Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Pregled hemostaze] Pomoc oko tumacenja upute za Klinicki centar a za analizu krvi

[es] :: Nauka :: [Pregled hemostaze] Pomoc oko tumacenja upute za Klinicki centar a za analizu krvi

[ Pregleda: 4408 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pwog

Član broj: 17851
Poruke: 52
*.InfoSky.Net.



Profil

icon [Pregled hemostaze] Pomoc oko tumacenja upute za Klinicki centar a za analizu krvi19.05.2005. u 12:44 - pre 230 meseci
Predali smo krv na nalizu u Klinicki centar. Medjutim, ja zelim da saznam nesto vise dok analize ne budu gotove. Ako neko moze da mi objasni/prevede sta se nalazi u uputi:

Sy. haemorrhagicum. DIK subacutus in obs. metastases in medullam ossium vs.

Takodje stoji:

Pregled hemostaze (D dimer, faktori koagulacije I II VII VIII iX X, inhibitor faktora VIII, skrining test koagulacije)

Unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: [Pregled hemostaze] Pomoc oko tumacenja upute za Klinicki centar a za analizu krvi19.05.2005. u 13:56 - pre 230 meseci
imas krvarenja (ne pise gde) sa metastazama(?) u kostanoj srzi... sumnja na DIC (a ne DIK kao sto je napisano), bolest sa difuznim krvarenjima u raznim tkivima koja u osnovi ima poremecaj u zgrusavanju krvi... zato se traze analize faktora koagulacije...
DIC
 
Odgovor na temu

Pwog

Član broj: 17851
Poruke: 52
*.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: [Pregled hemostaze] Pomoc oko tumacenja upute za Klinicki centar a za analizu krvi19.05.2005. u 17:10 - pre 230 meseci
Hvala superbako!

Ovo nije za mene, ali mi znaci...
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: [Pregled hemostaze] Pomoc oko tumacenja upute za Klinicki centar a za analizu krvi

[ Pregleda: 4408 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.