Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trajanje baterije

[es] :: GSM - upotreba :: Trajanje baterije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12426 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

preki
Prerad Bojan
Beograd

Član broj: 409
Poruke: 291
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Trajanje baterije27.07.2002. u 13:40 - pre 263 meseci
Pazario sam Siemens M35i i u toku je forimranje baterije, pa me interesuje nesto, koliko dugo bi on, otprilike,trebao da radi posle prvog 14-osatnog punjenja, koliko posle drugog, jer svi mi kazu, a i procitao sam na ES-u da mu baterija (posle formiranja) traje bar tri dana. Meni je posle prvog punjenja radio nekih 32-3 sata, a posle drugog oko 40, pa da vidim da li je to u redu ili da reklamiram.
Hvala unapred

P.S. "Baterija je NiMH, 500mAh"
"Black holes are where God divided by zero."
- Steven Wright
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Trajanje baterije27.07.2002. u 16:55 - pre 263 meseci
1) Baterija na original m35, kad kazem original mislim na Nemacki nedekodirani telefon, traje 5-6 mozda i vise dana.
2) Kod nas NEMA nedekodiranih telefona.
3)Baterija na dobro dekodiranom telefonu traje 3 dana
4)Ako nije dobro dekodiran, sve zavisi ali moze trajati i manje od dana.
 
Odgovor na temu

preki
Prerad Bojan
Beograd

Član broj: 409
Poruke: 291
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Re: Trajanje baterije27.07.2002. u 21:41 - pre 263 meseci
[/quote]1) Baterija na original m35, kad kazem original mislim na Nemacki nedekodirani telefon, traje 5-6 mozda i vise dana.[/quote]

Pazi, njegova originalna baterija je ovakva kao kod mene, znaci NiMH, 500mAh, cisto sumnjam da bi mogla da traje 6 dana, bez obzira na to da li je dekodiran ili ne.
Ono sto sam ja pitao je da li su ovo uobicajena vremena trajanja baterije pri formiranju.
"Black holes are where God divided by zero."
- Steven Wright
 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
62.41.25.*



+42 Profil

icon Re: Trajanje baterije28.07.2002. u 00:52 - pre 263 meseci
Dekodiranje ni na kakav nacin ne utice na vijek baterije. Pod ovim mislim na dekodiranje, a ne na kloniranje eeproma. Ukoliko se ovo dogodi, postoji jednostavan lijek i za to.

Kalibracija nekih parametara, kao sto su RX power, Battery status, etc, nalazi se u eepromu. Kontrast takodje. Vecina CM35 tlefona moze raditi bez problema sa istim eepromom, ali na nekim je potrebno napraviti kalibraciju.

I, postoji i opcija u telefonu "battery care", pravo vezana za formiranje baterije.

Ja mislim da momak ima losu bateriju. Kapacitet tip baterije ne odgovara deklaraciji. Kinezi, majke im ga nabijem . . .
 
Odgovor na temu

vlada13
Student
Dobanovci

Član broj: 877
Poruke: 356
*.tehnicom.net

ICQ: 101388726
Sajt: www.dobanovci.com


Profil

icon Re: Trajanje baterije28.07.2002. u 10:54 - pre 263 meseci
Ako ti "nova" baterija traje 3 dana idi ODMAH da reklamirash, poshto po nekom nepisanom pravilu formirana baterija traje 70%- 90% duzine baterije dok se formira. TO ti je jedan dan, tako da je to MALO. Ja sam imao problema sa jednim C35, o chemu cjesh videti na forumu kad malo potrazish. Sada imam S25, a baterija traje 3 do 4 dana u zavisnosti koliko pricham i shaljem poruke. I josh neshto, ako si poslao brdo poruka za tih xx sati onda nije chudo shto ti baterija toliko traje
:-))
 
Odgovor na temu

preki
Prerad Bojan
Beograd

Član broj: 409
Poruke: 291
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Re: Trajanje baterije28.07.2002. u 11:07 - pre 263 meseci
Na kucistu baterije pise SIEMENS, osim ako Zuti nisu poceli i to da falsiraju, telefon sam koristio normalno, znaci par poziva i isto toliko poruka, ukljuceno pozadinsko osvetljenje i vibracija, mada mislim da bi sa ovim trebalo da radi bar tri dana, videcu jos danas kako ce se ponasati, pa idem da zamenim. A firma /da joj ime ne spominjem/ je izgledala sasvim OK, cak i fancy lokal u jednom trznom centru...
I jos nesto, posto vidim da se to provlacilo po ES-u, telefon nisam gasio nocu, nego ova vremena sto sam naveo su vremena neprekidnog rada..Eto, to
"Black holes are where God divided by zero."
- Steven Wright
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.168.EUnet.yu



