Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Analogno preko Firewire?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Analogno preko Firewire?

[ Pregleda: 3681 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

raub

Član broj: 31046
Poruke: 68
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.zanat.org


+1 Profil

icon Analogno preko Firewire?05.09.2005. u 22:43 - pre 226 meseci
Kamera mi je "analogna",znaci nemam FireWire ni na kameri ani na racunaru.Na Racunaru i nije problem dovesti Firewire.Da li postoji mogucnost da sa kamere prenesem zapis uz pomoc Firewire.
 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.160.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: Analogno preko Firewire?05.09.2005. u 22:58 - pre 226 meseci
U pitanju je kamera ili ?

U svakom slucaju ako uredja nema FireWire nemozes materijal iz nejga ubaciti u comp pomocu FireWire kartice izuzev ako imas neku koja na sebi ima A/D konvertor ili ti analodno u digitalno.

Naravno kartice koje to imaju su 300-400 e, pa navise, i obicno su RT (ReelTime) namenjene digitalnoj montazi ... Ima i jeftinijih varijanti ali to je samo za kucnu upotrebu jer dosta opada kvalitet materijal prilikom ubacivanja. Ako to jeste za kucnu upotrebu onda da znas da ostoje cak i varijante koje ubacuju direktno u DivX format a nisu mnogo skupe... raspitaj se kod prodavaca racunarske opreme.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Cyman
Kipar

Član broj: 31626
Poruke: 172
*.spidernet.net.



Profil

icon Re: Analogno preko Firewire?06.09.2005. u 16:14 - pre 226 meseci
Postoji i "okolo-naokolo" kombinacija.

Zapravo, pozajmis od drugara digitalnu kameru i ona ti odsluzi za premoscivanje, tzv. analog-to-digital. Normalno, pod uslovom da ima tu opciju. Ja imam Sony HC30 i pravo mi je zadovoljstvo sto sam neke stare i drage analogne snimke prebacio na DVD-e.
Dakle, tvoju (analognu) kameru povezes pomocu A/V kabla sa dig.kamerom (kablovi se dobijaju uz dig.kameru) a digitalnu kameru fireware kablom za PC (kabl se kupuje). Na ovaj nacin digitalna kamera samo preobrazava analogni zapis u digitalni (i funkcija se tako zove - analog-to-digital pass) i na PC-u radis capture analognog video zapisa.

Jos samo ako neko oko tebe ima digitalnu kameru sa analog-to-digital...i da je voljan da ti je bezbroj puta pozajmljuje...
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Analogno preko Firewire?

[ Pregleda: 3681 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.