Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Idealna tezina , kako je dobiti ???

[es] :: Nauka :: Idealna tezina , kako je dobiti ???

[ Pregleda: 13109 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

prsic
Marko Pršić
Administrator ICT sistema i IT podrške
Keprom d.o.o.
Beograd

Član broj: 30277
Poruke: 407



Profil

icon Idealna tezina , kako je dobiti ???26.07.2005. u 18:11 - pre 227 meseci
Ovde kazu da je za mene idealna tezina 74 kg , kako ja da dodjem do te idealne tezine , jedem ko konj , recimo danas sam jeo 4x dorucak , 3x rucak , 1x vecerao...[kasnije jos] ali sto je najgore nejedem na silu sve to vec zato sto sam bas gladna.Probao sam da se ugojim uz pomoc Biomed-a 6 ali neide , kilogrami su ostali isti , moram da kazem da se ceo dan krecem , kosarku igram najmanje 5 sati dnevno , pa trcanje , pa radim program za odraz u donjem gradu , pa voznja bajsa , ma nema sta neradim . Preoporucili su mi da uzmem "ono" sto bilderi uzimaju da dobiju na masi ali ja nisam siguran u to kakvo ce srce i jetra da mi budu kasnije mada svi kazu da nece biti nista [ Nisam siguran ]
Ajde ako neko moze da mi pomogne , da mi kaze kako da nabacim masu , bicu mu zahvalan , svaka misljenja su mi od koristi
Nije sramota ne znati , sramota je ne znati a ne pitati
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.adsl.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Idealna tezina , kako je dobiti ???26.07.2005. u 23:45 - pre 227 meseci
Pa masu sigurno neces nabaciti svim tim silnim aerobnim vezbama.

Popi malo gejnera, sjebi koju kantu, baci se malo na vezbanje sa tegovima i eto ti mase.

E da, jedi dosta durum testenina, kombinovano sa tunjevinom i biftekom. Naduces se ko zaba.

[Ovu poruku je menjao Vanja Petreski dana 27.07.2005. u 00:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

prsic
Marko Pršić
Administrator ICT sistema i IT podrške
Keprom d.o.o.
Beograd

Član broj: 30277
Poruke: 407



Profil

icon Re: Idealna tezina , kako je dobiti ???27.07.2005. u 09:28 - pre 227 meseci
Citat:
Vanja Petreski: Pa masu sigurno neces nabaciti svim tim silnim aerobnim vezbama.
Popi malo gejnera, sjebi koju kantu, baci se malo na vezbanje sa tegovima i eto ti mase.


Ja san takav da morm stalno nesto da treniram , a za tegove nikako , necu jos , za sada samo prirodne vezbe [sklekovi,zgibovi,propadanja...]
Kazes da popijem malo gejnera , sta je to ???
Nije sramota ne znati , sramota je ne znati a ne pitati
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.adsl.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Idealna tezina , kako je dobiti ???27.07.2005. u 15:03 - pre 227 meseci
Haha, onda zaboravi na misicnu masu.

Jedino ti preostaje da se tovis ko svinja - kilo bureka i ostale djakonije.
 
Odgovor na temu

prsic
Marko Pršić
Administrator ICT sistema i IT podrške
Keprom d.o.o.
Beograd

Član broj: 30277
Poruke: 407



Profil

icon Re: Idealna tezina , kako je dobiti ???27.07.2005. u 16:45 - pre 227 meseci
Sta je tu smesno , bas mi nisi pomogao

[Ovu poruku je menjao prsic dana 27.07.2005. u 18:20 GMT+1]
Nije sramota ne znati , sramota je ne znati a ne pitati
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.adsl.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Idealna tezina , kako je dobiti ???27.07.2005. u 18:40 - pre 227 meseci
Izvini :)

Pazi, bitna stvar je i genetika, neko se lako nagoji, ali neko nema sansi.

Anyway, ako hoces da nabacis misicnu masu, potrebno je da imas adekvatnu ishranu baziranu na kvalitetnim ugljenim hidratima i proteinima uz odgovarajucu suplementaciju. Pored toga, neophodno je ubaciti trening sa tegovima kako bi naterao misic da raste.