+17 Profil

icon Re: Trajanje baterije28.07.2002. u 17:47 - pre 263 meseci
Baterija od 500mAh nema sanse da drzi 5-6 dana kao sto kaze Bad Habbit!!!
To je prosto nemoguce! Meni LiJon baterija od 800mAh na Sony J7 sa nekim normalnim koriscenjem traje oko 4-5 dana. Siemens je poznat po losim baterijama i on je oduvek imao slabe i nekvalitetne baterije.

A sto se tice telefona, mogu se i kod nas naci nedekodirani telefoni. Ja sam imao svojevremeno nedekodiran c35 i isto mu je dosta lose drzala baterija. Mislim da bi trebala kod cms35 telefona baterija da drzi u proseku oko 2 do 3 dana. Sve zavisi od nacina koriscenja i od prijema signala. To ti je neki prosek koji sam ja sretao u praksi. Posto se bavim dekodiranjem i mnogo telefona je proslo kroz moje ruke i razgovarao sam sa puno ljudi. Preko 3 dana jos nikome nije drzala baterija na Siemens x35 telefonu kapaciteta 500mAh. Tu smatram da se telefon ne gasi nocu i da se normalno koristi.

A koliko ce baterija drzati ne zavisi od toga kako je telefon dekodiran. Bitan je flash fajl koji je snimljen u njega. Recimo novije verzije flash fajlova su mnogo bolje optimizovane za rad i imaju bogatiji software sa naprednijim funkcijama za razliku od ovih starijih. Recimo verzija 05 nema podesavanje kontrasta, battery care ..itd dok recimo ove novije 18 imaju sve to.

Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Trajanje baterije28.07.2002. u 20:18 - pre 263 meseci
Citat:
Baterija od 500mAh nema sanse da drzi 5-6 dana kao sto kaze Bad Habbit!!!


If you say so...
 
Odgovor na temu

Sale81

Član broj: 3814
Poruke: 386
*.proxy.cg.yu

Jabber: sale@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Trajanje baterije28.07.2002. u 23:43 - pre 263 meseci
Ja sam kupio nedekodiran ME45 direktno od uvoznika i baterija mu nije trajala ni po 48 sati! Poslao sam ga u servis, pa ce mo da vidimo sto i kako... poceo je da isapda iz mreze... sigurno je neka fabricka greska. Nego ne znam da li ce htjeti da mi daju novi, posto je kupljen u junu, a ja nisam imao vremena da ga ponesem u servis... Samo znam da me potrefio los primjerak :)

Inace baterija mu je naravno original litijum 840 mAh... ali eto takva je kakva je. Par ljudi ima isti telefon, i kazu da baterija moze sigurnih 3 dana i 3 noci... neke normalne upotrebe...

Nego ne znam sta mogu da mu rade povodom iskakanja iz mreze i tako to oko baterije? Najbolje da mi daju novi ;)
- necitak -
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Trajanje baterije29.07.2002. u 09:41 - pre 263 meseci
Citat:
Ja sam kupio nedekodiran ME45 direktno od uvoznika


vs.

Citat:
poceo je da isapda iz mreze... sigurno je neka fabricka greska


Vidi, ovo su dve potpuno KONTRADIKTORNE izjave koje su me, iako sam rekao da se necu upustati u objasnjavanja ovog tipa, primorale da ipak odgovorim.

1) Kako znas da telefon NIJE DEKODIRAN? Ja nebih bas tako lako davao izjave tog tipa ako sam kupio telefon kod nas posto kod nas ima manje NEDEKODIRANIH telefona nego filmova u koja je Svarceneger dobio batine. Kazes kupio si od uvoznika. Koliko je meni poznato jedini koliko toliko ovlasceni uvoznik kod nas je COMTRADE koji uvozi ERICSSON i NOKIU, za ostale brand-ove nepostoji ovlasceni uvoznik, kao ni servis ni sve ostalo sto uz to sve ide. Nemoj se iznenaditi da ako neka radnja relativno lepo izgleda, za nase uslove, i ako ti se kunu da su bas oni ovlasceni distributeri, a da zapravo to uopste nisu. Ima ih vise nego sto mislis. Najlaksi nacin da ti to dokazem je da mozes lepo otici na official siemens site i tamo lepo pogledaj po zemljama, gde siemens ima svoja predstavnistva i samim tim i svoje distributere i videces da mi nismo medju njima.

