Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto koristite inostranog hosting provajdera a ne domaceg i obrnuto???

[es] :: ISP :: Zasto koristite inostranog hosting provajdera a ne domaceg i obrnuto???

[ Pregleda: 5508 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shoba

Član broj: 9447
Poruke: 134
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Zasto koristite inostranog hosting provajdera a ne domaceg i obrnuto???06.04.2005. u 13:20 - pre 231 meseci
Primetio sam da neki ljudi obavezno hostuju sajt van Srbije,
a nekima opet ne pada na pamet da uzmu stranog hosting provajdera.

Koji su vasi razlozi da hostujete sajt tamo gde ga hostujete???

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Zasto koristite inostranog hosting provajdera a ne domaceg i obrnuto???06.04.2005. u 13:38 - pre 231 meseci
preko:

- niza cena (trzisna ekonomija je cudo)
- bolji TOS
- kvalitetniji support

Na jednom domacem provajderu (nebitno ime) sam platio 250 evra (na godisnjem nivou) SAMO za 1Gb dodatnog prostora na disku...a zasto? pa zato sto nisam imao zivaca (citaj: vremena) da se preganjam preko ko ce mi odobriti max_upload_size na 100Mb, a doticni su pristali na keca...toliko.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Zasto koristite inostranog hosting provajdera a ne domaceg i obrnuto???06.04.2005. u 15:06 - pre 231 meseci
Napolju dobijas visetruko bolju uslugu zaq mnogo nizu cenu.

Jedina prednost domacih hostinga je u mogucnosti placanja usluga preko racuna, u dinarima.
 
Odgovor na temu

fly13

Član broj: 53077
Poruke: 75
213.244.197.*



Profil

icon Re: Zasto koristite inostranog hosting provajdera a ne domaceg i obrnuto???06.04.2005. u 15:06 - pre 231 meseci
Zato sto je milion puta jeftinije, kvalitetnije...
Da nabrajam dalje?
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Zasto koristite inostranog hosting provajdera a ne domaceg i obrnuto???06.04.2005. u 15:21 - pre 231 meseci
Ja hostujem sajt kod domaćeg hosting provajdera. Samo 2000 din. godišnje, dobijam internacionalni domen, 150MB prostora, 15GB mesečnog transfera, PHP, MySQL.... uglavnom sve što mi treba, a nije ni skupo. Možda je u inostranstvu jeftinije, ali nemam Visa karticu tako da mi je mnogo jednostavnije kod domaćeg...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

shoba

Član broj: 9447
Poruke: 134
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Zasto koristite inostranog hosting provajdera a ne domaceg i obrnuto???06.04.2005. u 15:29 - pre 231 meseci
Ja sam imao iskustva samo sa jednim domacim hosting provajderom.

Sva podrska svela se na jedan program za statistiku i nista nalik cPanel-u na primer. Ako sam hteo da otvorim bazu podataka (koja se podrazumevala u kupljenom paketu), morao sam podrsku telefonom ili mejlom da zamolim da mi otvore.

 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Zasto koristite inostranog hosting provajdera a ne domaceg i obrnuto???06.04.2005. u 16:18 - pre 231 meseci
Zato sto i domaci hosting provajderi (ulavnom) koriste stranog hosting provajdera! Pa zasto ne bih i ja. A i za isto, a cesto i manje novca dobije se mnogo vise hostinga. I bice tako sve dok nam je ovakvog "Telekoma".

Zatim, strani su pouzdaniji, ako nista drugo. O infrastrukturi, hardveru, uptime-u, kolicini dozvoljenog mesecnog protoka, podrsci, itd. ne treba ni govoriti.

Osim toga, jedan prosecan, a za vecinu nas anoniman hosting provajder u USA npr., hostuje vise domena nego svi hosting provajderi u Srbiji zajedno.

Pa u Srbiji tek ove 2005. godine videsmo ADSL!? (Cuo sam pre nekoliko meseci da se u Nemackoj na primer spremaju za prelazak na neki "DSL2", sta god to znacilo) A sta je T1, T3, itd., to moramo da trazimo po Netu.

Placanje nije problem ako ima novca
 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
*.wless.skaut.net.



+42 Profil

icon Re: Zasto koristite inostranog hosting provajdera a ne domaceg i obrnuto???10.04.2005. u 23:41 - pre 230 meseci
Ne mogu da nadjem taj mail, ali evo prepricacu:

- Postovani gospodine Legija, razmotrili smo vas zahtjev za "server housing" i mozemo vam ponuditi sledece:

- 8 Kb/s Bandwith
- UPS za vas server
- 5GB mjesecno transfera.
- Cijena je ~300KM za setup i oko 300 Km mjesecno za troskove -;)

Bilo je jos par nekih nebuloza, da umres od smijeha.
Da pojasnim, ovo je odgovor od jednog od "direktora prodaje" u za RS najvecem ISP-u, www.teol.net .

Moj trenutni servis izgleda ovako:

- Dedicated Server, Dual Xeon 2.8Ghz, 1MB ram, SCSI 30GB, ATA 130GB , FreeBSD
- 100MB/s LAN
- 2.5GB/s backbone
- 1.300 GB bandwith
- Shell access
- 5 dedicated IP address
- Zavidan Uptime
- 24/h online support
- 40GB free tape backup
- Cpanel

Cijena - sitnica bre, 1250 usd za godinu dana.

Mislim da nema sta da se doda ?
 
Odgovor na temu

Sauron
Nemanja Pantoš
Administrator informacionih sistema u
Pokrajinskom sekretarijatu za
informacije Izvršnog Veća AP..
Futog

Član broj: 780
Poruke: 417
212.200.23.*

Jabber: sauron@elitesecurity.org
Sajt: www.tolkien.rs


+1 Profil

icon Re: Zasto koristite inostranog hosting provajdera a ne domaceg i obrnuto???11.04.2005. u 14:19 - pre 230 meseci
Ja sam imao svoju odiseju po hosting kompanijama.
Krenuo sam naravno sa veratom.
Lepa cena... i samo to
Uzeo sam visa virtuon karticu i bacio se na ameriku.
Danas imam VPS u servintu (http://www.servint.com/vps) i košta 49$ mesečno.
Za te pare dobijam 200GB mesečno bandwith, 10GB prostora, 256MB garantovane memorije (do 1GB deljene), cPanel/WHM, root pristup...
Takođe sam skoro tražio i neko pristupačno domaće Hausing rešenje...
I uglavnom se sve svodilo na 1000 evra mesečno!!!
10 SIN
20 GOTO HELL
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Zasto koristite inostranog hosting provajdera a ne domaceg i obrnuto???

[ Pregleda: 5508 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.