Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treba mi pravni savet u vezi sa pretnjom e-mailom

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Treba mi pravni savet u vezi sa pretnjom e-mailom

[ Pregleda: 5213 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

protech_v2
protech_v2
Novi Sad

Član broj: 12426
Poruke: 169
*.ADSL.neobee.net.



+12 Profil

icon Treba mi pravni savet u vezi sa pretnjom e-mailom17.09.2005. u 11:27 - pre 226 meseci
Pozdrav drustvo!

Imam klasican problem gde klijent za koga je odradjen sajt odbija da plati i kaze da je sto se njega tice sve placeno. Sve je bilo bez ugovora, tako da nikakav pravni nacin ne bi pomogao da do para dodjem.

E, sad posto ja njega poznajem licno, znam ljude u njegovom okruzenju, narocito poslovnom, ja sam mu poslao mail sa moje e-mail adrese (u from: pise moje ime) u kojem sam mu 'zapretio' da cu na e-mailove njegovih poslovnih saradnika kod nas i u inostranstvu svaki dan slati e-mail sa tekstom koji prilicno narusava njegov ugled posto navodi sve situacije u kojima se vidi njegovo ponasanje prema neispunjenim obavezama itd. S obzirom kakvim se poslom bavi i da su to ok, normalni ljudi koji nisu ogluglali na takve stvari, to bi prilicno stetilo njegovom ugledu i pretpostavljam da mu se mnogo vise isplati da plati taj mali iznos, nego da dozivi takve neprijatnosti.

Naravno, to bih radio sa yahoo e-mail adrese na neko bezveze ime, koju sam registrovao koristeci sve metode za sakrivanje IP-a.

Danas me je zato zvao i rekao da samo navalim, koga kod hocu, da su njegovi advokati zapeti i da ce me tuziti cim to uradim.

Zato me zanima: da li moze i na kojem osnovu da me tuzi (za pretnju, klevetu itd.), pogotovo jer kao dokaz da sam to ja ima samo e-mail pretnju sa moje e-mail adrese. Ako moze da me tuzi, koliko su uopste troskovi pokretanja tuzbe, advokata itd. jer ne verujem da mu se to isplati?

Hvala!
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Treba mi pravni savet u vezi sa pretnjom e-mailom17.09.2005. u 13:28 - pre 226 meseci
Pa verovatno nikako...
malo si se sjebao što si mu poslao onaj mejl, nisi trebao.

Inače može.... odeš u neki internet cafe, tamo otvoriš novi nalog na yahoo (ili neki drugi web mail servis) i udri po spamu i cinkrenju, njegovim poslovnim partnerima. I kako će da dokaže da si ti to slao? Nikako :) Ne može da dokaže. Jednostavno.
Inače ja mislim što se zakona tiče da mi nemam donešenu stavku o toj vrsti tužakanja i sudjenja....znam da nemamo.

Inače ako si mu ti radio sajt onda mu sruši sajt, ako imaš ftp podatke i sve ostalo, i ako on nije promeni lozinke.
 
Odgovor na temu

protech_v2
protech_v2
Novi Sad

Član broj: 12426
Poruke: 169
*.ADSL.neobee.net.



+12 Profil

icon Re: Treba mi pravni savet u vezi sa pretnjom e-mailom17.09.2005. u 14:48 - pre 226 meseci
Hvala

Ma da, bilo bi bolje da sam mu i taj e-mail poslao sa anonimne.

Sto se tice rusenja sajta, to bi bilo lako, ali ne bi bila dovoljno velika steta (verovatno je napravio backup), a i prvo bih morao doci do sifre koju je, naravno, promenio.

Ima jos neko da zna nesto o pravnom aspektu ovoga?
 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Treba mi pravni savet u vezi sa pretnjom e-mailom17.09.2005. u 16:07 - pre 226 meseci
sledeci put napravi neki backdoor koji cesh iskoristiti ako ti ne plati. ako sve bude okej, jednostavno zakrpish to.
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Treba mi pravni savet u vezi sa pretnjom e-mailom17.09.2005. u 21:04 - pre 226 meseci
Pa pazi ovako pravni savet ne postoji, jer jednostavno zakonom nije regulisan zakon o tome, tako da ne može po tom zakonu da te optuži za bilo šta u vezi sa sajtom i ne plaćanjem.... Tako da lepo ti njemu sruši sajt dok on nije ukapirao šta ćeš mu uraditi. Pa ako čovek ima back-up onda mu ti lepo rokneš još jednom i POZDRAVI JE POZRDAVI...