2)Ma sta ko pricao, moje iskustvo koje sam stekao pricajuci sa ljudima koji se na ovaj ili onaj nacin bave dekodiranjema telefona je to da ako se telefon NEDEKODIRA kako treba to DEFINITIVNO UTICE pre svega na vek trajanja baterije, zatim na kvalitet signala, a nisu retka ni cesta zaglavljivanja software-a i ostale I GOT HIGH stvari. To sa gubljenjem mreze je 90% upravo zbog loseg dekodiranja. Naravno, moguce je da si bas toliki baksuz da si uspeo da kupis telefon koji je NEDEKODIRAN i koji gubi mrezu i kratko mu traje baterija bas zato sto si kupio falican telefon. U tom slucaju opznajuci kvalitet siemens-ove izrade, njihovu bolesnu pedantnost i eksttremno rigorozne kontrole kvaliteta, mogu samo prijateljski da ti preporucim da to shvatis kao poruku da se manes siemens-a i da nije on za tebe, vec da predjes na neke ovde masovno prihvacene brand-ove od strane sirokih narodnih masa, rudara, milicajaca, pekara, automehanicara, ratara, naravno mislim na NOKIU koja je ovde jos uvek neprevazidjena.

Jos cu vam ovom prilikom dati nekoliko podataka pa vi sami prosudite zasto sam to napisao.

Ja, licno imao sam SIEMENS C35 pre mozda godinu dana, kupljen ovde kod nas u nekoj radnji, skoro SIGURNO dekodiran, sa baterijom nepoznatog porekla, mozda cak i siemens-ovom. Pored toga sto je telefon rasturao sa signalom i sto sam ga imao gde mnogi sa nekoliko puta skupljim telefonima nisu imali, po cemu su uostalom siemens-i i poznati, sluzio me je da se samo pozeleti moze i sa njim sam i zavoleo SIEMENS. Baterija na tom MOM LICNO telefonu trjala je u pocetku dok je bio nov bez gasenja svetla, nocnog gasenja i tako dalje, 3.5-4 dana. Kasnije je pala na oko 2.5-3 dana, da bi onda nakon sto sam promenio led diode i stavio plave koje su pored toga sto su plave u duplo skoro jaceg inteziteta i posto su novija tehnologija manji potrosaci struje, baterija ponovo trajala oko 3-4 dana, u takvom stanju sam ga i prodao.
Moj UJAK, ima takodje C35 koji je kupio neposredno posle mene i ima ga i dan danas. On je takodje izvrsio tu intervenciju promene led dioda. Pre te intervencije bateriaj mu je trajala 4-4.5 dana ,a sada posto je promenio led diode traje i po 4.5-5 dana. Inace telefon je takodje kupljen u nekoj anonimnoj radnji.
Eto to su vam dva primera za koja ja licno znam i za koje mogu licno da garantujem tako da to nije rekla-kazala. Inace sada imam SIEMENS, naravno, ME45 i baterija mi traje punih 5 dana, znaci 5x24h i to uz normalno koriscenje. Uz nesto slabije koriscenje traje PUNIH 6 dana. Preko puta mene zivi drugarica koja je na moj nagovor kupila S45 i koja ga slabo koristi ali joj zato baterija traje PUNIH 7 dana.

Posle ovih informacija, ja bas nebih tako olako govorio kako siemens-ove baterije nevaljaju i kako kratko traju.
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.174.EUnet.yu



