Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Centrala Filmski Grad - VERAT-ova ADSL prevara !!!

[es] :: ISP :: ADSL :: Centrala Filmski Grad - VERAT-ova ADSL prevara !!!

[ Pregleda: 6884 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
*.ptt.yu.

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Centrala Filmski Grad - VERAT-ova ADSL prevara !!!15.04.2005. u 18:14 - pre 230 meseci
Pozdravljam sve potencijalne korisnike ADSL-a u Srbiji.

Hteo sam ovim putem da apelujem kod korisnika sa centrale Filmski Grad da izvrsimo zajednicki pritisak na VERAT da ispostuju ono sto su obecali svojim korisnicima.
Ovako stoje stvari...Prijavio sam se kod njih za ADSL uslugu,posle nedelju dana sam dobio odgovor da moja (Filmski Grad) centrala podrzava tu uslugu i da dodjem kod njih da uplatim SET-UP.Kad sam uplatio SET-UP rekli su mi da ce za 2 nedelje pustiti signal.Proslo je vec skoro 2 meseca,ali izgleda nista od svega.Navodno "Telekom nije opremio centralu odgovarajuceom infrastrukturom",ali to NIJE NAS PROBLEM.Konsultovao sam se sa drugim korisnicima koji su imali isti problem,oni su ga resili tako sto su "smarali" Verat do iznemoglosti dok im ovi nisu uveli sve.Izgleda da je to u Srbiji,gde je neprofesionaliziam karakteristika za sve,jedini nacin da se resi ovaj problem.

Predlazem komsijama,koji imaju isti problem da zovu SVAKODNEVNO Verat na 011/3065-427 ,da traze Luku,pa ce onda,nadam se,da se vise angazuju i pocnu da rade svoj posao.

Ili ce nastaviti sebi da plasiraju anti-reklamu ???

Veliki pozdrav,i HVALA na podrsci.

[Ovu poruku je menjao crnibombarder dana 16.04.2005. u 08:17 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 16.04.2005. u 10:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
*.beotel.net.



+17 Profil

icon Re: Centrala Filmski Grad - VERAT-ova ADSL prevara !!!15.04.2005. u 21:20 - pre 230 meseci
Ne znam kako su smaranjem mogli da nateraju Verat da im uvede ADSL kad na toj centrali ZAISTA nema opreme... Moj ortak se prijavio kod Beotela, Sezama i PTT-a i od svih (da, cak i od Sezama!) je dobio odgovor da ima "tehnickih mogucnosti" (nema PCM, dvojnika i sl.) ali da u centrali jos uvek nema odgovarajuce opreme...
 
Odgovor na temu

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
*.ptt.yu.

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Re: Centrala Filmski Grad - VERAT-ova ADSL prevara !!!16.04.2005. u 07:14 - pre 230 meseci
Kazem ti,likovi su im se popeli na grbacu jedno 2 nedelje,da su im na kraju rekli:"E kad sam vas skinuo sa vrata,sad mi je lakse." ;-)))
I meni je krivo sto je to izgleda jedini nacin.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Centrala Filmski Grad - VERAT-ova ADSL prevara !!!16.04.2005. u 09:18 - pre 230 meseci
Ma izmislja, pusti ga. Ko da verat moze da unese opremu u te centrale, ako je telekom vec nije postavio. Ili bilo koji drugi provajder, osim ako nema neki specijalan dil sa telekomom.
 
Odgovor na temu

Igorn
(BG)-YUGOSLAVIJA FOREVER

Član broj: 40144
Poruke: 273
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.google.rs


+4 Profil

icon Re: Centrala Filmski Grad - VERAT-ova ADSL prevara !!!16.04.2005. u 14:30 - pre 230 meseci
Centrala ''Filmski Grad'' nepostoji,korisnici sa ''Filmskog Grada'' idu sa centrale ''Cukarica''.Samo da znate,nista vise.
"Remember to keep yourself alive,there is nothing more important than that"
*Afeni Shakur*

"Ko nema u gaćama ima u kućištu"
*Igorn*
 
Odgovor na temu

sasadjak
sasa djakovic
Beograd

Član broj: 7826
Poruke: 153
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Centrala Filmski Grad - VERAT-ova ADSL prevara !!!16.04.2005. u 17:02 - pre 230 meseci
Na cukarici ima bar pet centrala a samo na glavnoj na Banovom Brdu ima ADSL....
 
