secam koju sam

zamenu stavio, znam da su imali veci propusni opseg od onih u pakovanju.

Bilo kako bilo imam problem sa shumom (odvratno pucketanje) kada palim

neonsku lampu, kada radi vesh mashina i stvari slichne njima. Sta da

radim? Da stavim na ulaz (ispred trafoa) neki kondenzator kao filter?

Ako je to reshenje, koji?
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Vrednost blok kondenzatora na grecu?

[ Pregleda: 5214 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.