+17 Profil

icon Re: Trajanje baterije29.07.2002. u 12:50 - pre 263 meseci
Telefon najbolje mozete da proverite da li je bio ikada dekodiran tako sto cete ponovo snimiti flash fajl u njega. Ako telefon posle toga bude bio zakljucan znaci da je telefon kodiran i da ga treba dekodirati ponovo. Telefoni kod kojih se ne poljavljuje poruka "phone locked" posle fleshovanja znaci da ih ne treba dekodirati i da su to vec fabricki nedekodirani telefoni. :>
Ja sam imao svojevremeno Siemens C35i koji je bio nedekodiran (proverio sam) i meni je baterija drzala bez gasenja dispeja oko 2 dana. Ali recimo bio sam u stanju kada su poruke bile za dzaba da potrosim bateriju za neverovatnih 8 sati!!!
Baterija je bila pravilno formirana i prodavci su mi dali garanciju na telefon i bateriju pola godine! Posto su se tako ponasale baterije i kod mojih ortaka koji su imali iste telefone kao i ja mislio sam da je to normalno! Telefon je stvarno jako dobar ali me nerviraju generalno lose baterije kod Siemens telefona. Zbog toga sam najvise i odustao od Simens telefona.
Sada, od kad imam Sony sa LiJon baterijom baterija drzi po 4-5 dana bez problema. Mislim da nema nikakve logike da telefon Siemens C35 koji je star vise od 2 godine, da mu drzi baterija 4-5 dana isto kao i Sony J7 koji je manje od godinu dana kako je proizveden i da im baterije drze isto. Siemens ima 500mAh NiMH a Sony 800 mAh LiJon a uz to Sony je noviji i ima sigurno bolja tehnicka resenja za sto manju potrosnju elekticne energije iz baterije. Zakljucite sami! :>
 
Odgovor na temu

NLO

Član broj: 411
Poruke: 876
*.tehnicom.net



Profil

icon Re: Trajanje baterije29.07.2002. u 14:29 - pre 263 meseci
Citat:
Telefoni kod kojih se ne poljavljuje poruka "phone locked" posle fleshovanja znaci da ih ne treba dekodirati i da su to vec fabricki nedekodirani telefoni. :>

nemora da bude tacno, sve zavisi kako su dekodirani...
vecinom se NE zakljucaju...

[Ovu poruku je menjao NLO` dana 29.07.2002 u 02:32 PM GMT]
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Trajanje baterije29.07.2002. u 14:31 - pre 263 meseci
Citat:
Telefon najbolje mozete da proverite da li je bio ikada dekodiran tako sto cete ponovo snimiti flash fajl u njega. Ako telefon posle toga bude bio zakljucan znaci da je telefon kodiran i da ga treba dekodirati ponovo. Telefoni kod kojih se ne poljavljuje poruka "phone locked" posle fleshovanja znaci da ih ne treba dekodirati i da su to vec fabricki nedekodirani telefoni. :>


Ovo je tacno, znam i ja za to, samo sam mislio da je to potpuno pouzdan nacin za utvrdjivanje cinejnice d ali je telefon dekodiran ili nije, medjutim neki ljudi koje se bave time rekli su mi da to nije pouzdan pokazatelj i da sve zavisi kako je telefon dekodiran i cime.

Citat:
Ali recimo bio sam u stanju kada su poruke bile za dzaba da potrosim bateriju za neverovatnih 8 sati!!!

Pazi ne znam tacno koliko je po specifikacijama propisano za talk time kod c35, mislim da je negde oko 3h. Znas sta to znaci? To znaci da mozes da potrosis baterija potpuno za samo 3 sata. To neznaci da je baterija s***** ako je ti skines sa punjaca i onda uhvatis telefon, pricas tri sata neprekidno i ona se isprazni. Znaci baterija po specifikacijama traje od 3 sata minimum pa do, ne znam sada tacno koliko je propisano ali mislim da je nesto oko 5-6 dana. Ti kazes uspevao si da potrosis bateriju za 8 sati. Pa OK je sve to samo si trebao odmah reci da si tih osam sati neprekdino slao poruke. To je sasvim normalno ako znate ono sto ponavljam vec milion puta ali ocigledno uvek ima ljudi kojima treba ponoviti jos jednom, a to je da kod siemens-a 1 minut pozadinskog osvetljenja trosi bateriju kao da je telefon bio 1 sat na stand by-u. To znaci da ti ako neprekidno drzis upaljeno pozadinsko osvetljenje dva sata odnosno 120 minuta, to je kao da si drzao telefon nekoristeci ga 120 sati.
Citat:
Sada, od kad imam Sony sa LiJon baterijom baterija drzi po 4-5 dana bez problema. Mislim da nema nikakve logike da telefon Siemens C35 koji je star vise od 2 godine, da mu drzi baterija 4-5 dana isto kao i Sony J7 koji je manje od godinu dana kako je proizveden i da im baterije drze isto. Siemens ima 500mAh NiMH a Sony 800 mAh LiJon a uz to Sony je noviji i ima sigurno bolja tehnicka resenja za sto manju potrosnju elekticne energije iz baterije. Zakljucite sami! :>

