Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TService u Delphi 2005 - ne mogu da pristupim disku

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: TService u Delphi 2005 - ne mogu da pristupim disku

[ Pregleda: 2396 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goblin
Milan Aleksic
Gtech Belgrade, Sofware Engineer II
Beograd

Član broj: 4055
Poruke: 85
*.ptt.yu.

Jabber: milanaleksic@gmail.com
Sajt: www.milanaleksic.net


Profil

icon TService u Delphi 2005 - ne mogu da pristupim disku17.07.2005. u 21:15 - pre 228 meseci
Dakle bilo kakav pokusaj da se pristupi disku obara aplikaciju. Pokusao sam i preko TFileStream i preko TextFile+Writeln ali uvek puca. Kada pokrecem servis bez rutina za pisanje ne dolazi do greske, servis se podize i radi, ali da li je moguce da ne moze da pristupa disku ili ja to negde gresim? Ima li ko ideju sta se desava... mogu da pustim i izvorni kod projekta ako neko ima vremena da pogleda... neophodno mi je pisanje na disk... poz i hvala unapred na pomoci...
Don't try to impress me... I'm good !
 
Odgovor na temu

goblin
Milan Aleksic
Gtech Belgrade, Sofware Engineer II
Beograd

Član broj: 4055
Poruke: 85
*.ptt.yu.

Jabber: milanaleksic@gmail.com
Sajt: www.milanaleksic.net


Profil

icon Re: TService u Delphi 2005 - ne mogu da pristupim disku18.07.2005. u 16:38 - pre 228 meseci
khm... ispostavilo se da uopste nije problem u "nemogucnosti" da se pristupi disku, vec u necemu drugom - kada sam skinuo sa forme servisa TDDEServer* komponente sve je proradilo... ukljucujuci i pristup disku naravno. Ne znam zasto je dde pravio probleme, ali sam morao sam sebi da odgovorim na moje glupo pitanje... obecavam da cu ubuduce da razmislim pre postovanja ovakvih pitanja... ali zaista je razlog neverovatan-mislim zasto bi program pucao kada se dodje do linija odgovornih za pisanje na disk a ne prilikom neke druge situacije??? mozda se servis ne inicijalizuje lepo pa mu Windows zabrani aktivnost ili sta vec...
Don't try to impress me... I'm good !
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: TService u Delphi 2005 - ne mogu da pristupim disku

[ Pregleda: 2396 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.