Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Medicina]: Imate li vremena da pomognete projektu - Merenja pulsa ujutru, tokom dana, posle tren.?

[es] :: Nauka :: [Medicina]: Imate li vremena da pomognete projektu - Merenja pulsa ujutru, tokom dana, posle tren.?

[ Pregleda: 7053 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lina
Katarina .....
Dk

Član broj: 35978
Poruke: 12
*.lernia.se.



Profil

icon [Medicina]: Imate li vremena da pomognete projektu - Merenja pulsa ujutru, tokom dana, posle tren.?19.04.2005. u 16:23 - pre 230 meseci
Radim na nekom projektu iz medicine i potrebno mi je da par par ljudi izmeri svoj puls ujutro cim ustane posle spavanja, u toku dana i posle treniranja. Sto vise ljudi odgovori ja cu bolji rezultat dobiti

Thanx



[Ovu poruku je menjao secret dana 30.04.2005. u 14:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dark Icarus
Goran Lalić
Beograd

Član broj: 19775
Poruke: 428
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Ko ima vremena da mi pomogne u jednom projektu?23.04.2005. u 14:15 - pre 230 meseci
Ne bi trebalo da uzimaš podatke preko interneta, projekat onda neće imati nikakvu naučnu vrednost, ako ništa drugo onda zbog nemogućnosti provere brojki (pa i identiteta ispitanika, kad smo već kod toga). By the way, za šta radiš projekat?
In a game of chess you must never let your opponent see your pieces - Zap
Brannigan
 
Odgovor na temu

lina
Katarina .....
Dk

Član broj: 35978
Poruke: 12
*.lernia.se.



Profil

icon Re: Ko ima vremena da mi pomogne u jednom projektu?26.04.2005. u 09:25 - pre 230 meseci
Radim projekat iz biologije i potrebno mi je jos desetak osoba (istreniranih) hocu da poredim njihov puls sa onima koji su neaktivni, znam sta ce se desiti ali....
 
Odgovor na temu

AlexanderTheGreatest
Aleksandar Ilic
Niš, Vranje

Član broj: 47358
Poruke: 169
62.108.101.*



Profil

icon Re: Ko ima vremena da mi pomogne u jednom projektu?26.04.2005. u 10:01 - pre 230 meseci
Evo ja cu ti pomoci. A to se meri tako sto uzmem sat i drzim palac na zglobu druge ruke i ono sto otkuca za jedan minut to ti napisem ovde?
I jos ovo da li da merim puls bas posle treninga, kad se ohladim, ili kad zavrsim borbu?
What we do ni life echoes in eternity
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Ko ima vremena da mi pomogne u jednom projektu?26.04.2005. u 10:13 - pre 230 meseci
Jel treba meriti puls samo jednom (tj. tri puta - ujutru, u toku dana, i posle treninga) ili to treba raditi tokom više dana? Ako je samo jednom, ok, nije problem (basket se računa kao trening?), ali ako je u pitanju više dana, onda je suviše velika šansa da ću zaboraviti da izmerim. :)

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Dark Icarus
Goran Lalić
Beograd

Član broj: 19775
Poruke: 428
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Ko ima vremena da mi pomogne u jednom projektu?26.04.2005. u 18:40 - pre 230 meseci
Bar potražite nekoga drugog da vam izmeri puls. Čovek ne bi smeo sam sebi da meri puls - vrlo je moguće dobiti pogrešne rezultate, jer: a) pitanje je da li može da ga napipa kako treba i gde treba; i b) prst koji se koristi za merenje pulsa (a vi mi recite koji koristite) takođe ima svoje arterije koje pulsiraju... dešavalo se da ljudi stave prst na ruku pacijenta a referišu sopstveni puls!!!
In a game of chess you must never let your opponent see your pieces - Zap
Brannigan
 
Odgovor na temu

lina
Katarina .....
Dk

Član broj: 35978
Poruke: 12
*.cust.bredbandsbolaget.se.



Profil

icon Re: Ko ima vremena da mi pomogne u jednom projektu?30.04.2005. u 12:58 - pre 230 meseci
da, da alexander, samo ti palcom:)
 
Odgovor na temu

Dark Icarus
Goran Lalić
Beograd

Član broj: 19775
Poruke: 428
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: [Medicina]: Imate li vremena da pomognete projektu - Merenja pulsa ujutru, tokom dana, posle tren.?01.05.2005. u 19:26 - pre 230 meseci
Ne, koristi se srednji prst. :)
In a game of chess you must never let your opponent see your pieces - Zap
Brannigan
 