[offtopic]Ja sam imao posle SIEMENS-a C35, SONY J5 koji je skoro identican po svemu osim sto je malo veci i ima antenu kao i SONY J7 i nisam bio uopste zadovoljan sa njim. Generalno na papiru on je bio odlican telefon i to stoji. On ima neke opcije koje nemaju ni mnogo skuplji telefoni, ima pregrst opcija i sve one su tu i rade ali pored toga sto telefon makar mene odbija od sebe i makar ja nisam imao uopste volju da ga koristim i bilo mi je skoro mucno kada na njemu treba da posaljem poruku ili nesto slicno, telefon ima lose uradjene osnovne tri stvari koje cine telefon. Na njemu kvalitet razgovora i nije los, mada moze biti mnogo bolji, ali zato glasnoca je cista nula. Kada pricas sa nekim u potpunoj tisini i uspostavi se dobra veza, sto se desava jednom u 100 godina, razgovor je OK, medjutim nedaj Boze da morate pricati sa nekim dok idete ulicom, jos ako ulicom idu kola ili autobus onda je to vec domen X-files-a. Drugo signal me isto nije odusevljavao. Nije on bio mnogo los, kao sto je bio na mom sledecem telefonu NOKIJI 6210, ali je definitivno bio mnogo losiji od SIEMENS-a kako c35 tako i ME45 koji sada imam. [/oftopic]

Baterija je isto bila OK ali bi mogla biti i mnogo bolja. To je ja mislim ista baterija kao i na tvom J7, znaci li-ion od 800 mA. Ta baterija je meni trajala uz normalno koriscenje puna 3 dana, a uz slabo koriscenje skoro puna 4 dana. To nije lose naravno ali tu li-ion bateriju od 800 mA poredis sa baterijom za C35 NI-MH i to od 500 mA, pri cemu je meni ta ista baterija NI-MH od 500 mA trajala potpuno isto kao i ta od 800 mA li-ion, dakle 3-4 dana dok je bila nova, a i posle kada sam stavio nove led diode. Naravno ta ista, kako ti kazes, moderna baterija od 800 mA se verujem moze porediti sa mojom li-ion baterijom od 800 mA na SIEMENS-u ME45? Meni baterija kao sto sam vec rekao traje uz normalno koriscenje i bez ikakvih prevencija od nepotrebnog trosenja punih 5 dana ili punih 6 sa slabijim koriscenjem. E sada ja stavarno nevidim kako onda baterija na tehnicki savrsenom SONY-ju moze da bude bolja od baterije na ME45 recimo koja je po karakteristikama ista a traje mnogo duze?

Inace mislim da nemozes samo posmatrati koliko bi koja baterija trebala da traje prema njenom kapacitetu u mA. Svaka baterija ce trajati onoliko koliko iz nje telefon crpi struju, sto znaci da sto je telefon tehnicki savrseniji tako da zahteva manje struje od baterije, to ce baterija duze trajati, tako da se moze desiti i to da baterija na kako ti kazes siemens-u c35, starom dve godine traje isto kao baterija na tvom sony-ju j7. Priznajem i ja da nije logicno ali jednostavno moje iskustvo je takvo i ja znam koliko je meni baterija trajala kao i eto recimo mom ujaku ciji telefon imam prilike stalno da cackam pa znam. Za ostale naravno nemogu pricati kad svako ima neka svoja iskustva ali definitivno mislim da ako kupite original bateriju i original, nedekodirani telefon, da ce baterija drzati mnogo duze od 3 dana.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Sale81

Član broj: 3814
Poruke: 386
*.proxy.cg.yu

Jabber: sale@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Trajanje baterije29.07.2002. u 19:00 - pre 263 meseci
Bad Habbit bas si se potrudio da napises sve... meni je to u glavnomo sve poznato. I samo da kazem da je telefon kupljen kod zvanicnog siemensovog uvoznika.

Siemens postoji i kod nas www.siemens.co.yu serviser je www.genel.co.yu

Telefon ima gresku, jer 100 % znam da je NOV i NIJE DEKODIRAN!

