Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kraj jednog spamera...

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: Kraj jednog spamera...

[ Pregleda: 3578 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Kraj jednog spamera...26.07.2005. u 19:23 - pre 228 meseci
Russian spammer found murdered

Battered to death

By Nick Farrell: Tuesday 26 July 2005, 07:57
NOTORIOUS Russian spammer Vardan Kushnir has been found battered to death in his Moscow apartment.

Kushnir, 35, headed the English learning centers the Center for American English, the New York English Centre and the Centre for Spoken English. These outfits have aggressive Internet advertising policies and are famous for having reached almost every Russian computer owner at least once, some hundreds of times.

According to Mosnews, Kushnir died of being hit repeatedly about the head. Although Russian law allows spam, it is quite difficult to find many people sympathetic to Kushnir.

The American English Centre has been targeted by Internet protestors who published the Center’s telephone numbers anywhere on the Web to provoke telephone calls. They managed to use the number for cheap sex services, or bargain real estate sales.

WWW.cartoon.ru even ran a “Kill the American English Centre” contest to protest against Kushnir’s outfit.

Kushnir was famous for saying that "spam was what e-mails were for", while it is unlikely that it was an anti-spam campaigner who offed him, there are a good number who would have liked to see him the wrong side of a blunt instrument. µ

L'INQ
Mosnews

http://mosnews.com/news/2005/07/25/spammerdead.shtml
http://www.theinquirer.net/?article=24890
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kraj jednog spamera...26.07.2005. u 21:44 - pre 228 meseci
Ruska mafija je poznata, a ovo govori da se u rusiji vrste veliki novci kada je u pitanju spaming. Uostalom, ne samo u rusiji nego i u cijelom svijetu (sjeti se Jermeya). Vjerojatno je pomrsio racune i zasao malo dublje u teritorij "konkurencije". Kako sam procitao da se uglavnom bavio sex servisima, tu je imao zestoku konkurenciju jer se prostitucija, koja je koliko znam iznimno rasirena u Rusiji, preselila i na cyber prostore. Za njegov lov su vjerojatno unajmili crackere i to je to. No nije ovo jedini slucaj, takvi se dogadjaju gotovo svaki tjedan (ali ne spamera nego cyber kriminalaca) samo sto su neki vise a neki manje popraceni.

Jadni je Vardan vjerojatno zaradjivao za zivot, ali je stradao pod nozem jacih protivnika tj. kriminalne organizacije.
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kraj jednog spamera...26.07.2005. u 21:54 - pre 228 meseci
Citat:
IcyImpact: Jadni je Vardan vjerojatno zaradjivao za zivot, ali je stradao pod nozem jacih protivnika tj. kriminalne organizacije.

Sta bre jadni, jadan je onaj ko po ceo dan kopa njivu na 40 stepeni da bi zaradio za zivot, a ne onaj koji sedi u fotelji i dosadjuje ljudima. shvatam da je krajnje je nehumano radovati se necijoj smrti, ali ja svako, pa i ovakvo, smanjenje broja spamera prihvatam kao radostnu vest. Ako sam zbog toga los ili zao covek, pa neka sam.

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kraj jednog spamera...26.07.2005. u 22:07 - pre 228 meseci
Pa valjda govoris iz iskustava. Ali pod jadan mislio sam na to da je sitna riba koji nije slao milijune spam poruka po danu, zbog toga sto je bio sitna riba je i stradao te sto se namjerio pravoj mafiji. Nisam sretan zbog nicije smrti, ali moze ih se nauciti pameti na druge nacine (rezanje nekih djelova tijela.. hvata me jeza - sala). Protiv spamera se inace treba i valja drugacije boriti, ali ovo je Rusija, Moskva tu ne vlada zakon - tu vlada jaca ruka. Ja pak ne mogu dovoljno shvatiti vas bijes koji dobivate spam poruke jer ih ja dobivam vrlo malo.

Da zakljucim: Svakako da je spaming jedan od najlaksih nacina zarade, ali mozda je covijek dugovao veliku lovu pa je morao nesto na brzinu zaraditi - mozda je i zbog toga i ubijen!? Ali kada bih ja uhvatio spamera: dao bi mu tri krpe da stavi na sebe te motiku ili kramp pa kopaj 16 sati na dan te da te pctel nadgleda dok sa svojim laptopom pise poruke po ES-u.
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kraj jednog spamera...27.07.2005. u 08:51 - pre 228 meseci
Citat:
Vardan Kushnir, notorious for sending spam to each and every citizen of Russia who appeared to have an e-mail...


Malo sam prebrzo reagirao. Nije bio sitna nego itekakva riba. Ali kao sto sam rekao, vjerojatno ga je sredio neko kome je pomrsio racune tj. mafija.

[Ovu poruku je menjao IcyImpact dana 27.07.2005. u 09:51 GMT+1]
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: Kraj jednog spamera...

[ Pregleda: 3578 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.