Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10178 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dulesusic
Dušan Šušić
Novi Sad

Član broj: 45176
Poruke: 418
*.teol.net.



+3 Profil

icon Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!24.06.2005. u 17:24 - pre 229 meseci
Juče kupim novi PC, danas primjetim da je temperatura prostorije mnogo veca nego obicno. Provjerim temperaturu PC-ja u BIOS-u i malo sam se prepao:

Procesor Intel Pentium 3 GHz od 65-70 stepeni
ploča Asus P4P800 SE od 40-50 stepeni.
Uradio sam flash BIOS-a al se nista nije promjenilo.
Ugradim cooler na kućište (8cm), pa je temperatura pala za 2-4 stepena, al cini mi se da je ovo jos uvije visoko.


Zna li neko koliko je normalna temperatura za ovaj procesor i ovu ploču? I šta da radim ako je trebam smanjivati?
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!24.06.2005. u 18:19 - pre 229 meseci
Nisi naveo par bitnih stvari....
Kakav kuler imas na procesoru,kakvo je napajanje i kakvo je provetravanje kucista....

Ove temperature su visoke.Sta ce biti kad napolju stvarno upekne ?

Savet: Pokusaj sa drugim kulerom za CPU,stavi jos ventilatora ( ali nemoj preterati ).
I slabo napajanje delimicno utice da temperatura bude visa.
 
Odgovor na temu

dulesusic
Dušan Šušić
Novi Sad

Član broj: 45176
Poruke: 418
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!24.06.2005. u 18:45 - pre 229 meseci
Napajanje je 350W.Provjetravanje kućišta-imam jedan kuler na zadnjoj strani, i na bočnoj jedan izvod, to je ona cijev koja se približi kuleru procesora pa vazduh usmjerava napolje... Ne razumijem ovo: "Kakav kuler imaš na procesoru?". I prijatelju moj, ja sam iz Hercegovine, ovamo je već stvarno upeklo, ne moze gore biti. Ko preživi, pričaće... Daj ljudi pomažite!
 
Odgovor na temu

tarantulla
ko da je to bitno necu da se zenim
FICIBAIR ko zna gde je to

Član broj: 61233
Poruke: 41
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!24.06.2005. u 19:57 - pre 229 meseci
Prvo imas najverovatnije proc u box , colr.nije neki kvalitet svi su mi govorili da kupim drugi ali nisam i radi odlicno temp je 63,fan 3790, m.bord je oko 54, bas sa tom plocom je prosek oko 62-64,meni je neko vreme stalno dizao na 71-72 i nista samo sam ga premestio na drugo mesto jer mi je bio u u uglu gde nema cirkulacije vazduha,nemoj da se tripujes to je ta temp.za 4pc 2.8-3.0/1mb,samo instaliraj asus pc probe on ti regulise temp i sve ostalo(radi u winds)gde mozes da pratis sve,imas ga na disku uz plocu,mozes da namestis sve parametre,i ako ti digne do max granice upozorice te pa ti vidi da li ces da ga gasis,ali ne bi trebalo dok ti komp ne pocne da brljavi (fabricki je na 72),ja sam podigao na 75 da ne bi me smarao to se meni vise puta desavalo i nista ,cak sam pitao ortaka u servisu sve je ok)inace ovi procs. se po sebi mnogo greju to je navodno manica (veruj nece da mu bude nista jer smo na testu radili bez colr. preko max opusteno samo uspori i kad smo ga vratili radi odlicno
Jer neko zna sta je to FICIBAIR,ako si iz BG a ne znas onda si stvarno m.....!
 
Odgovor na temu

dulesusic
Dušan Šušić
Novi Sad

Član broj: 45176
Poruke: 418
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!24.06.2005. u 22:32 - pre 229 meseci
Sada sam ga bio izgasio 2 sata i premjestio u hladniju prostoriju. Kad sam ga startao, udjem u bios i temp procesora odmah startala sa 50, a ploče sa 28, pa mi je i to bilo cudno za procesor. Mislim da se temperature koje nam prikazuje BIOS i Asus PC Probe razlikuju u nekih 4-6 stepeni (BIOS pokazuje vise). CPU Fan mi je 2800. Mom kolegi, koji ima istu masinu na poslu je dosta manja temp, i do 10 stepeni... Sjetih se da ima klimu...
Nego koja ti je verzija BIOS-a (ako koristis istu ploču), i dal' da stavljam novu BETA verziju? Šta mi preporučuješ (preporučujete)?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!25.06.2005. u 01:19 - pre 229 meseci
To je relativno OK temperatura. Noviji modeli Intel procesora se greju vise od AMD-ovih ali zato mnogo bolje podnose toplotu pa nemas brige, temperatura od 70 stepeni njemu nista ne smeta. Bilo bi dobro da stavis jos 2-3 kulera na kuciste jer visoka temperatura daleko vise steti hard disku, grafickoj karti, memoriji i narocito napajanju nego procesoru.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

