Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konverzija AnsiString u niz char-ova(borland c++ 6.0) Pomagajte!!!

[es] :: C/C++ programiranje :: Konverzija AnsiString u niz char-ova(borland c++ 6.0) Pomagajte!!!

[ Pregleda: 2826 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mariob
bg

Član broj: 62264
Poruke: 35
*.bitsyu.net.



Profil

icon Konverzija AnsiString u niz char-ova(borland c++ 6.0) Pomagajte!!!05.07.2005. u 12:03 - pre 229 meseci

Kako ovo?

Izvesna promenjljiva u mom programu treba da bude inicijalizovana iz odredjenog fajla. Taj fajl ima svoje ime koje funkcijama citanja iz fajla moram da prosledim nesto u fazonu Ucitaj(char *imefajla),dakle kao pokazivac na niz char-ova. Medjutim,ja treba da iz OpenDialoga uzmem property FileName,koji je po svojoj prirodi AnsiString i da njega prosledim svojoj funkciji Ucitaj(); Kako da izvrsim ovu konverziju??? pretrazio sam ceo help i nista od poudjenog ne radi. Znaci,treba ovo da uradim

imefajla=NEKAKVA_KONVERZIJA(OpenDialog1->FileName);
Ucitaj(imefajla);

s tim sto mi treba da NEKAKVA_KONVERZIJA() vrati pokazivac na niz char-ova dobijenih iz AnsiStringa FileName.

Pomagajte
cdmA
 
Odgovor na temu

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Konverzija AnsiString u niz char-ova(borland c++ 6.0) Pomagajte!!!05.07.2005. u 13:46 - pre 229 meseci
uh,i meni je ovo najteze kod borlanda, a vidim da su se i mnogi jos javljali u vezi toga...jednostavno nikako da mi proradi kad napravim nesto iole komplikovanije sto u sebi podrazumjeva rasclanjivanje i manipulaciju AnsiString-om
sada cu ,upravo, i ja postaviti slicnu temu...
(dobro je to ovdje neko rekao: u visual studio-u je to sve lakse...)
ali dobro...
ni ja ne znam najbolje, jer sam i ja poceo nedavno uciti rad s borland-om, ali cini mi se da je to sto trazis otprilike ovo:

znakovni niz se iz AnsiStringa dobija pomocu funkcije c_str() :

String a;
char b[10];
a=...//dobijes "a";
strcpy(b,a.c_str());

i to je to.... (valjda-kako sam ja shvatio...)

ili jednostavno stavis:

ako imas ime fajla: ime_fajla
samo stavis ime_fajla.c_str() i opet imas niz karaktera...
bilo je ovdje tema o tome nedavno, pa procitaj...tako sam i ja (PONESTO) shvatio...









[Ovu poruku je menjao fucking voodoo dana 05.07.2005. u 15:15 GMT+1]
there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
..31.216.81.gus.vf.siwnet.net.

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Konverzija AnsiString u niz char-ova(borland c++ 6.0) Pomagajte!!!06.07.2005. u 17:59 - pre 228 meseci
Verovali ili ne STC++-ov std::string je nastao od Borlandov-og AnsiString-a. - Normalno je ocekivati da gomila metoda ostanu isti - tako je tu i c_str() koji sluzi istoj svrsi kao i std::string::c_str() ...
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Konverzija AnsiString u niz char-ova(borland c++ 6.0) Pomagajte!!!

[ Pregleda: 2826 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.