A sledeći put pamet u glavzu, lepo sve preko računa... i obavezno uradiš i ono št ti je Aleks preporučio i kraj priče....
 
Odgovor na temu

protech_v2
protech_v2
Novi Sad

Član broj: 12426
Poruke: 169
*.ADSL.neobee.net.



+12 Profil

icon Re: Treba mi pravni savet u vezi sa pretnjom e-mailom17.09.2005. u 21:34 - pre 226 meseci
Citat:
AleksandarNS: sledeci put napravi neki backdoor koji cesh iskoristiti ako ti ne plati. ako sve bude okej, jednostavno zakrpish to.


Da, to obavezno, to sam vec uradio i stavljam na sve sajtove koje od tada radim :):)

Nista, od ponedeljka, udri po spam-u :) slacu svaki dan po 5 mailova vise na listu adresa koju sam skupio, a ako ne urodi plodom, soferka od Chryslera kosta vise od tog sajta :)
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Treba mi pravni savet u vezi sa pretnjom e-mailom17.09.2005. u 21:41 - pre 226 meseci
Tako nešto definitivno neće uroditi plodom.
5 puta na dan da šalješ isti mail i očekuješ da će te shvatiti ozbiljno?

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Treba mi pravni savet u vezi sa pretnjom e-mailom01.10.2005. u 00:23 - pre 225 meseci
E buraz, kada sve drugo padne u vodu, i sve nade da te isplati nestanu... ja bih uzeo motku i prebio bih ga Allaha mi!!! Ili ako vec ti ne mozes, valjda imas nekog iza sebe. Uzmes mu novcanik, uzmes svoj dio i vratis mu kusur ukoliko je pun. Just like in tha movies :)
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Treba mi pravni savet u vezi sa pretnjom e-mailom01.10.2005. u 01:03 - pre 225 meseci
ako nije promenio sifru onda verovatno ne zna ni da uradi back-up. skini sajt, ako je moguce. probaj da se setis, ko je admin domena, ili ko je otvarao nalog kod provajdera ili bilo sta, sto je on mogao da ti kaze dok ste se dogovarali za posao.
sto se njegovih advokata tice verovatna pretnja praznom puskom. ako je lik takav kakvim ga opisujes, taj nije mogao uspeti postenim placanjem, pa je pitanje da li je ikada i advokata platio.
ja ne vidim pretnju u tvom mailu koji si mu poslao. jednostavno ga obavestavas sta ces da uradis. jel zabranjeno? nije. ti bi ionako tim ljudima rekao ko si ti i da si prevaren za novac.

i samo da ti kazem, da on NIKAKO nece moci da dokaze odakle mu ideja za sajt. a ti ces UVEK moci da dokazes.
za razliku od AleksandarNS (mada naravno slazem se sa back door), ja nadjem negde na webu neku slicicu, koju stavim na sajt. onda je lako reci odakle ti razrada i inspiracija.
 
Odgovor na temu

HellasVerona
Željko Aščić
Bosanski Brod

Član broj: 18328
Poruke: 21
*.teol.net.

Sajt: www.evilscience.org


Profil

icon Re: Treba mi pravni savet u vezi sa pretnjom e-mailom08.10.2005. u 16:10 - pre 225 meseci
i sta bi sa pricom ako ti se da hajde napisi
 
Odgovor na temu

FRANCE@
TALICNI TOM
PARIS

Član broj: 70472
Poruke: 7
*.w83-114.abo.wanadoo.fr.



Profil

icon Re: Treba mi pravni savet u vezi sa pretnjom e-mailom09.10.2005. u 14:45 - pre 225 meseci
Podji kod njega kuci i zavali mu dvije samarcine...ako nema rezultata pojacavj dozu iz dana u dan.
E PA OVO JE NEVJEROVATNO ...]



 
Odgovor na temu

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Treba mi pravni savet u vezi sa pretnjom e-mailom

[ Pregleda: 5213 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.