Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projektor Cannon LV-5500

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Projektor Cannon LV-5500

[ Pregleda: 5534 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rapidlord
Vladan Markovic
dev
KG

Član broj: 10145
Poruke: 428
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Projektor Cannon LV-550026.07.2005. u 09:06 - pre 227 meseci
Imam ponudu da kupim video projektor Cannon LV-5500
http://www.projectorcentral.com/Canon-LV-5500.htm
prodavac ga je uzeo polovnog i nezna da mi kaze koliko je dugo radio,
interesujeme dali je 350e dobra cena, i dali moze kod nas da se
kupi lampa za njega i kolika je okvirna cena lampi kod
nas uopste.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Projektor Cannon LV-550026.07.2005. u 17:29 - pre 227 meseci
Da li ćeš kod nas moći da nađeš lampu, ne bih da nagađam. Evidentno je jedino da će te nova lampa koštati taman koliko i projektor, pa još minimum 10%. To je čist lopovluk proizvođača, jer su navikli da "deru" kupce, pošto su kupci uglavnom firme.

Metal halogene lampe, istih nazivnih vrednosti, u slobodnoj prodaji koštaju oko 200-300 dinara! Da, da. Nije greška u pitanju. Problem je što je prilično teško iskoristiti takvu sijalicu u projektoru, jer je postojeća zatvorena u poseban "kavez", koji nije moguće otvoriti (barem ne jednostavno), a neophodan je za pravilno funkcionisanje.

Rezervna lampa već stiže u tom "kavezu", pa se izmena rešava krajnje jednostavno.

Ako Ti samogradnja nije stran pojam, možeš se i sam upustiti u "projekat" samostalnog pravljenja sklopa sijalica-kavez, a po uputstvima kojih ima na internetu. Bitno je da sijalicu NIKAKO ne dodiruješ prstima, jer to može biti opasno za projektor, pošto je tanki film, kojim je sijalica presvučena prilično osetljiv.

Drugi problem koji se može javiti u slučaju "samogradnje", a daleko je ozbiljniji, je eprom u kojem neki projektori drže informaciju o iskorišćenosti sijalice, a koji onemogućava rad kada prođe određeni period. Recimo, ako je period trajanja lampe 2000 sati, posle tog perioda projektor jednostavno odbija da radi, do zamene lampe novom. Slično kao i sa dopunom kertridža kod Epson ink-jet štampača. S tim što je postupak resetovanja daleko teže izvesti u našim uslovima, a i individualan je za svaki model projektora, koji se služi ovakvom "tehnikom" prevare/iznude.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 26.07.2005. u 18:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

rapidlord
Vladan Markovic
dev
KG

Član broj: 10145
Poruke: 428
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Projektor Cannon LV-550028.07.2005. u 08:50 - pre 227 meseci
Citat:
Metal halogene lampe, istih nazivnih vrednosti, u slobodnoj prodaji koštaju oko 200-300 dinara! Da, da. Nije greška u pitanju. Problem je što je prilično teško iskoristiti takvu sijalicu u projektoru, jer je postojeća zatvorena u poseban "kavez", koji nije moguće otvoriti (barem ne jednostavno), a neophodan je za pravilno funkcionisanje.


Ovo me je bas zainteresovalo, hoces da kazes da ovim postupkom mogu da ustedim 300e , dali znas nekog / neku firmu koja to radi. Znas li neki dobar sajt nakome mogu da se nadju uputstva. ?

[Ovu poruku je menjao rapidlord dana 28.07.2005. u 09:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Projektor Cannon LV-550028.07.2005. u 18:52 - pre 227 meseci
Firmu ne znam, ali sam negde imao linkove ka sajtovima koji detaljno obrađuju tu tematiku.

Čim budem našao, postovaću ovde. Jedino što znam da postupak uopšte nije naivan.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 28.07.2005. u 19:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

rapidlord
Vladan Markovic
dev
KG

Član broj: 10145
Poruke: 428
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Projektor Cannon LV-550014.06.2006. u 16:59 - pre 216 meseci
Evo me opet da se javim posle godinu dana, znaci kupio sam ovaj projektor, godinu dana gledao filmove, i kvrc. pre neki dan ode lampa, (ili bar mislim da je lampa). Pa evo imam par pitanja:

1. Hteo bih da budem siguran da je lampa u pitanju, znaci kad se upali projektor, lampa pocne da svetli veoma slabo , znaci ne punom snagom vec recimo sa 5% snage, svo vreme se cuje zujanje koje se ranije nije culo,(utvrdio sam da je zujanje iz transformatora koje napaja lampu), i onda nakon par sekundi projektor se sam ugasi. Pomislio sam da slucajno nije transformator u kvaru.

2. Kako bih mogao da utvrdim da nije transformator u pitanju, kakva je struja koja napaja Metal Halogen Lampe (jednosmerna? kolko Volti?) Mogao bih Unimerom da proverim.

2. Lampa je Metal Halogenka (160W SID), gde bih mogao da nadjem zamenu za nju, mislim licno da kupim neku obicnu Metal H. lampu iste snage i zamenim postojecu.

3. Sta mislite o toj ideji , samostalnoj zameni lampe.?
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Projektor Cannon LV-5500

[ Pregleda: 5534 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.