Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

tekst u više redova

[es] :: Access :: tekst u više redova

[ Pregleda: 3767 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon tekst u više redova16.06.2005. u 07:07 - pre 228 meseci
Napravio sam jednu malu aplikaciju za evidentiranje i štampanje ugovora. Radi se o nekoliko varijanti tipskog ugovora. Korisnik unosi samo podatke o Naručiocu, a tekst ugovora bira sa padajuće liste. To sve funkcioniše OK.
Problem, tekst ugovora se štampa u teks boksu na izveštaju. Na mom kompjuteru kad je tekst duži od jednog reda jednostavno prelazi u novi red, tako što uvek prelom reda vrši na kraju reči.
Kad sam presnimio aplikaciju na drugu mašinu, tekst se ''lomi'' u sred reči, ili prebacuje samo jedno slovo. Ružno, a i nepravilno. Formatiranja izveštaja, i tekst boksa nisam menjao. Verovatno se radi o podešavanjma Accessa ili Windowsa.
Zna li neko?
Hvala.
 
Odgovor na temu

krul
Cardak ni na nebu ...

Član broj: 16060
Poruke: 85
*.bchsia.telus.net.



+1 Profil

icon Re: tekst u više redova16.06.2005. u 14:46 - pre 228 meseci
Probaj da lomis source string za taj text box sa vbcrlf tamo gde ti hoces i tako utices na format, normalno pod uslovom da ti je taj ulazni string poznat. Ako pak nije mozes da se poigras sa funckcijam len(),left(), right() mid() i jos par drugih koji ti mogu vratiti prazno mesto da bi lomio string na istom i na taj nacin uticao na format teksta.
Jednostavnost! Odlika genijalnosti
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: tekst u više redova16.06.2005. u 17:31 - pre 228 meseci
Ako ti je tekst kratak, stane na jednu stranu, mozes da probas da ga cuvas u OLE polju kao recimo Word dokument pa da ga tako i stampas, kao Word, sa svim potrebnim formatiranjem.
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: tekst u više redova17.06.2005. u 07:17 - pre 228 meseci
Hvala,
ovo sa Wordom sam primenjivao, mada je tekst na 2 strane, ali se dešavalo da korisnik napravi izmene u Word dokumentu, a ne sačuve predhodnu verziju, i posle ne znamo koji je pravi tekst ugovora, odnosno mora da kopamo po papirima.

Privremeno sam problem rešio otprilike kako Krul predlaže, podesio sam na maski širinu tekst boksa za unos da odgovara širini reda na izveštaju. Malo je nezgodno kod izmena, ali ''pije vodu''.

Moraću, ipak da otkrijem zašto se Access različito ponaša na različitim mašinama. Ako ništa drugo, trebaće u nekoj drugoj situaciji.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: tekst u više redova

[ Pregleda: 3767 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.