Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

simulacija online servera

[es] :: PHP :: simulacija online servera

[ Pregleda: 3186 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eyesearch

Član broj: 274
Poruke: 52
*.ptt.yu

ICQ: 106399891


Profil

icon simulacija online servera27.06.2002. u 19:07 - pre 264 meseci
khhhm... nije bas topic za ovaj forum ali ovde mi deluje najprimamljivije. jel' moguce napraviti skriptu koja ce da simulira brzinu online web servera? recimo, napravim neku stranu koja ima 5 frejmova i npr. drimviver mi kaze "brale, tebi treba minimum 75 sekundi da ga otvoris". onda je ja otvorim u lokalu ali recimo tamo mi otvara jos duze nego sto je program rekao da ce mu trebati. pa onda logicno online serveru trebace sad vise nego mom serveru u lokalu... jel' neko razmisljao o ovome???
 
Odgovor na temu

Guardian OfThe Blind
Beograd

Član broj: 1048
Poruke: 78
*.tehnicom.net



Profil

icon Re: simulacija online servera28.06.2002. u 11:23 - pre 264 meseci
vreme otvaranja strana u browseru zavisi od nekoliko faktora: 1) brzine veze onoga ko otvara stranu, 2) brzine generisanja strane na serveru, 3) brzine veze servera i na kraju 4) brzine generisanja strane od strane brosera iz html-a javascripta i šta već sve postoji na strani

3) obično nije faktor usporenja mada mi se čini da si ti mislio da je baš do toga
2) isključujemo pošto si rekao da si pravio stranu u drimviveru - sto znaci plain html
4) ne bi trebalo da bude toliko dugačko, zavisi od browsera ali čini mi se da većina može skoro trenutno da izgeneriše stranu, mada tui kažeš da ima 5 frejmova, pa možda i to utiče
e sad 1) ... kad ti drimviver (ili nkei drugi slican program) kaze da ce ti trebati 75 sekundi na vezi od npr 28.800 za otvaranje on samo sabere velicinu html koda sa velicinom slika na strani i svih ostalih komponenti i podeli sa brzinom veze... sto znaci pri potpunom iskoriscenu tvog linka, sto obicno nije isto kao u realnim uslovima
 
Odgovor na temu

eyesearch

Član broj: 274
Poruke: 52
*.ptt.yu

ICQ: 106399891


Profil

icon Re: simulacija online servera29.06.2002. u 21:32 - pre 264 meseci
cekaj... prvo uopste nije bitno da li je drimviver ili neki drugi, samo sam ga spomenuo jer njega imam instaliranog trenutno itd... ne mora da bude samo html, ja pisem php u njemu :)

da li treba napraviti recimo za sve ove cetiri tacke sto si ti naveo neke konstante za tu i tu brzinu (generisanja, veze...), za tu i tu velicinu fajla...

recimo ovako: napravimo formu u koju cemo da unesemo velicinu nase strane, brzinu veze i browser koji koristimo (mozda i ekstenziju fajla? da se brzina odredjuje u zavisnosti od ekstenzije (.html, .php...)?). onda prvo napraviti neke tabele za sva ta polja u html formi. recimo:


VELICINA FAJLA:

kb - time

200 2s
300 3s
400 4s
itd...


i tako redom za sve faktore. samo je pitanje kako napraviti pocetnu gradaciju, kako odrediti (a da ne bude "od oka") sve ove parametre. pa onda sabrati sve te parametre i naci sredju vrednost.

to je nesto najjednostavnije cega sam mogao da se setim. mozda bi neko od ISP admina mogao da se javi oko ovoga....
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: simulacija online servera

[ Pregleda: 3186 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.