Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

(S)VCD Slide-Show

[es] :: Video produkcija :: (S)VCD Slide-Show

[ Pregleda: 3125 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

webMAESTRO 402092

Član broj: 21663
Poruke: 36
*.teol.net.



Profil

icon (S)VCD Slide-Show20.09.2005. u 15:55 - pre 226 meseci
Imam nekoliko (stotina) slika koje želim da stavim na CD. Znam da postoje VCD i SVCD ali ne znam kako da ih kreiram. Čuo sam da kad se (S)VCD ubaci u DVD-player da se te slike mogu gledati. Zanima me može li se tu podesiti da album ide kao slajd-šou i da se određena slika prikazuje nekoliko sekundi i da ispod/iznad nje bude nekakav tekst (a da se opet moze zaustaviti ili pomjeriti slika rucno - kao u Windowsovom slajd-šou). Pokusao sam sa Nerom nesto da napravim ali tamo ima da se bira da bude prikazano najmanje 6 slika istovremeno i nikad se ne prebaci na sledecu stranicu. Takode me zanima moze li se ubaciti muzicka podloga.
Da li za ovo postoje neki posebni programi?? Ako postoje koji su i ako je moguce da su besplatni totalno ili neki sa dostupnik crackovima. Ja sam probao neki Photo VCD. Mislio sam da ta mogucmost postoji u ACDSee 6 ali izgleda da ne postoji.
Postoje tri vrste ljudi:
oni koji znaju da broje i oni koji to ne znaju!
 
Odgovor na temu

sbanjac
Slavko Banjac

Član broj: 9791
Poruke: 234
*.adsl-mo.bih.net.ba.



Profil

icon Re: (S)VCD Slide-Show20.09.2005. u 18:48 - pre 226 meseci
e ovako, pitao si dosta stvari, evo redom odgovori:
1. mozes snimiti obicni data cd, na njega snimiti samo slike, kad ubacis taj cd u dvd player moci ces ih gledati, neki dvd playeri imaju u sebi mogucnost slidea, odnosno da sami mjenajju slike jednu po jednu, dok drugi to nemogu pa moras rucno, kdo ovih prvih naravno ima i opcija da mjenjas rucno. Sto se tice dodavanja teksta, mogao bi napraviti isto to preko premiere, tako da ih sve importujes u porejkat i redom preko njih redas titlove, ali onda nemas mogucnosti manuaalnog mjenja slike vec mozes samo gledati film onakakav kakav jeste, e sad treca mogucnost ej da u paintu(ili necemu drugome) dodas na svaku sliku tekst i onda iskorsitis ono sto sam ti napisao pod broj jedan. Ja mislim da ti je to najprakticnije, samo snimi slike onako bezveze na cd pa ih gledaj na dvd playeru, velika je sansa da ce on imati slide opciju u sebi, a to ti je najbitnije, kad ubacis cd u komp koristi picture & fax viewer, ili neki drugi program, svaki od njih isto tako ima opciju slide show....
ako imas neki dodatnih pitanja postavi ovdje ili pp
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: (S)VCD Slide-Show20.09.2005. u 19:31 - pre 226 meseci
Ja sam radio slide sou u windows movie makeru (slike sa ekskurzije), znaci ubacio na svakoj slici neki naziv, ubacio muziku u pozadini, preko nera kreirao vcd i pustao preko dvd-a. E sad jedina mana ovoga je da ne mozes da menjas slike kako ti hoces, vec kako si ih kreirao u pomenutom programu, u njemu mozes da uradis i podesis duzinu trajanja prelaza i slike, stavis muziku u pozadini, i na kraju sve to snimis preko komande save movie (windows media video codec), dobijes bukvalno film od slika, i pustis da se nareze vcd u neru!!!

Probaj perfektno ispada veruj mi, probaj prvo sa 10-ak slika, pa ako ti odgovara, ubaci sve slike!

PS> fenomenalno je!
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: (S)VCD Slide-Show

[ Pregleda: 3125 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.