Trenutno je u servisu, cekam sto ce da kazu. A najvise ce me obradovati ako kazu da ce da mi daju novi, jer je ovaj sa veelikom greskom. Nego je moja greska sto ga nijesam odmah vratio, cim sam vidio da ispada iz mreze i baterija ne moze da izdrzi 2 dana (i 2 noci).
- necitak -
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.172.EUnet.yu



+17 Profil

icon Re: Trajanje baterije29.07.2002. u 21:07 - pre 263 meseci
Citat:
Ja sam imao posle SIEMENS-a C35, SONY J5 koji je skoro identican po svemu osim sto je malo veci i ima antenu kao i SONY J7 i nisam bio uopste zadovoljan sa njim.


Sony J7 nema antenu (kao i J70) i ima mnogo jacu bateriju od Sony J5. Sony J5 i J6 su jako slicni (razlikuju se u boji i dugmicima i malo u masci) i oni imaju iste baterije, cini mi se 500mAh a Sony J7 i J70 su jaci modeli i imaju 800mAh.
Ne znam, ali ja sam takodje imao Siemens C35i pa posle presao na Sony-ja i mnogo mi se vise svidja Sony telefoni. Odusevila me je grafika, zvuk i kvalitet izrade telefona. Cak stavise J7 ima jako dobar prijem signala, ima interfon, dosta se glasno cuje zvuk u slusalici i na ulici a sto je najvaznije mnogo je kvalitetniji zvuk nego kod Simens-a C35. Siemens C35 je deciji telefon i ima jako bedan zvuk u slusalici. Mislim da se ta dva telefona ne mogu porediti posto je Sony J7 skoro 2x skuplji telefon od C35 i za klasu jaci telefon.

Ne znam u cemu je stvar, ja sam burazu dao svoj stari c35 i njemu sada baterija ne drzi duze od 1 dan. Telefon nema ni godinu dana a baterija vec crkava. Kada odem na batery care onda drzi dva dana ali cim ne uradim to par puta kapacitet naglo padne. A desavalo mi se i to dok je bio telefon nov da mi pisti kao da je baterija prazna a ona samo do pola potrosena. Onda ga ugasim i ponovo upalim a on drzi onda jos 1 dan! To me je strasno nerviralo! Kao i to sto ne moze da se ugasi onaj zvuk kada je prazna baterija pa stalno pi$ti. Ne znam kako kod ovih jacih modela ali bilo koji Siemens sam gledao ne moze da se iskljuci ta opcija. Iznerviram se kada mi na predavanju pocne da pisti telefon jer je baterija prazna!!! :>

A i ne mogu da razumem kako je tako lose napravljeno to svetlo kod Siemensa kada tako puno vuce iz baterije. Logicno bi bilo da Sony-jev display vuce vise struje posto ima 5 puta jacu grafiku i bolje osvetljen ekran! :>