Ukoliko se ne potrudis da obezbedis gore navedene stvari, od napretka nema nista.

Gainer je suplement koji ima za cilj da pospesi upravo ono sto tebi treba - nabacivanje mase. Baziran je na ugljenim hidratima, proteinima, aminokiselinama i, mislim, kreatinu (male kolicine).

E da, i jos jedna stvar koju ljudi obicno zanemaruju - potrebno je unositi neke multivitamin/mineral. To zna da pokrene stvari!

Ne bih dalje da raspredam, jer ako ne zelis da radis sa tegovima, onda uzalud prica :)

[Ovu poruku je menjao Vanja Petreski dana 27.07.2005. u 19:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

prsic
Marko Pršić
Administrator ICT sistema i IT podrške
Keprom d.o.o.
Beograd

Član broj: 30277
Poruke: 407



Profil

icon Re: Idealna tezina , kako je dobiti ???27.07.2005. u 19:53 - pre 227 meseci
Hvala sto si se potrudio da napises odgovor [ovako je vec bolje]
ali mene jos nesto zanima , kakve su posledice ako budem uzimao proteine , mislim u kasnijim godinama [nebih zeleo kasnije da imam probleme]
Nije sramota ne znati , sramota je ne znati a ne pitati
 
Odgovor na temu

prsic
Marko Pršić
Administrator ICT sistema i IT podrške
Keprom d.o.o.
Beograd

Član broj: 30277
Poruke: 407



Profil

icon Re: Idealna tezina , kako je dobiti ???27.07.2005. u 19:56 - pre 227 meseci
E da , ako neko moze da mi kaze nacin ishrane , mislim sta da jedem [proteine,kalcijum...] i u koje vreme je najbolje da jedem ...
Covece , ja bas neumem da postavim pitanje
Nije sramota ne znati , sramota je ne znati a ne pitati
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Idealna tezina , kako je dobiti ???28.07.2005. u 16:50 - pre 227 meseci
Citat:
prsic: Hvala sto si se potrudio da napises odgovor [ovako je vec bolje]
ali mene jos nesto zanima , kakve su posledice ako budem uzimao proteine , mislim u kasnijim godinama [nebih zeleo kasnije da imam probleme]

Nema nikakvih posledica, pa proteine jedes svaki dan. Meso, mleko, riba, jaja, kikiriki, semenke itd...Verovatno si ih pomesao sa steroidima koji su jako slicni hormonu testosteronu a sa hormonima se ne treba igrati.

[Ovu poruku je menjao srki dana 28.07.2005. u 17:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

prsic
Marko Pršić
Administrator ICT sistema i IT podrške
Keprom d.o.o.
Beograd

Član broj: 30277
Poruke: 407



Profil

icon Re: Idealna tezina , kako je dobiti ???07.02.2006. u 21:03 - pre 220 meseci
E ljudi ugojio sam se 2.5 kg :~)
Pogledajte,tema je stara 5-6 meseci a ja samo 2.5 :~(
[a bas sam se trudio i imao sam 5 obroka dnevno]
Nije sramota ne znati , sramota je ne znati a ne pitati
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.neobee.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Idealna tezina , kako je dobiti ???09.02.2006. u 10:33 - pre 220 meseci
Pa ni 2,5 kilograma nije malo :-)
Samo nastavi.
REalno je da dobijas 2-3 kilograma mesecno uz vezbanje i pametnu ishranu.
Napravi plan(program)rada,klopanja.
Ako zelis kvalitetnu masu,teretana je nezamenljiva i nema negativnih nuspojava ma sta ti neko rekao.
Naravno,ako si razuman.
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Idealna tezina , kako je dobiti ???09.02.2006. u 10:59 - pre 220 meseci
A koliko mozes da uradis sklekova i zgibova u seriji odjednom?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

prsic
Marko Pršić
Administrator ICT sistema i IT podrške
Keprom d.o.o.
Beograd

Član broj: 30277
Poruke: 407



Profil

icon Re: Idealna tezina , kako je dobiti ???10.02.2006. u 11:27 - pre 220 meseci
Zasto ti je to vazno?
30 sklekova [max] u jednoj seriji
16 zgibova mi je do sada rekord u jednoj seriji
Mozda za neke ovo nije puno a mozda jeste ali sta ja dizem...67-8 kg,malo je to kada gledam na ostale kolko trebaju da dizu [svoju tezinu]
Najvise izvoljavam trcanje...a teretanu necu jos...
Nije sramota ne znati , sramota je ne znati a ne pitati
 
Odgovor na temu

kovach
Srdjan Kovacic
Beograd

Član broj: 17057
Poruke: 157
*.dialup.sezampro.yu.

