Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cg novi jezik koji garantuje buducnost!

[es] :: 3D programiranje :: Cg novi jezik koji garantuje buducnost!

[ Pregleda: 3816 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon676

Član broj: 676
Poruke: 759
*.verat.net



Profil

icon Cg novi jezik koji garantuje buducnost!27.06.2002. u 10:58 - pre 265 meseci
Cg je novi jezik koji je izbacila Nvidia, jer naime kako Nvidia kaže uz par linija koda 3d programeri moći će da urade mnogo više nego pre. Jezik je baziran na Plain C-u i po mom mišljenju veoma je lagan (izbačeni su Polja bitova, unije, nabrajanja i još mnogo korisnih stvari). Za sada ima samo beta verzija Cg kompajlera za Windows, ali ima i Cg toolkit za Linux što će naravno i privući mnogo ljudi. Ostaje nam samo da čekamo...

Link: http://developer.nvidia.com/view.asp?IO=cg_toolkit
 
Odgovor na temu

dulesmc2
Savic Dusan
Beograd

Član broj: 5437
Poruke: 5
*.drenik.net

Jabber: bla bla
ICQ: 123456
Sajt: www.drenik.net


Profil

icon Re: Cg novi jezik koji garantuje buducnost!03.10.2002. u 21:03 - pre 262 meseci
ipak bi trebalo da uzmes Renderman ili nesto slicno.
(on je jos jednostavniji ,i jos je brzi)

Zdravo,Ja sam Svetski mega Car
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
*.beg.sezampro.yu

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Cg novi jezik koji garantuje buducnost!07.12.2002. u 17:28 - pre 260 meseci
Renderman je fleksibilniji ali CG ima podrsku u hardware-u, a i pored toga
100% je kompatibilan sa DX9 HLSL sto je velika prednost... (barem za sada)
 
Odgovor na temu

Mrav
Aleksandar Mraović
.net programer u Wireless Media
Beograd

Član broj: 6532
Poruke: 279
*.beg.sezampro.yu

ICQ: 197419540


Profil

icon Re: Cg novi jezik koji garantuje buducnost!08.12.2002. u 17:10 - pre 260 meseci
Koliko sam ja razumeo on bi trebao da olaksa rad sa pixel i vertex shader-ima, posto se postepeno prelazi na potpuno programabilne graficke procesore (ili Visual procesore kako Nvidia naziva svoj najnoviji GeForceFx) i sigurno je da ce to olaksati rad u odnosu na masinski jezik koji je do sada morao da se koristi da bi se ovako nesto implemetiralo, sve u svemu pretpostavljam da cemo u buducnosti cesto vidjati kombinaciju c/c++ i cg (ne verujem da u samom cg-u moze da se implementira sve sto je potrebno).

Dakle ne vidim cg kao standalone jezik, sta vi mislite o tome?
Lepota je u jednostavnosti.

Cis.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.attbi.com



+18 Profil

icon Re: Cg novi jezik koji garantuje buducnost!08.12.2002. u 20:04 - pre 260 meseci
Cg definitivno nije standalone jezik - to je bas kao sto kazes shaderski jezik. Ono sto ostaje da se vidi je kako ce to da se kosi sa DX9 HLSL-om, jer HLSL bi trebao potencijalno da bude kompatibilniji (znaci da osim nvidia-e, radi i na ATI i Matrox karticama (i svima drugima koji su DX9 kompatibiline)). Ako sam dobro shvatio cg, tako nesto je moguce i tu raditi sa cg 'cross-compilerom', ali mi nije jasno sta se tu dobija, tj zasto ne direktno pisati u HLSLu.

Videcemo uskoro kada izadje ceo DX9.
 
Odgovor na temu

Mrav
Aleksandar Mraović
.net programer u Wireless Media
Beograd

Član broj: 6532
Poruke: 279
*.beg.sezampro.yu

ICQ: 197419540


Profil

icon Re: Cg novi jezik koji garantuje buducnost!09.12.2002. u 12:18 - pre 260 meseci
Za DX9 to vazi, ali sta ce biti sa OpenGl-om, mozda ce sve moci da se uradi pomocu ekstenzija, ili kombinacijom OpenGL + Cg, da li neko zna da razjasni malo ovo?
Lepota je u jednostavnosti.

Cis.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.attbi.com



+18 Profil

icon Re: Cg novi jezik koji garantuje buducnost!09.12.2002. u 17:31 - pre 260 meseci
To je reseno preko ekstenzije, ako se ne varam. Znaci slobodno mozes da koristis Cg tu. E sada, ako hoces da pises i za Ati kartice, tu vec nastaje zanimacija :)
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D programiranje :: Cg novi jezik koji garantuje buducnost!

[ Pregleda: 3816 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.