Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ideja za biznis....šta i kako....

[es] :: Vodič za posao :: Ideja za biznis....šta i kako....

[ Pregleda: 18749 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
*.239.eunet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Ideja za biznis....šta i kako....05.06.2005. u 23:43 - pre 229 meseci
Ako imate neku ideju .......
fanzo.org
 
Odgovor na temu

:o)

Član broj: 38609
Poruke: 201
82.208.201.*



+2 Profil

icon Re: Ideja za biznis....šta i kako....05.06.2005. u 23:50 - pre 229 meseci
Pazi ovako (uzmi notes i olovku, tebace ti):
Kao prvo otvoris privatnu firmu. E sada ide ona caka koju ljudi slabo znaju. Znaci, otvoris privatnu firmu i zaradis puno love, onda tu lovu pametno investiraas i zaradis jos vise. Kapish?
Machina improba! Vel mihi ede potum vel mihi redde nummos meos!
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.1.EUnet.yu.



+4 Profil

icon Re: Ideja za biznis....šta i kako....05.06.2005. u 23:56 - pre 229 meseci
- "I gde je tome kraj?"

- "Pa nema kraja."

Iz čuvenog crtaća sa vilenjacima i obućarom.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.53.eunet.yu.



Profil

icon Re: Ideja za biznis....šta i kako....06.06.2005. u 11:27 - pre 229 meseci
@Zorane, mislis da bi ti neko i rekao kad bi imao dobru ideju? :-)
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
*.157.eunet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Ideja za biznis....šta i kako....06.06.2005. u 23:15 - pre 229 meseci
Samo sam tražio neobavezne predloge.

Prvo treba imati ideju , a lako je otvoriti firmu.

Neko bi rekao: prvi milion sam jako teško zaradio , a posle je već išlo lako....

Možda.... praviti čačkalice......popravljati cipele.....otvoriti trafiku....kladionicu.....uložitii sav novac na 13crno.........


fanzo.org
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
*.3.EUnet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Ideja za biznis....šta i kako....10.06.2005. u 01:44 - pre 229 meseci
Zar niko nema ideja ?i
fanzo.org
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Ideja za biznis....šta i kako....25.06.2005. u 12:43 - pre 229 meseci
Ajde ja da ti pomognem...uvoz polovnih automobila iz EU.Ovaj biznis ce sljakati dokle god ne ukinu shangen vize(znaci dokle god nam trebaju vize za EU),mislim sljakace taj posao i posle toga,ali svakako sa manjim dobitkom,posto ce u tom slucaju lakse kupac otici u Nemacku na primer pa ce sam uzeti auto,ali ponovo koliko se to njemu isplati pitanje je...nebitno da ne duzim,profit po automobilu moze biti od 300 eur(za auto tipa Corsa,Punto i slicno) do preko 1000 eur(za skuplje automobile tipa Mercedes C,E,S klase,BMW serije 3,5,7 i slicno).Kod nas ovde najveca vecina placeva prodaje automobile za srednju klasu(koja se stvara polako) i uglavnom se oslanjaju na kredit i leasing kupce.Uvek na placu doduse bude i par auta koji donose veci profit,a ima i placeva koji su specijalizovani za skupa kola(Verona moto iz Cacka naprimer).
Sta ti sve treba:
1.plac ili u dogovoru sa nekim od postojecih autoplaceva da uz odgovarajucu novcanu nadoknadu(i % od prodate cene) izlazes automobile na njihovom placu(komisiona prodaja).
2.Spediter,ovo moras sam naci,i to speditera sa vezama na samoj carini kako bi umanjio osnovicu za carinjenje auta(sada od kad nema uvoza havarisanih vozila umanjenje osnovice se vrsi tako sto se navede da auto(kao) ima razbijen prozor,malo udaren(da je u voznom stanju obavezno) i jos par stvari,u zavisnosti kakvu vezu ima spediter da ti osnovicu za carinjenje sto vise snizi).
3.Covek "preko",moras da imas i coveka koji je preko u Nemackoj/Holandiji/Italiji preko koga bi nalazio pogodne poslove,tj.automobile.Covek mora biti iz te zemlje,kako bi mogao da rezervise auto,ja bih licno platio coveku koliko treba da mi organizuje sve od overe kod notara,izvozne deklaracije,sve znaci do prevoza.
4.Prevoz.Najjefitnije ti je sleperom koji vozi vise kola.
5.Osiguranja...za ovo nisam bas najsigurniji,ali mora da postoji neko osiguranje robe u transportu za slucaj udesa ili slicno.
6.Ugovor za bankom o kreditima i leasing kucama o finansiranju,svaki ozbiljan autoplac/salon to mora da ima posto vecina kupaca automobila srednje klase uglavnom iste kupuje na kredit/leasing
Cisto da znas sta je kod nas najpopularnije za prodaju:Opel Corsa,Astra,Vectra,Fiat Putno,Bravo/Brava,VW Passat,Golf3,4,Renault Clio,Laguna,Peugeot 206,306,406,Mecke sa taxija.

U sustini znas i sam treba ti ideja,moje je bilo do ovde,ostalo,finese prodaje,cake,kako ces ti biti iznad konkurencije to je do tebe.Moras da se razumes u tematiku i da volis to sto radis,jedino tako mozes se nadati nekom uspehu.

BTW.Za uspeh biznisa je takodje vazno da budes prvi,da prvi krenes,u svakom slucaju ti ako krenes da se bavis ovim neces biti prvi,posto se vec sad bezbroj firmi bavi time,ali mozes ponuditi nesto novo u cemu ces biti prvi

Javi da li je sta pomoglo od ovih mojih saveta.
 
Odgovor na temu

tihi_don
Tihojevic Bojan
Kladovo

Član broj: 60257
Poruke: 3
213.244.208.*



Profil

icon Re: Ideja za biznis....šta i kako....12.07.2005. u 02:41 - pre 228 meseci
Ne znam koliko je ko pratio film "Koktel", ali tu lezi odgovor...

Posao je u sitnim stvarima... Ja uskoro (ako bog da) otvaram trafiku u samom centru grada...
Prodaja samo sitnih stvarcica koje ima u svakodnevnoj upotrebi...

Naravno ovo bi trebao da posluzi samo kao odskocni kapital za vece investicije!
Tihojevic
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Ideja za biznis....šta i kako....

[ Pregleda: 18749 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.