Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ovo me je oduvek intrigiralo...

[es] :: Pretraživači i SEO :: Ovo me je oduvek intrigiralo...

[ Pregleda: 2459 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fly13

Član broj: 53077
Poruke: 75
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Ovo me je oduvek intrigiralo...12.09.2005. u 15:45 - pre 225 meseci
Uzecu primer pogotka.. mada se odnosi i na druge search engine kao google, yahoo...

---
Uslovi koriscenja

2.PRAVA INTELEKTUALNE SVOJINE
Celokupan sadržaj usluga Pogodak.co.yu pravno je autorski zaštićen kao samostalno delo,
odnosno kao baza pogodaka. Zaštita obuhvata tekstove, softver te HTML, Java i Flash izvorni kôd.
Sadržaji koji podležu zaštiti po osnovu autorskih prava smeju se upotrebljavati samo u lične svrhe,
ukoliko to nije zabranjeno ovim pravilima korišćenja ili pravosnažnim zakonskim aktima.

3.DOZVOLJENO KORISCENJE
..."Zabranjeno je metapretraživanje po uslugama pretraživača Pogodak.co.yu. Zabranjena je
upotreba automatskih upita ili drugih robota koji automatski dobijaju podatke iz usluga
pretraživača Pogodak.co.yu ili na drugi način automatski intervenišu na uslugama pretraživača
Pogodak.co.yu odnosno komuniciraju sa njim. Za svaku komercijalnu upotrebu usluga pretraživača
Pogodak.co.yu treba prethodno sklopiti ugovor sa preduzećem Pogodak d.o.o. Beograd.".

---

Koliko je ovo pravno validno?... - Sve je to relativno.
Pretrazivaci kao na pr. Pogodak "mogu" kesirati web stranice i sam kes prezentovati "svom" korisniku u komercjalne
svrhe iako je svaka "zasticena pravima" aka Copyright. Istom logikom sam Pogodak rezultate koje prezentuje nikako nebi
smeo koristiti u komercijalne svrhe kao sto to radi.. jer sve strane na web-u nose neki "kao" copyright i mogu se koristiti
samo u licne svrhe (pogodak sigurno nije "licne svrhe" vec cist komercijalizam, a to je zakonom zabranjeno opet "kao")..

Do sada nije poznat slucaj da je neko tuzio neki search engine (90% ljudi/webmaster-a bi crkli bez njih ali..),
dok obrnuto "tuzbe bi samo letele" ako komercijalno zloupotrebite search engine.

Valjda sam ok objasnio ono sto mi se motalo po glavi vezano za ovu temu..
Kako je vase misljenje na istu?
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Ovo me je oduvek intrigiralo...

[ Pregleda: 2459 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.