Odgovor na temu

AlexanderTheGreatest
Aleksandar Ilic
Niš, Vranje

Član broj: 47358
Poruke: 169
213.244.197.*



Profil

icon Re: [Medicina]: Imate li vremena da pomognete projektu - Merenja pulsa ujutru, tokom dana, posle tren.?03.05.2005. u 15:24 - pre 230 meseci
Srednji prst se koristi kad meris koeficient intaligencije :-)
What we do ni life echoes in eternity
 
Odgovor na temu

rajco

Član broj: 19348
Poruke: 1020

Sajt: rajco.me/blog


+45 Profil

icon Re: [Medicina]: Imate li vremena da pomognete projektu - Merenja pulsa ujutru, tokom dana, posle tren.?09.05.2005. u 00:51 - pre 229 meseci
Evo moji rezultati:

65-70 pre treninga
135-140 odmah posle vrlo velikih napora
95-105 minut posle prethodno navedenog

Ako jos nesto treba slobodno reci.

@Dark Icarus koristim dva prsta :) sta cemo sad?
rajco.me/blog

 
Odgovor na temu

phatsa

Član broj: 48788
Poruke: 116
*.ptt.yu.

Sajt: isceljenje.life


Profil

icon Re: [Medicina]: Imate li vremena da pomognete projektu - Merenja pulsa ujutru, tokom dana, posle tren.?19.05.2005. u 11:12 - pre 229 meseci

Mogu li ja da postavim jedno pitanje u vezi merenja pulsa?

Gde se (U SRBIJI) može nabaviti merač pulsa (nov, polovan) za potrebe praćenja istog tokom vožnje bicikla, trčanja, (plivanja?) i sl. Znači da bude oko zgloba ili na prstu da ne bi smetao?

Dajte neki link, telefon, adresu... Video sam razne oglase na netu, ali su svi u inostranstvu, i preskupi su, a i nemam mogućnosti za plaćanje kreditnim karticama.

Hvala.
 
Odgovor na temu

NSAA55
Aleksandar
Beograd

Član broj: 46930
Poruke: 20
217.24.18.*



Profil

icon Re: [Medicina]: Imate li vremena da pomognete projektu - Merenja pulsa ujutru, tokom dana, posle tren.?20.05.2005. u 10:00 - pre 229 meseci
Kada smo već kod pulsa... Koliki puls izmeren ujutro se može smatrati u granicama uobičajenog, a koji u toku dana bez većih fizičkih napora.

Imam ručni merač pritiska i ponekad kada ujutru izmerim pritisak i puls, dešava se da mi je puls vrlo nizak, oko 55, a ponekad čak i 48. U toku dana je oko 60.
Aleksandar
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.nat-pool.ni.sbb.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: [Medicina]: Imate li vremena da pomognete projektu - Merenja pulsa ujutru, tokom dana, posle tren.?20.05.2005. u 10:43 - pre 229 meseci
Evo jutros izmereno ( a spavao sam samo 4 sati ) 65
Jutros setnja po gradu + 2 sprata stepenica kad sam usao u stan izmereno 80
sat vremena na es-u i evo merim 67

E sad imam trenutke u toku dana ( bio kod lekara zbog toga ) kada mi puls skoci preko 150 a lagano lezim u krevetu i gledam TV . To se uglavnom desava posle gledanja politickih emisija i vesti . ( na kraju cika doca samo kaze malo se manje nerviraj, iako se veoma retko iznerviram ).

Evo mozda ti ovo bude zanimljivo pre nekih mesec dana kod jednog druga uzeli smo merac pulsa i poceli da pijemo, sto smo vise pili puls nam je rastao sve vise. Tek posle vece kolicine piva svima je lagano poceo da se vraca u normalu. ( mozda ti bude zanimljivo kao i nama da i sam probas :)))) Osim ako ispijanje alkohola za tebe nije sport :lol:
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.beoland.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: [Medicina]: Imate li vremena da pomognete projektu - Merenja pulsa ujutru, tokom dana, posle tr20.05.2005. u 10:53 - pre 229 meseci
Zajebite te digitalce - to nista ne valja. Najbolji su oni oldschool meraci. Vrslo su precizni.

Btw, zasto vam je svima toliko nizak pritisak? :o)

Kad ne pijem hemiju:

Ujutru 115:75
Posle treninga 130:85
Posle 120:80

A podlednjih dana iako pijem kafu i treniram mi je nesto previse nizak - 110:60 (aj i meni da se desi da je nizak). U ovim trenucima imam osecaj da cu da se slogiram koliko mi je nizak pritisak, tad nisam u stanju nista da radim :o)

Kad pijem hemiju:

Ujutru 140:85
Posle treninga 150:90
Posle 130:85

-------------------------------

Bilo bi interesantno da se jave steroidasi da vidimo kakav je njihov skor :-P
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: [Medicina]: Imate li vremena da pomognete projektu - Merenja pulsa ujutru, tokom dana, posle tren.?

[ Pregleda: 7053 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.