Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mandriva - Kad se pojavi nova verzija za download?

[es] :: Linux :: Mandriva - Kad se pojavi nova verzija za download?

[ Pregleda: 4016 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

s_tan

Član broj: 59915
Poruke: 229
80.71.146.*



Profil

icon Mandriva - Kad se pojavi nova verzija za download?13.08.2005. u 21:05 - pre 226 meseci
Da li je iko upratio nakon koliko vremena se nova verzija Mandrake/Mandriva moze skinuti? Posljednja verzija je iz 5. mjeseca, tj. ne moze se skinuti ova najnovija sa kde 3.4. Naravno mislim na na javno skidanje .
 
Odgovor na temu

bp21000
Bogoljub Popovic
Novi Sad

Član broj: 15187
Poruke: 207
*.dialup.sezampro.yu.



+16 Profil

icon Re: Mandriva - Kad se pojavi nova verzija za download?13.08.2005. u 22:07 - pre 226 meseci
Mandriva Linux 2006 beta2 je vec dostupna za javno skidanje (free download). ISO fajlovi (3CD-a) su dostupni na mnogobrojnim serverima, cija se lista moze videti ovde:
http://www.mandrivalinux.com/en-us/mandrivalinux-2006-beta.php3
 
Odgovor na temu

s_tan

Član broj: 59915
Poruke: 229
80.71.146.*



Profil

icon Re: Mandriva - Kad se pojavi nova verzija za download?13.08.2005. u 23:21 - pre 226 meseci
a imas li iskustva sa beta mandrake-om. jel stabilan? kako su sve iskomponirali? ja sam debianer, tako da nemam tu informaciju.
 
Odgovor na temu

bp21000
Bogoljub Popovic
Novi Sad

Član broj: 15187
Poruke: 207
*.dialup.sezampro.yu.



+16 Profil

icon Re: Mandriva - Kad se pojavi nova verzija za download?13.08.2005. u 23:39 - pre 226 meseci
Citat:
s_tan: a imas li iskustva sa beta mandrake-om. jel stabilan? kako su sve iskomponirali? ja sam debianer, tako da nemam tu informaciju.


Mandrake je prilicno nestabilna distribucija. Nemam iskustva sa beta verzijama. Ali zadnji valjani Mandrake koji je dobro radio na mojoj masini bio je verzija 10.0.

Sada ja vec duze vreme koristim SuSE 9.3, pa shodno tome ne pratim razvojna zbivanja u Mandriva taboru.

No, ako imas dobar link odnosno brzi internet, kao i neki komp na kome bi mogao sam da isprobas ovu Mandrivu 2006 beta 2, onda se igraj i testiraj distribuciju do mile volje :)
 
Odgovor na temu

s_tan

Član broj: 59915
Poruke: 229
80.71.146.*



Profil

icon Re: Mandriva - Kad se pojavi nova verzija za download?15.08.2005. u 09:10 - pre 226 meseci
jedna smijesna stvar. skinuo sam samo cd1 jer bi on trebao biti dovoljan za instaliranje osnovnog sistema. medjutim, nije tako.
sistem jeste instaliran, ali nepotpuno. nemam office paketa i mnostvo standardnog softvera. prakticno isntalirao se samo kde paket.

stvarno mi nije jasno da na jednom cd-u nisu mogli ugurati sve osnovne pakete. evo skidam cd2, valjda necu morati i treci..grrr..
 
Odgovor na temu

zAkiLi
Žarko Iličić
bgd

Član broj: 322
Poruke: 241
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Mandriva - Kad se pojavi nova verzija za download?15.08.2005. u 09:22 - pre 226 meseci
I kako radi to "malo" sto si skinuo i instalirao? Jel su preuzeli nesto od conective i lycrosa ili je sve po starom?
 
Odgovor na temu

s_tan

Član broj: 59915
Poruke: 229
80.71.146.*



Profil

icon Re: Mandriva - Kad se pojavi nova verzija za download?16.08.2005. u 11:21 - pre 226 meseci
Citat:
zAkiLi: I kako radi to "malo" sto si skinuo i instalirao? Jel su preuzeli nesto od conective i lycrosa ili je sve po starom?


iskreno da kazem uradili su s*****. umjesto da naprave modem 1 glavni cd + 2 pomocna, oni su sve rastrkali na 3 cd-a. npr kada sam instalirao cd1, instalacija je uspjela, ali je KDE paket bio nepotpun, nije bilo openoffice-a, i ŠTO JE NAJGORE nisi mogao shutdown niti restart masinu, vec samo logout!!! totalna glupost.

evo sada sam ga instalirao sa 2 cd-a. za sada je sve ok, ali cini mi se da su igre na cd-u 3 + neki mrezni alati, ali (nisam jos probao) mislim da su web i samba serveri na cd-u 2.

radi zadovoljavajuce. graficki je predivno uradjen. probao sam skoro svaku distribuciju, ali ovaj je do sada najljepsi. nazalost za debianera je malo zbunjujuce preci jer su odredjeni alati na drugom mjestu, tako da se jos snalazim gdje je sta. ali tek ga probam 2 dana . ah da, ima i automatsko logiranje korisnika koje se namjesta prilikom instalcije (znam da ovo nije novo), ali kada se defaultni korisnik ukloni i namjesti da se neki drugi auto-logira, rusi se KDE. nije svaki put, ali nekad se srusi, a nekada se javi poruka o nemogucnosti pristupa odredjenim folderima i sl. ovo mi se desilo tek sinoc, tako da cu veceras proceprkati da vidim o cemu je rijec.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Mandriva - Kad se pojavi nova verzija za download?

[ Pregleda: 4016 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.