Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li su plinske boce koje idu u prostor rezervnog tocka atestirane?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li su plinske boce koje idu u prostor rezervnog tocka atestirane?

[ Pregleda: 10867 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko-1
CG

Član broj: 65983
Poruke: 65
*.crnagora.net.

ICQ: 299738593


Profil

icon Da li su plinske boce koje idu u prostor rezervnog tocka atestirane?27.08.2005. u 00:17 - pre 226 meseci
Ocu da ugradim plin u auto pa ne znam koju bocu da stavim, da li "klasicnu" ili takozvanu tocak bocu. Radije bih stavio tocak bocu jer mi treba prtljazni prostor ali sam cuo od dosta ljudi da te boce nisu atestirane, da su samo atestirane ove "klasicne".
Da li neko zna nesto vise o tome?
Hvala
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Da li su plinske boce koje idu u prostor rezervnog tocka atestirane?27.08.2005. u 00:36 - pre 226 meseci
Pazi, svaka iole ozbilja firma koja pravi boce, bilo kakvih oblika i velicina, mora da ih atestira, jer ona snosi odgovornost ako nesto krene naopako u garantnom roku!!!
Ja sam bas ugradio tocak bocu, i naravno dobio potvrdu o atestu, ne znam koja je firma u pitanju ali ako hoces mogu da pogledam!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

altf4()

Član broj: 61160
Poruke: 19
213.244.208.*



Profil

icon Re: Da li su plinske boce koje idu u prostor rezervnog tocka atestirane?27.08.2005. u 00:40 - pre 226 meseci
Tzv. tocak boca je kod nas zakonom zabranjena, tako da teorijski niko ne bi smeo da ti da atest, i voznja sa takvom bocom bi bila kaznjiva, ALI s obzirom da su svi svesni zastarelosti zakona blablabla, vecina ce ti dati atest i neces imati problema...
 
Odgovor na temu

Marko-1
CG

Član broj: 65983
Poruke: 65
*.crnagora.net.

ICQ: 299738593


Profil

icon Re: Da li su plinske boce koje idu u prostor rezervnog tocka atestirane?27.08.2005. u 19:30 - pre 226 meseci
Sistem koji cu da ugradim je Lovato, majstor mi kaze da cu dobiti atest i na tocak bocu i na isparivac. E sad, nije mi jasno moze li mi on ugraditi bocu koja nije atestirana a dati mi neki papir koji je kao potvrda o atestu.
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Da li su plinske boce koje idu u prostor rezervnog tocka atestirane?27.08.2005. u 19:48 - pre 226 meseci
To je vec tesko, jer na svakoj boci ima utisnut serijski broj, a ako ti on da neki papir kao atest a ne poklapa se broj, to je falsifikovanje i zbog toga u ides u zatvor :)
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

ilijev
Tunguzija

Član broj: 11329
Poruke: 167
*.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Re: Da li su plinske boce koje idu u prostor rezervnog tocka atestirane?28.08.2005. u 00:26 - pre 226 meseci
Ja koliko znam te boce nisu zakonom zabranjene.
Svaka nova boca ima atest.
S obzirom da ta boca nije za kuvanje ili ne znam ni ja za sta, vec je bas za auto gas nema brige.
Posle odrecenog broja godina mora da se atest ponovi. Ne znam na koliko godina ide ponovno atestiranje.
Kada se ugradi atestirana boca i sva oprema onda se ide na atest vozila koje ide na plin. I to se radi ali opet ne znam na koliko godina.
Atest rade sertifikovani, od strane drzave, centri.
Po meni to znaci da je sve legalno i po zakonu.
 
Odgovor na temu

dintel011
Beograd

Član broj: 19822
Poruke: 221
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Da li su plinske boce koje idu u prostor rezervnog tocka atestirane?28.08.2005. u 02:41 - pre 226 meseci
Svaka nova boca koja se kupuje ima atest, nebitno kakvog je oblika.
To je atest od boce, da je istestirana pre izlaska iz fabrike i atest vazi obicno 10 godina.
Atest na gasni uredjaj je nesto drugo, njega rade AMSJ, Vinca institut i Masinski fakultet.
Vise o ovome kao i sve o auto-gasu:
http://hiitek.mine.nu/forums/cannonball/viewforum.php?f=29
 
Odgovor na temu

altf4()

Član broj: 61160
Poruke: 19
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li su plinske boce koje idu u prostor rezervnog tocka atestirane?28.08.2005. u 14:40 - pre 226 meseci
Zakonom nije dozvoljena upotrreba torzione boce koja ide na mesto rezervnog tocka, isto tako ovo se tolerise. Ovo je pisalo u proslom auto dodatku Novosti.
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.83.eunet.yu.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Da li su plinske boce koje idu u prostor rezervnog tocka atestirane?28.08.2005. u 15:07 - pre 226 meseci
Ne znam da li ce da ti se isplati da ugradjujes tu tocak bocu, jel ne znam koliko ti je poznato plinska boca ne sme nikad da se napuni do kraja, vec max 80%! Vece boce ili one koje se stavljaju u gepek su od 60 l, oduzmes 20% (ili 12l) i dobijes 48l, dok su manje boce koliko znam max 45 l, i kad oduzmes 20 % (ili 9l) i dobijes 36l!
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Da li su plinske boce koje idu u prostor rezervnog tocka atestirane?30.08.2005. u 09:59 - pre 226 meseci
Pa pazi acika, mislim da se veoma isplati ugraditi torusnu bocu iz vise razloga! Kao prvo dobijes kompletan gepek, samo se izgubi nekoliko cm u visini sto je zanemarljivo, a drugo pa nije bas ni malo 36 litara!! Ja recimo imam opel kadeta i on trosi na otvorenom od 10-12 litara zavisno kako ga vozis, sto sa 36 litara minimum prelazi 300 km sto je sasvim dovoljno, a plus je tu i benzin!!! Jest da su bolje boce od 70 l, i kod njih "sipas i nemislis" ali nemas gepek!!! Pitanje rezervnog tocka lako resis sa invalidskim tockom i to je to!!!
A danas sam bas pitao za atest za toprusne boce i za atest za kompletan uradjen uredjaj!! Lik sa masinskog faksa u kragujevcu ( gde se vrsi atest ) mi je rekao da nema nikakvih zakonskih ogranicenja sto se tice tipa boce bitno je samo da je boca atestirana, pored toga za atest je bitno da ti onaj ko je ugradjivao uredjaj popuni i potpise neke folmulare i da obavezno ima firmu za ugranju plinskih uredjaja i bitnoje da je da su uredjaj i boca mladji od 10 godina i naravno da su atestirani!!! I naravno platis njima 3600 dinara i to je to!!!
Pozdrav
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

kumkat
Beograd

Član broj: 22180
Poruke: 522



+15 Profil

icon Re: Da li su plinske boce koje idu u prostor rezervnog tocka atestirane?31.08.2005. u 22:26 - pre 226 meseci
Pazi ja sam stavio torusnu bocu (40 l) na mesto rezervnog tocka u golf 2. Kad su mi davali racun dali su mi atest od te boce i neku garanciju (ili atest sad se nesecam) za isparivac. Tako da znas da to moras da dobijes.

Pozdrav

P.S. - Ako te interesuje gde sam ugradio plin (beograd) javi se na pp.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li su plinske boce koje idu u prostor rezervnog tocka atestirane?

[ Pregleda: 10867 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.