Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da napravim onu spravicu sa kuglicama sto kuckaju jedna od drugu?

[es] :: Fizika :: kako da napravim onu spravicu sa kuglicama sto kuckaju jedna od drugu?

[ Pregleda: 4083 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.dlp202.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon kako da napravim onu spravicu sa kuglicama sto kuckaju jedna od drugu?07.09.2005. u 00:13 - pre 226 meseci
eh ne znam strucan naziv pa cu pokusati opisati sta kontam praviti:
onu spravicu sa oko 5 metalnih kuglica koje se spojene koncem da vise u zraku jedna uz drugu.
kad se jedna povuce i pusti onda udari od ostale, pa ona zadnja se odbije a ostale ostanu gdje jesu.
eto.
kako da to napravim.
gdje da nabavim kuglice.
iz lezaja.

 
Odgovor na temu

nesovarny

Član broj: 42530
Poruke: 18
195.178.62.*



+2 Profil

icon Re: kako da napravim onu spravicu sa kuglicama sto kuckaju jedna od drugu?13.09.2005. u 13:24 - pre 226 meseci
Ta spravica se zove "perkusiona masina" (ako se ne varam) i demonstrira ispravnost zakona odrzanja momenta impulsa.

Teoretski je jednostavno napraviti je: kupis 5 metalnih klikera (ili odes kod nekog mehanicra da ti da 5 identicnih lagera) i nesto strune (za pecanje), potom zavaris male alke na vrh klikera i kroz te alke provuces 5 komada strune iste duzine. Svaki komad strune vezes za postolje koje se sastoji od dve horizontalne sipke i to je to.

Bitno je da konac o koji su okacene kuglice bide neistegljiv, da kuglice ne budu prelagane (lakse bi bilo koristiti ping pong loptice ali nece funkcionisati) i da varenje bude izvedeno sto savrsenije.

Kazem teoretski jer sam i sam pokusavao nekoliko puta da je napravim i video sam koliko je to tesko. Na kraju sam pre neku godinu u radnji (Savremena Administracija u Knez Mihajlovoj u Beogradu) nasao tu spravicu koja se prodavala kao ukras!
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.dlp424.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: kako da napravim onu spravicu sa kuglicama sto kuckaju jedna od drugu?14.09.2005. u 23:24 - pre 226 meseci
zasto bi bilo tesko za napraviti.
imam ja nekih velikih lezaja pa cu iz njih izvaditi kuglice.
naravno trebam prvo rasjeci lezaj.

 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: kako da napravim onu spravicu sa kuglicama sto kuckaju jedna od drugu?15.09.2005. u 10:20 - pre 226 meseci
Lezaj ne moras da rasecas, svaki moze da se otvori i izvade kuglice bez secenja.
 
Odgovor na temu

dandelion

Član broj: 73537
Poruke: 10
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: kako da napravim onu spravicu sa kuglicama sto kuckaju jedna od drugu?07.11.2005. u 19:48 - pre 224 meseci
A kako ova perkusiona masina demonstrira moment impulsa?
 
Odgovor na temu

[es] :: Fizika :: kako da napravim onu spravicu sa kuglicama sto kuckaju jedna od drugu?

[ Pregleda: 4083 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.