tarantulla
ko da je to bitno necu da se zenim
FICIBAIR ko zna gde je to

Član broj: 61233
Poruke: 41
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!25.06.2005. u 15:10 - pre 229 meseci
Bios je nevidjeno sran...e kad ti vrsi kontrolu temp jer nije precizan,a sto se tice version bios-a nemoj da da koristis beta jer ima nedostatke,ako hoces da menjas sacekaj krajnju da ne bi imao problema,sto bi menjao veziju?kad ti ona na istanc. cd ok,jel ti oznaka ploce p4p 800se/gd asus,nemoj da ti bocne stranice kucista bude zatvorene od cirkulacije vazduha(meni je bio razmak od stola 2 cm pa je temperatura bila ko u pecnici),sve ono sto sam ti rekao za temp to su granice normale,ako hoces da ti temp bude manja skini bocnu stranicu,ali ima da ti ulazi prasina,pa ce morati cesce da cistis rebra,vruc procesor greje plocu i komponente oko procesorskog jezgra, a i podiže temp u kucištu-skracuješ vek tim koponetama koje se više greju-slabiji overclock grafike i memorije zbog više temp,ako te mnogo optercuje "opcija 2"(Kupi dva dodatna ventilatora od 8-9 cm i montiraj u kucište. Jedan napred da ubacuje vazduh, drugi pozadi da izbacuje. Usput sredi sve kablove u kucištu pogotovu široke ATA kablove(ako njih koristiš) sklonih ih u stranu da što manje ometaju protok vazduha. Ako možeš da montiraš dodatni ventilator na bocnu stranicu da duva direktno na procesor-uradi to.)Naci cu ti adresu za novije verzije sve sto je vezano za asus.Asus.com nije los ali ovaj je mnogo bolji,adresa linka mi je u boxu na benchmarketu nesto im je prsao link.

Jer neko zna sta je to FICIBAIR,ako si iz BG a ne znas onda si stvarno m.....!
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!27.06.2005. u 02:26 - pre 228 meseci
Sve je u jacem cooleru. To sa BIOS-ima i ostalo tesko moze da pomogne....


Citat:
I slabo napajanje delimicno utice da temperatura bude visa.


Kako to? Jedino moze da utice indirektno tako sto ako je slabije znaci da se vise greje pa povecava temp. u kucistu i samim tim na procesoru.
 
Odgovor na temu

dulesusic
Dušan Šušić
Novi Sad

Član broj: 45176
Poruke: 418
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!27.06.2005. u 09:40 - pre 228 meseci
U servisu firme u kojoj sam kupio PC su mi rekli da stavim malo termane paste na processor. Moze li mi neko objasniti (ilustrovano po mogućnosti) gdje, kako, koliko da stavim te termalne paste?
 
Odgovor na temu

tarantulla
ko da je to bitno necu da se zenim
FICIBAIR ko zna gde je to

Član broj: 61233
Poruke: 41
195.252.80.*



Profil

icon Re: Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!27.06.2005. u 17:53 - pre 228 meseci
Sta ti se prvo dogodilo pa da bi stavljao ter.pastu,temperatura CPU-a, CPU u boxu? ,koji PC je u pitanju,da li je u u garanciji?
Jer neko zna sta je to FICIBAIR,ako si iz BG a ne znas onda si stvarno m.....!
 
Odgovor na temu

dulesusic
Dušan Šušić
Novi Sad

Član broj: 45176
Poruke: 418
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!27.06.2005. u 22:44 - pre 228 meseci
Nije mi se nista dogodilo, jednostavno sam primjetio da je u prostoriji toplije nego obicno, i shvatio sam da je ta temp. visa zbog racunara. Prije sam koristio Intel Pentium na 2 GHz, ploča Intel Rexburg 2 D845GERG2, i nikad ali bas nikad za 2 godine korišćenja nisam imao nekih problema.
Tipovi iz servisa su mi prvo rekli da flashujem BIOS, pa da skinem procesor i da ga opet stavim, pa da pogledam je li temp. pala. Posto nije nimalo pala, rekli su mi da stavim termalnu pastu, da bi mi onda rekli da dodjem iduće sedmice da mi stave novi procesor. Oni kazu da je normalna temperatura procesora do 45 stepeni, a ploče ispod 30, po podacima iz BIOS-a, jer PC Probe pokazuje manje. I jos nesto, kad je PC u stanju idle, tj. kad bas nista ne radim na njemu, temp je 60-63 C, CPU Fan je oko 3100-3400. Kad opteretim procesor nekim procesom, do 80%-90%, temp je 71-72 C, a CPU Fan preko 4200. Takodje sam primjetio da su hard diskovi u njemu vreli, i da se ne mogu dohvatiti rukom, a ne da ga uzmem.
E sada stavice mi novi procesor, reci cu ima da mi ugrade jos kulera gdje moze i gdje ne moze... A PC je pod garancijom!
 
