Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko iznosi vasa projekcija rasta inflacije do kraja godine?

elitemadzone.org :: MadZone :: Koliko iznosi vasa projekcija rasta inflacije do kraja godine?

[ Pregleda: 5730 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Hefestionlove

Član broj: 58003
Poruke: 515
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Koliko iznosi vasa projekcija rasta inflacije do kraja godine? 22.07.2005. u 19:38 - pre 228 meseci
Ja sam cvrsto resio da dokazem Jelasicu da ce inflacija do kraja godine biti 85 %,iako on predvidja projekciju rasta inflacije do 20 %. Ne znam samo na osnovu kojih pokazatelja on brani tu tezu kada sve poskupljuje???? Novi talas poskupljenja ce tek da usledi u avgustu tako da nema teorije da inflacija bude oko 20%.

Uostalom ne treba Jelasic nikome nista da dokazuje jer svima nama su novcanici,na zalost,prazni!!!!
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Koliko iznosi vasa projekcija rasta inflacije do kraja godine? 22.07.2005. u 20:14 - pre 228 meseci
Iskreno da ti kazem, mnogo si dosadan sa tim o inflaciji, inflacija je velika, to je sigurno ali nije toliko koliko ti pricas, jel je ipak 85% velika cifra, ja primecujem da se malko bolje zivi u odnosu na recimo pre godinu, ili dve!!!!!
Merilo inflacije ti je stanje kursa evra, ako on skace skace i inflacija, a kako evro nije skocio za 85% onda ni inflacija nije tolika!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Koliko iznosi vasa projekcija rasta inflacije do kraja godine? 22.07.2005. u 20:37 - pre 228 meseci
Pandora imas li ti elementarno poznavanje ekonomije?Da li ti znas koji su pokazatelji inflacije?Da li znas ta je inflacija?

Ne bih rekao,jel da znas ovo ne bi napisao.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Koliko iznosi vasa projekcija rasta inflacije do kraja godine? 22.07.2005. u 20:58 - pre 228 meseci
Sto se palite, vidite da provocira, kao i obicno. Iskulirajte ga.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Koliko iznosi vasa projekcija rasta inflacije do kraja godine? 22.07.2005. u 23:06 - pre 228 meseci
Da stvarno,ovo nije prvi put da Hefestionlove priča ovakve nebuloze.Pročitajte šta je samo napričao i namlatio o vanzemaljcima u podforumu Nauka.

Jelašić je u pravu,moje mišljenje da će inflacija biti oko 15 posto,ne više.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Hefestionlove

Član broj: 58003
Poruke: 515
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Koliko iznosi vasa projekcija rasta inflacije do kraja godine? 23.07.2005. u 00:08 - pre 228 meseci
Ja predlazem da mi na ES otvorimo kladionicu o stopi inflacije do kraja ove godine i da svako prilozi svoju projekciju rasta. Moja projekcija rasta inflacije je 85 % ,a Jelasic moze da prica bajke o stopi od 20 %.

Ko precizno pogodi stopu inflacije dobice pocasno zvanje Guvernera na ES-u!
 
Odgovor na temu

miamilanche
lukic milan
krusevac

Član broj: 33543
Poruke: 85
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Koliko iznosi vasa projekcija rasta inflacije do kraja godine? 23.07.2005. u 00:12 - pre 228 meseci
sto se tice inflacije tu bi se gadno dalo prodiskutovati jer statisticki gledano inflacija od npr 15 % sama po sebi je losa ali kada se ova nasa inflacija rasclani, vidi se da za onog obicnog coveka koji svakodnevno sastavlja kraj sa krajem, ima mnogo veci procenat.

kako? objasnicu na uopstenom primeru moje branse.
ja se uopsteno receno bavim bojama lakovima i svim ostalim sto ide uz to

uporedne proizvodjacke cene nekih proizvoda:

'95 '00 '05

farba najskuplja domaca 12dm 6,5dm 2,4eur
valjak za krecenje 15dm 8dm 2eur
razredjivac za farbu 8dm 2dm 0.5eur
poludisperzija za krecenje najjeft. 50 dm 20dm 5eur


dao sam proizvodjacke cene posto razni trgovci razlicito marziraju artikle i onda ne bi bilo prave slike a i poreske stope su se menjale nanize 85 godine porez je bio 48%
a sada je 18%

e sad ja sam ovim hteo u stvari da pokazem da u onih 15 % inflacije ulaze i sva smanjenja cena i ona se ne desavaju samo u ovoj bransi nego i u mnogim drugim tako da u stvari inflacija nas udara tamo gde nas najvise i boli i na sta prosecan narod najvise daje, hrana struja komunalije.
pa svake godine kada pogledate koliko cega mozete da kupite (za platu na pr. nekoga ko je na budzetu,lekar,profesor,milicioner) na pocetku godine a koliko toga na kraju videcete da mozete recimo da kupite dve avionske karte vise ili 15 kg razredjivaca vise ali leba, pastete, struje, ... manje i to mnogo manje nego sto je naprimer zvanicni podatak od 15%
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Koliko iznosi vasa projekcija rasta inflacije do kraja godine? 23.07.2005. u 00:57 - pre 228 meseci
hefestionlove,mani se ćorava posla,vidiš da si svima na ovom forumu dosadio.Tebe čak i ne zanima šta drugi pišu o tebi,ti samo nastavljaš da mlatiš i mlatiš.Nauči se pristojnosti i redu.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Koliko iznosi vasa projekcija rasta inflacije do kraja godine? 23.07.2005. u 00:59 - pre 228 meseci
Sto se kompjutera tice, cene su duplo nize nego na pocetku godine, naprimer jedan RAM DDR modul 256/400 je pocetkom godine kostao oko 40 EUR-a a sada kosta oko 20 EUR-a. Inflacija sto se ostalih kompjuterskih komponenti tice je do sada -30% a do kraja godine ce biti -50%. Za druge proizvode ne znam, svako neka kaze za ono cime se bavi
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Koliko iznosi vasa projekcija rasta inflacije do kraja godine?

[ Pregleda: 5730 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.