Jabber: kovach@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Idealna tezina , kako je dobiti ???13.02.2006. u 03:05 - pre 220 meseci


Pa pazi, bitna stvar su i godine... koliko vidim ti si sad otprilike nekih 18 godina, i verujem da su ti "svi" pricali price tipa "nikako u teretanu pre 18, a mozda ni tada da ne kreces odmah..."... OK.. nije da ovo nema razloga i to je manje vise normlna stvar da ti govore ljudi koji se plase za tvoje zdravlje...
Upravo zato sto nikada nisi ni pokusavao, verovatno ni ne razumes bas najbolje kako to sve "sa tegovima" funkcionise... :) Niko nece na tebe odmah da baci 130kg i da kaze "aj' digni keve ti....". Znaci sve se to radi po programima i savetima i pre svega SA MOZGOM U GLAVI! (ovo naglasavam zato sto mnogi precene sebe i svoju snagu i ne prodju bas najbolje...) tako da samo polako i stalozeno i teretana moze da ti bude jako jako pametna stvar... ali ti ipak sacekaj ako si tako odlucio...

Moj ti je savet... steroidi - nikako (mada oni bas i nisu neki tradicionalni nacin sticanja mase :) ali je bilo reci i o njima pa reko aj' da prokomentarisem)... neko je vec lepo rekao, ovo nisu stvari kojima se treba igrati narocito ako nemas bas neki "dobar razlog" (sta god to znacilo kad su steroidi u pitanju)... a ishrana pojacana nekim dodacima tipa proteini, vrlo malo kreatina (pogotovo ako danas-sutra krenes u varijantu "sa tegovima"), nekim mineralima i slicno su apsolutno ok... proteini u principu nisu opasni, mozda ti je dobro i da pokusas sa nekim amino-kiselinama... Ovo nisu opasne stvari, ako stvoris pravi odnos prema njima i ako se ponasas normalno i zrelo, a ne da pokusas da dobijes 10kg mase za 10 dana, jer ti u tome nista nece pomoci a da nakon tog pokusaja smes i mozes da ustanes iz kreveta...

E sad... ako mene pitas... ovakvo interesovanje i raspitivanje su sasvim ok... ali jos jedna, po meni skroz ok, varijanta je da odes kod nutricioniste... dakle lekar specijalista koji ce da te pregleda, da te pita neka pitanjca i da ti napise odredjeni program ishrane, ako vec neces "sa tegovima"... (ne znam bas kako to funkcionise kod njih jer licno nikad nisam bio, ali cuo sam da su stvarno u stanju da pomognu ljudima, tako da...)... A uz sve to tebi je olaksavajuca okolnost sto ti zbog svoje tezine, nemas nekih zdravstvarnih problema, hvala Bogu, tako da neces biti bas PRIMORAN da se 100% pridrzavas toga sto ti doktor kaze, ali bar u 70% slucajeva se trudi da uradis kako ti je rekao i ja mislim da ce rezultati biti evidentni u relativno kratkom periodu...

Pozdrav i srecno... :)
Kovach
 
Odgovor na temu

prsic
Marko Pršić
Administrator ICT sistema i IT podrške
Keprom d.o.o.
Beograd

Član broj: 30277
Poruke: 407



Profil

icon Re: Idealna tezina , kako je dobiti ???14.02.2006. u 22:53 - pre 220 meseci
Ja mislim da bolji odgovor nisam mogao da dobijem,poslusacu tvoje savete i veliko ti hvala sto si se potrudio da mi pojasnis neke stvari [cenim!?]
Nije sramota ne znati , sramota je ne znati a ne pitati
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Idealna tezina , kako je dobiti ???

[ Pregleda: 13109 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.