Odgovor na temu

Igorn
(BG)-YUGOSLAVIJA FOREVER

Član broj: 40144
Poruke: 273
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.google.rs


+4 Profil

icon Re: Centrala Filmski Grad - VERAT-ova ADSL prevara !!!17.04.2005. u 17:23 - pre 230 meseci
Oni koji rade u oblasti telekomunikacija bi trebalo da znaju da na Banovom brdu ima samo jedna jedina ''centrala'' a to je ''Cukarica.A ta gomila koju vi spominjete,ako postoji su ''istureni stepeni'' kod kojih se prenos podataka vrsi preko opike,sto znaci da sa njih nema pustanja ADSL-ova.Hvala na paznji!
"Remember to keep yourself alive,there is nothing more important than that"
*Afeni Shakur*

"Ko nema u gaćama ima u kućištu"
*Igorn*
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Centrala Filmski Grad - VERAT-ova ADSL prevara !!!17.04.2005. u 18:39 - pre 230 meseci
Jesu istureni stepeni - taj deo je tačan, a ono o 'prenosu podataka preko optike' je za bez teksta :)
Tj centrala (u ovom slučaju tandem Čukarica) jeste vezana optikom sa isturenim stepenima, što ne eliminiše postojanje ADSL-a na njima (jedno su sistemi prenosa među centralama/ist. stepenima, a drugo je pristupna mreža)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Igorn
(BG)-YUGOSLAVIJA FOREVER

Član broj: 40144
Poruke: 273
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.google.rs


+4 Profil

icon Re: Centrala Filmski Grad - VERAT-ova ADSL prevara !!!19.04.2005. u 15:57 - pre 230 meseci
ADSL moze samo preko bakarne parice.
"Remember to keep yourself alive,there is nothing more important than that"
*Afeni Shakur*

"Ko nema u gaćama ima u kućištu"
*Igorn*
 
Odgovor na temu

vladika

Član broj: 21271
Poruke: 46
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Centrala Filmski Grad - VERAT-ova ADSL prevara !!!19.04.2005. u 17:01 - pre 230 meseci
Naravno da ide samo preko "parice", ali to ne znaci da telekom nece staviti DSLAMove kod isturenih stepena, to je sasvim normalna praksa (ne koriste se istureni stepeni samo u Srbiji ).

Dakle, tamo "gde zavrsavaju parice pretplatnika" (centrala/isturen stepen) se postavi DSLAM i poveze na data mrezu telekoma (smin? ).

Druga je stvar sto TSR ne koristi DSLAMove na dosta mesta (nego ugradjene ploce u centrali) pa onda ni nema ADSLa na isturenim stepenima. Ali, jasno je da se ADSL ne moze raditi sa kapacitetima u centrali i da moraju da se instaliraju DSLAMovi - za sada TSR "pilicari" tj. uvodi servis na "mala vrata" .

 
Odgovor na temu

Igorn
(BG)-YUGOSLAVIJA FOREVER

Član broj: 40144
Poruke: 273
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.google.rs


+4 Profil

icon Re: Centrala Filmski Grad - VERAT-ova ADSL prevara !!!20.04.2005. u 14:12 - pre 230 meseci
DSLAM-ove ce u zemlji Srbiji ,ako ih budu ugradjivali u isturene stepene,Biti ugradjeni mnogo,mnogo kasnije i bice retki.Ja ne znam da li si ti nekada bio u nekom isturenom stepenu.To je prostor od 4 sa 4m do plafon 8 sa 8m i veci deo prostora ti zauzima Alkatel centrala,baterije ,napajanje , klima ,sistem prenosa, NF razdelnik, tako da tesko da ima mesta za DSLAM-ove.Znam iz licnog iskustva jer svaki dan sam po isturenim stepenima i centralama.
"Remember to keep yourself alive,there is nothing more important than that"
*Afeni Shakur*

"Ko nema u gaćama ima u kućištu"
*Igorn*
 
Odgovor na temu

mca
Bgd

Član broj: 3986
Poruke: 131
*.ceetel.co.yu.