 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.absolutok.com



Profil

icon Re: Trajanje baterije29.07.2002. u 22:41 - pre 263 meseci
OK, ti si SONY fun, ja sam SIEMENS, nema veze. Ono sto hocu da kazem je da se slazem da se nemogu porediti SONY J7 i C35 ako ni zbog cega drugog onda zato sto su totalno dve ralzicite kategorije telefona. SONY J7 bi valjda trebao da spada u neku srednju ili cak visu klasu, dok je siemens c35 u nizoj klasi. Pored toga oni se skoro ni po nicemu drugom nemogu porediti. C35 ima ni-mh bateriju, sony li-ion i jos mnogo drugih stvari koje sada nemogu da pominjem sve. Ja sam samo iznosio podatke koje mogu licno da potvrdim. Znaci koliko je meni trajala baterija na c35 kao i to da sam bio super zadovoljan sa njim, osim sa intezitetom njegovog fabrickog osvetljenja koje sam kasnije popravio promenom led dioda. Takodje eto slucajem sam imao i J5 i kazem, nije los telefon ali od svih telefona koje sam do sada imao, nekako sam najsrecniji bio kada sam prodao upravo J5. Nemoj ovo shvatiti kao vredjanje sony telefona. Jednostavno mislim da meni licno oni neodgovaraju sto neznaci da tebi nece biti odlicni i najbolji. Kazem sve nekako ali kad se setim kako je tih zvuk u slusalici bio prosto se uhvati jeza. Jeste SONY prepun opcija i to je super ali sta meni vredi recimo sto on ima pored wap i html browser kada recimo ima toliko slabu vibraciju da je gotovo neupotrebljiva. Sta meni vredi sto on ima polifone melodije koje kako ko shvata, neko ozbiljno neko ne, kada je zvono toliko slabo vak i kada je na maksimumu da ja retko kada sam zvono cuo ako nisam bio u totalnoj tisini. Sta njemu vredi to sto ima mogucnost snimanja glasa i pustanja kao melodije kada je taj glas jos tisi od fabrickih melodija tako da ga je gotovo nemoguce cuti a jos pored svega toga i kvalitet je takav da retko koja pesma moze da se ubaci a da na nesto lici. Znaci onako rezime bi bio da je sony j5 odlican telefon na papiru ali u praksi je vrlo los. Znaci to je telefon koji nemozes da cujes kad te neko zove. Kazes "Ajde nema veze, stavicu na vibraciju, ona i sluzi za bucne uslove", kad ono vibracija je toliko losa da ces pre da cujes u nekoj velikoj buci zvono nego sto ces osetiti vibraciju. Taman nekako resis sve to i javis se kad ono zvuk u slusalici toliko tih da nemozes nikako da cujes sagovornika. Ako se kojim slucajem desi da se nalazis u tihoj prostoriji onda se moras nadati da je signal koliko toliko dobar, jer u suprotnom nece moci da se odrzi veza. Znaci kada se to nebi zvalo telefon, nego neka multifunkcionalan sprava koja sluzi za zabavu to bi bilo super i rekao bih "Svaka cast" ali posto je to pre svega telefon mislim da to kao telefon nista nevalja, bar po meni i stvarno me je sony razocarao toliko da neverujem da cu skorije vise razmisljati o kupovini sony telefona. Inace ja sam veliki obozavalac SONY-ja i vecina kucnih aparata mi je upravo sony tako da o sony-ju mislim sve najbolje i sve sto imam od njih je, sve bolje od boljeg. Jedino su se sto se tice mobilnih telefona po mom misljenju bas obrukali i kazem jedino ako sada zajedno sa ericsson-om nesto nenaprave jer i jedni i drugi imaje neke stvari uzasno dobro uradjene ali zato imaju tako velike rupe da te stvari mogu da bez problema stanu u njih.
 
Odgovor na temu

preki
Prerad Bojan
Beograd

Član broj: 409
Poruke: 291
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Re: Trajanje baterije29.07.2002. u 23:12 - pre 263 meseci
Rasplamsala se zestoka rasprava, samo napred. Drugar mi juce rece da oko trajanja baterije dok se formira, ipak treba sacekati da se formira, pa onda prosudjivati, pa eto zavrsih i trece 12-osatno punjenje, a baterija drzi juce ceo dan i celu noc i evo danas ceo dan, a pokazivac je na pola. Zvao sam prodavnicu i kaze mi covek da baterija drzi 2-3 dana, ne duze, i da nema nikakvih problema za zamenu, pa da li da menjam ili da ostavim. Bojim se da sledeca nece trajati ni toliko, jer znam ljude kojima je trajala i po dan i po. Usput, proverio sam (primenio nauceno na ES-u) ono sa *#0606# kad je kartica izvadjena i dobro je dekodiran, tako da to nije razlog za slabost baterije.

pozdrav
"Black holes are where God divided by zero."
- Steven Wright
 
Odgovor na temu

preki
Prerad Bojan
Beograd

Član broj: 409
Poruke: 291
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Re: Trajanje baterije30.07.2002. u 15:14 - pre 263 meseci
Kada izvadis SIM karticu, ukljuci telefon. otkucaj *#0606# , zatim zelenu slusalicu, pa ides na info. Ako u svih pet linija pise Unbarred , ako je dekodiran, dekodiran je kako valja.
"Black holes are where God divided by zero."
- Steven Wright
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Trajanje baterije30.07.2002. u 17:29 - pre 263 meseci
na mom pise na 3 linije unbared na 2 neki shit

sta to znaci ? a baterija mi traje 2-3 dana
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

NLO

Član broj: 411
Poruke: 876
*.tehnicom.net



Profil

icon Re: Trajanje baterije30.07.2002. u 19:15 - pre 263 meseci
ma nema veze to sa baterijom to samo znaci da nije ceo otkljucan tj dekodiran ako ti i tako radi ok onda nema veze..
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: Trajanje baterije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12426 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.