Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

USA Community College 2006 savet

[es] :: Vodič za učenje :: USA Community College 2006 savet

[ Pregleda: 3774 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

esnaff
Republic Neptune

Član broj: 40690
Poruke: 109
62.162.206.*



+1 Profil

icon USA Community College 2006 savet23.09.2005. u 20:06 - pre 225 meseci
Ukratko,

Nameravam da se upišem na neki komjuniti koledž u americi i zasad u obziru imam Santa Barbara City College, www.sbcc.edu, i Bergen Community College www.bergen.edu.
Dali neko može da mi da predlog na koji dvogodišnji koledž da se upišem (tojest da se ja prijavim, oni me prime, a ja mogu da platim školarinu).
Ako znate za jeftinije dvogodišnje fakultete sa kojih mogu da se prebacim na četvorogodišnji posle druge godine, molim vas savetujte.

Hvala!
 
Odgovor na temu

shake
Podgorica

Član broj: 22889
Poruke: 89
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: USA Community College 2006 savet24.09.2005. u 00:33 - pre 225 meseci
S obzirom da na community college primaju skoro sve zainteresovane (tj. mali je procenat onih koji se ne upisu) pogledaj jos malo sto se tice cijena jer ima mnogo takvih collega (kao kod nas visa skola). Sa dobrim uspjehom valjda ne bi trebalo da bude problema pri transferu na university.
E sada opet i medju tim community collegima ima poznatijih i, da tako kazem, uobicajnih. Za Santa Barbara City College sam cula i definitivno bih njega izabrala (u poredjenju sa ovim drugim).
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: USA Community College 2006 savet24.09.2005. u 02:26 - pre 225 meseci
Ja bih iskreno radije izabrao New Jersey.. cene community college-a se jako razlikuju od drzave do drzave, i Kalifornija ima najjeftiniji sistem za stanovnike Kalifornije, ali se na tu osnovnu cenu dodaje odredjena cena za internacionalne studente. U Kaliforniji je osnova $26 po unitu (ubedljivo najjeftinije u Americi), ali za strane studente izadje oko $180.. U NJ, na koledzu koji si ti stavio je cena $188 sto znaci da nije velika razlika. E sad... New Jersey je rupetina od koje nema gore... To je white trash kakav jedva i na jugu Amerike mozes da nadjes. Ali.. neuporedivo je jeftiniji za zivot nego Kalifornija koje ubedljivo najskuplja drzava za zivot (pored, u nekim stvarima, Havaja). Santa Barbara je jos skuplja od proseka.. Iznajmljivanje sobe u Kaliforniji kosta otprilike koliko i iznajmljivanje dvosobnog stana u NJ.

Evo sta kaze tuition estimator na sbcc sajtu za sobu: Shared bedroom ($525.00 per month @ 9 months).

Iz svakog koledza mozes da se prebacis na cetvorogodisnji univerzitet. Ako lepo organizujes svoje predmete (sto nije uopste lako), i konsultujes se sa student advisor-ima, mozes odmah da saznas koje predmete mozes da prebacis i samo njih da uzimas. Neki univerziteti su prilicno selektivni, i nece da prime svakoga, dok neki univerziteti primaju bukvalno svakoga. Prakticno je i prebacivati se na univerzitet u istoj drzavi, jer community colleges cesto imaju odeljenje koje se bavi iskljucivo organizacijom transfera na okolne univerzitete...

Kada kesh ne bi bio problem, Santa Barbara bi, naravno, bila neuporedivo bolji izbor, ne samo zato sto je predivan gradic, vec i zato sto ima univerzitet (UCSB), tako da garantovano postoji bar jedna-dve osobe koje sluze kao veza izmedju te dve skole.. Ali UC sistem je takodje prilicno skup, ali necu sad o tome da davim..

FBzP
 
Odgovor na temu

esnaff
Republic Neptune

Član broj: 40690
Poruke: 109
62.162.200.*



+1 Profil

icon Re: USA Community College 2006 savet27.09.2005. u 16:18 - pre 225 meseci
Hvala na savetima.
Inače ako još neko traži koledže po americi (a pomalo i svetu), može a proveri pretraživač na sajtu www.collegeboard.com . Ne bih verovao cenama koje su navedene tamo, ali bar se može dobiti lista fakulteta poredjana po odrdjenom kriterijumu, i najvaznije, web adrese fakulteta. Probacu da nadjem i neki cc u Oregonu...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: USA Community College 2006 savet

[ Pregleda: 3774 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.