Profil

icon Re: Centrala Filmski Grad - VERAT-ova ADSL prevara !!!20.04.2005. u 16:04 - pre 230 meseci
Cek bre malo.
Ja sam pricao sa covekom koji radi na zameni analognih linija digitalnim i ovih dana bi trebalo da se to zavrsi. Izgleda da cu biti povezan na jedan od tih isturenih stepena na Julinom brdu. Kaze covek da ce biti mogucnosti i za adsl.

Kome verovati....
 
Odgovor na temu

Igorn
(BG)-YUGOSLAVIJA FOREVER

Član broj: 40144
Poruke: 273
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.google.rs


+4 Profil

icon Re: Centrala Filmski Grad - VERAT-ova ADSL prevara !!!21.04.2005. u 16:47 - pre 230 meseci
(Cek bre malo.
Ja sam pricao sa covekom koji radi na zameni analognih linija digitalnim i ovih dana bi trebalo da se to zavrsi. Izgleda da cu biti povezan na jedan od tih isturenih stepena na Julinom brdu. Kaze covek da ce biti mogucnosti i za adsl.

Kome verovati.... )
Leto receno ''BITI'' ,bilo bi dobro da moze,videce se.Vreme cini cuda.
A kome verovati?Ja vise ni sebi ne verujem od kada sam uhvatio da lazem sam sebe!!! :-) .Mala sala, TREBA VEROVATI VREMENU .
"Remember to keep yourself alive,there is nothing more important than that"
*Afeni Shakur*

"Ko nema u gaćama ima u kućištu"
*Igorn*
 
Odgovor na temu

vladika

Član broj: 21271
Poruke: 46
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Centrala Filmski Grad - VERAT-ova ADSL prevara !!!21.04.2005. u 18:43 - pre 230 meseci
Ima DSLAMova koji su veliki, a ima ih i dosta malih (2-3U u racku sve ukupno) pa onda mogu da stanu bilo gde . Plus naravno veza do smina .

Naravno, normalna je pretpostavka da ce TSR takve instalacije raditi tek kasnije (da nisu prioritet).
 
Odgovor na temu

Igorn
(BG)-YUGOSLAVIJA FOREVER

Član broj: 40144
Poruke: 273
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.google.rs


+4 Profil

icon Re: Centrala Filmski Grad - VERAT-ova ADSL prevara !!!22.04.2005. u 16:29 - pre 230 meseci
''Mali'' Pitanje koliko korisnika mogu posluziti? Veoma mali broj!
"Remember to keep yourself alive,there is nothing more important than that"
*Afeni Shakur*

"Ko nema u gaćama ima u kućištu"
*Igorn*
 
Odgovor na temu

risk
Srdjan Rosic
moj radni sto / freelancing
Dublin, Ireland

Član broj: 5723
Poruke: 278
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Jabber: srdjan.rosic@gmail.com
ICQ: 92276228
Sajt: www.sietf.org


+2 Profil

icon Re: Centrala Filmski Grad - VERAT-ova ADSL prevara !!!27.01.2006. u 19:18 - pre 221 meseci
ja sam cekao 3 meseca na banovom brdu na glavnoj centrali, hook "Cukarica" onda su mi slucajno demontirali prikljucak, pa su mi slucajno montirali u roku od 5 min, pa sam sad na bras_nbg-*

[Ovu poruku je menjao risk dana 27.01.2006. u 20:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Centrala Filmski Grad - VERAT-ova ADSL prevara !!!

[ Pregleda: 6884 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.