Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

teretana i vijezbe

[es] :: Nauka :: teretana i vijezbe

[ Pregleda: 9317 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki321
kuca
Banja Luka

Član broj: 27787
Poruke: 486
*.teol.net.

Jabber: miki321@elitesecurity.org


Profil

icon teretana i vijezbe01.09.2005. u 19:04 - pre 226 meseci
5. septembra pocinje skola pa sam mislio da krenem u teretanu.
koliko puta da idem sedmicno i po koliko sati(pitanje za iskusne).
koje su najbolje vjezbe za rameni pojas i na kojoj spravi?

hvala
DFI Lan Party SLI-DR;AMD 3200+ Hyper 6 ;Corsair XMS PC 4400 CL2.5; WD 200GB Sata 2;Gigabyte 7800GT;Lc Power 6550G black 14cm fan;Nec 3540a;Samsung 930BF;UPS Mustek 1000VA
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.drenik.net.



+3 Profil

icon Re: teretana i vijezbe01.09.2005. u 20:49 - pre 226 meseci
Pošto vidim da si moje godište ali nisi naveo koje si građe ipak nemoj da ideš.Cepaj kući sklekove,trbušnjake,propadanje i zgib i videćeš već prve rezultate posle 2 meseca.To zbog prvakinja :))
Ako ih ima u Tesli :D
 
Odgovor na temu

stolex
Ilic S Stojan
Niš

Član broj: 28386
Poruke: 245
*.medianis.net.

ICQ: 61028708
Sajt: www.stojce.com


+2 Profil

icon Re: teretana i vijezbe01.09.2005. u 21:55 - pre 226 meseci
Da zanemarimo kucne vezbe koje pomazu, ali nije to to.
Postoje razne definicije i ti treba da utvrdis koja najbolje odgovara tvom metabolizmu. Najbitnije sto treba u svakom slucaju da znas je da misic raste dok se odmara. Vezbe ga samo "stimulisu". E to vreme odmora (rasta) zavisi od osobe do osobe (i od toga da li se kljukas necime sto ti naravno ne savetujem) i iznosi od 3 do 6 dana. Zato i postoje programi da se grupa misica radi 2x nedeljno, a postoje i oni kod kojih se radi jednom. Ima i nekih formula kojima se utvrdjuje na osnovu rasta koji je optimalan period odmora, ali to je vec previse za ovu temu. Pazi da se ne forsiras predugo jer i to smanjuje rast misica (znaci po grupi misica 2 vezbe od po max 5 ponavljanja). Pazi da ti trening bude od 45 min do 1.5h.

E ako te ne mrzi da citas (mada te upozoravam da postoje mnogo kontradiktornih tekstova):

www.bodybuilding.com

Da ne trazim sad jer nemam vremena, ali ovde sam nasao mali milion vezbi za sve grupe misica (imas i vezbe za kucne varijante pa se opredeli)
To beer or not to beer?
- Shacksbeer -

http://www.nislija.be/
 
Odgovor na temu

Mare_Bogovadja
Marko Matic
Bogovadja

Član broj: 22223
Poruke: 70
*.absolutok.com.



Profil

icon Re: teretana i vijezbe01.09.2005. u 23:05 - pre 226 meseci
Prvo znaj: jednom BB, uvek BB!

Ako mislis da pocnes sa vezbanjem, obavezno teretana, od kucnog vezbanja nema nista. Takodje, dobar trening partner je obavezan [videces koliko znaci motivacija kad si na iscrpljujucim dijetama]

Pre nego sto pocnes naoruzaj se informacijama. Preporucujem ti http://forum.teretana.net/ najbolji BB forum na ex-yu prostorima.
Takodje imaj u vidu finansije; hrana i suplementi nisu jeftini [zato ja nikad nemam dinara u dzepu :) ].

San i odmor su od presudne vaznosti [odmor i prehrana su mnogo, mnogo vazniji od samog trninga]. Nemoj misliti da ces kvalitetni napredovati sa manje od 9-10h sna i sa junk hranom.

Prva 3 meseca napredak ce biti drastican, ali to nece vecno trajati :(
Posle 3-4 godine pravilnog treninga neces se moci prepoznati. Tada ti valja odluciti da li ces ostati "natural" ili ces uzimati AAS, hormon rasta, insulin...
Za sta god da se odlucis ne pristaj na polovicna resenja [pogotovo sa AAS], budi prvi.

Pozdrav
"None may challenge the Brotherhood!"
Edwin VanCleef <Defias Kingpin>
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: teretana i vijezbe01.09.2005. u 23:44 - pre 226 meseci
http://www.elitesecurity.org/pretraga

http://www.elitesecurity.org/tema/118335

http://www.elitesecurity.org/forum/56
 
Odgovor na temu

Ivic@
Agatunovic Ivica
Sistem Inzenjer,

Nelt Co D.o.o.
Beograd

Član broj: 64136
Poruke: 387
*.ptt.yu.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/ivica..


Profil

icon Re: teretana i vijezbe04.09.2005. u 00:46 - pre 226 meseci
I jos nesto, nemoj da te brine ukoliko ne mozes da podignes izvesnu kilazu, to ce doci samo od sebe. Gledaj da radis polako i da osetis kako ti svaka vezba pogodi grupu misica koju radis, uz pravilno disanje naravno. Ja sam, recimo, dizao 60kg na ravnom i 50kg na kosom bendzu a izgledao sam bolje od likova koji su furali po 100-110 na zagrevanju. I pre svakog treninga obavezno se dobro razgibaj i odradi vezbe zagrevanja inace vrlo lako moze doci i do ozbiljnijih povreda (obicno prvo stadaju zglobovi ili rame)
 
Odgovor na temu

Rejector
Beograd, M.M.L.

Član broj: 157733
Poruke: 11
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: teretana i vijezbe01.11.2007. u 22:41 - pre 199 meseci
poz svima... imam ja jedno pitanje... treniram af (americki fudbal) i treba mi snaga gornjeg dela tela koja je slaba.. da li za pocetak da radim samo kombinaciju biceps grudi i ledja triceps ili jos nesto... i koje su osnovne vezbe od kojih treba krenuti za pomenute grupe misica i da li da radim sa manjom kilazom vise serija ili kako??? hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: teretana i vijezbe

[ Pregleda: 9317 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.