Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dio stranice koji je zajednicki za sve stranice kako da sacuvam ?

[es] :: Web dizajn i CSS :: Dio stranice koji je zajednicki za sve stranice kako da sacuvam ?

[ Pregleda: 3070 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan

Član broj: 429
Poruke: 87
*.cg.yu

Sajt: Uskoro!


Profil

icon Dio stranice koji je zajednicki za sve stranice kako da sacuvam ?10.06.2001. u 21:15 - pre 277 meseci
e ovako:

pravim sajt koji ce da ima 100 stranica. To je kao neki portal slican linux.co.yu sajtu samo sto je sadrzaj neki drugi iz nekih drugi oblasti ali to nije sad ni vazno. E sad svih tih 100 stranica sadrzi jedan te isti meni. Osnosno i sa lijeve strane i sa desne i vrh samo je sredina promjenljiva. Znaci na tom dijelu sto je zajednicki nalazice se ankete, linkovi, banneri,itd. E kad ja sad recimo hocu da ubacim jedan link novi u taj dio koji je zajednicki za sve stranice onda moram u svaku stranicu posebno jer su to obicne html stranice.Zamislite posla radi toga mjenjam 100 stranica.

Mene zanima kako da najlakse taj dio snimim kao jedan fajl (*.extenzijaneka )
hocu reci dio koji je zajednicki za sve strane i on se znaci ucitava u svaku stranicu i kad njega promjenim automtaski sam sve promjenio. Kako da ga snimim kao ( php? shtml? i kako sve moze
i da mi to objansite jer imam velikih problema ako to ne skontam.

Zato sam dosao na ovaj forum da nadjem pomoc i i ja zauzvrat ako mozemo nekako da se doovorimo da onaj sto mi objasni nesto i ja njemu uradim i tako to.

Ajde onda cucemo se jos !!!
samo da mi fino ovo objasnite ,...

Pozdrav
Milan
 
Odgovor na temu

Smrtko

Član broj: 326
Poruke: 61
195.66.174.*

ICQ: 16044064
Sajt: www.smrtko.f2s.com


Profil

icon Re: Dio stranice koji je zajednicki za sve stranice kako da sacuvam ?10.06.2001. u 21:40 - pre 277 meseci
Pa ovako ti je najlakse:

Imas jedan fajl npr. glavni.php koji sadrzi sve menije sve sto ti treba da bude isto na svim stranicama. U okviru tog fajla treba da se nalazi skripta koja ce ucitavati ostalih 100 fajlova [stranica] u okviru nje. Glavna.php bi u tom dijelu gdje treba da dodje sadrzaj da ima tabelu kojom ogranicavas sadrzaj po horizontali, nego da te ne zamaram, u tom dijelu stavljas include komandu: <?php include($inc_file); ?> gdje je $inc_file varijabla u koju smijestas ime fajla ciji sadrzaj ukljucujes u glavni. A prije svega toga ubacujes sledeci kod:

<?php
if ( isset($link) ) {
switch ($link) {
case "novosti":
$inc_file = "novosti.htm";
case "linkovi":
$inc_file = "linkovi.htm";
case "itd":
$inc_file = "itakodalje.htm";
}
} else {
$inc_file = "empty.htm"
}

?>
Dakle kada postavis u menu link na novosti ide: <a href="glavna.php?link=novosti">novosti</a>

u empty.htm stavis sadrzaj koji treba da se ucitava kada se ucita glavna.php. Jel ti jasno?

[Ovu poruku je menjao Smrtko dana 06-10-2001 u 09:42 PM GMT]
I see dead people ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Dio stranice koji je zajednicki za sve stranice kako da sacuvam ?

[ Pregleda: 3070 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.