Odgovor na temu

zokish
Smed. Palanka

Član broj: 37671
Poruke: 291
213.244.197.*



Profil

icon Re: Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!28.06.2005. u 13:07 - pre 228 meseci
ček' malo, ovo si ti napisao:

"Napajanje je 350W.Provjetravanje kućišta-imam jedan kuler na zadnjoj strani, i na bočnoj jedan izvod, to je ona cijev koja se približi kuleru procesora pa vazduh usmjerava napolje... "

ta cev treba da usisava vazduh, a ne da izbacuje.
Da ti nisu naopako ugradili ventilator na hladnjaku procesora? Ako je tako ne čudi me visoka temperatura na CPU.

Proveri da li ti ventilator usisava ili izbacuije vazduh sa procesora.

poz.
svih mi dabrova ontaria
 
Odgovor na temu

dulesusic
Dušan Šušić
Novi Sad

Član broj: 45176
Poruke: 418
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!28.06.2005. u 19:24 - pre 228 meseci
Cijev izbacuje vazduh napolje!
 
Odgovor na temu

zokish
Smed. Palanka

Član broj: 37671
Poruke: 291
213.244.197.*



Profil

icon Re: Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!28.06.2005. u 20:42 - pre 228 meseci
znači to je.
na tu rupu vazduh mora da ulazi a da izlazi kroz napajanje i kroz zadnju stranu kućišt, a ako na njoj imaš još neki ventilator onda on mora da izduvava.

samo odšrafi ventilator sa hladnjaka i zarotiraj ga za 180° tj. ona strana koja je bila bliža cpu sada da gleda u stranicu tj. cevku od kućišta.
svih mi dabrova ontaria
 
Odgovor na temu

dulesusic
Dušan Šušić
Novi Sad

Član broj: 45176
Poruke: 418
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!28.06.2005. u 22:37 - pre 228 meseci
Prijatelju, nema sanse da se to izvede, ne mogu da okrenem ventilator nikako. Maloprije sam skinuo procesor i sada na njemu ima nesto sto nije bilo: nimalo zanemarljiva rupica... Kao da se topio. Ma nema veze, nosim ga u petak da mi zamjene proccesor i gotova prica.
 
Odgovor na temu

dulesusic
Dušan Šušić
Novi Sad

Član broj: 45176
Poruke: 418
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!05.07.2005. u 19:49 - pre 228 meseci
Samo da vam kazem da je sada temperatura procesora pri 100%-tnom opterecenu oko 53-54. U idle stanju je oko 40, a ploče oko 30. Doduse, promjenili su mi i procesor i ploču!
 
Odgovor na temu

tarantulla
ko da je to bitno necu da se zenim
FICIBAIR ko zna gde je to

Član broj: 61233
Poruke: 41
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!06.07.2005. u 17:42 - pre 228 meseci
coolisha nego koji cpu uzeo i m.plocu.
Jer neko zna sta je to FICIBAIR,ako si iz BG a ne znas onda si stvarno m.....!
 
Odgovor na temu

dulesusic
Dušan Šušić
Novi Sad

Član broj: 45176
Poruke: 418
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!06.07.2005. u 18:11 - pre 228 meseci
Sve je isto, i ploča i CPU! Nisu bili u redu ni jedno ni drugo!!!
 
Odgovor na temu

tarantulla
ko da je to bitno necu da se zenim
FICIBAIR ko zna gde je to

Član broj: 61233
Poruke: 41
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!06.07.2005. u 19:40 - pre 228 meseci
jeb... kako to,pa menije ta temp oduvek bila vec 1 godinu ok radi !nista konkretno ti nisu rekli,jer ti cpu 1mb.
Citat:
dulesusic: Sve je isto, i ploča i CPU! Nisu bili u redu ni jedno ni drugo!!!

Jer neko zna sta je to FICIBAIR,ako si iz BG a ne znas onda si stvarno m.....!
 
Odgovor na temu

dulesusic
Dušan Šušić
Novi Sad

Član broj: 45176
Poruke: 418
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!06.07.2005. u 22:33 - pre 228 meseci
Ne znam prijatelju ali je tako. Nego, o5 mi je nešto sumnjivo; kuler na napajanju-čini mi se k'o da uzalud radi, niti izbacuje niti vuče vazduh, ili mi se to samo čini? Šta mislis da ga zamjenim, jeli to komplikovano, da se ne zaj*****m ako jeste?
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Pomoć, visoka temperatura!!!!!!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10178 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.