Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Napravite svoj pretrazivac - ROLLYO

[es] :: Pretraživači i SEO :: Napravite svoj pretrazivac - ROLLYO

[ Pregleda: 5247 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Napravite svoj pretrazivac - ROLLYO28.09.2005. u 22:14 - pre 225 meseci
Citat:
Rollyo is the fast, easy way to create personal search engines using only the sources you trust.

Are you tired of wading though thousands of irrelevant search results to get to the information you want? Ever wish you could narrow your search to sites you already know and trust? With Rollyo, you can easily create your own custom search engines, and explore and save those created by others.

WHY ROLLYO?

Rollyo puts the power of Yahoo! Search in your hands, by giving you the tools to create your own personal search engines - with no programming required. All you have to do is pick the sites you want to search, and we'll create a custom search engine for you.

What else can you do with Rollyo?

Share Your Searchrolls
You can explore and save searchrolls created by the community of Rollyo users and share your knowledge on a particular set of topics.

...

Tools - (Coming Soon)
We are constantly adding new tools to make Rollyo more useful. A few of these include a Firefox Plugin, a custom searchbox for your site, desktop widgets, a bookmarklet and a simple way to import your bookmarks so you can use them to quickly create a variety of searchrolls.

http://www.rollyo.com/


za sada obecava. novinarski komentari su na njihovoj strani
 
Odgovor na temu

SqlByte
bg

Član broj: 65900
Poruke: 269
*.panline.net.



+3 Profil

icon Re: Napravite svoj pretrazivac - ROLLYO29.09.2005. u 00:37 - pre 225 meseci
nije tako loshe...

samo shto to mozhe svaki lik da napravi search engine pomocu ovoga :P
 
Odgovor na temu

fly13

Član broj: 53077
Poruke: 75
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Napravite svoj pretrazivac - ROLLYO29.09.2005. u 14:10 - pre 225 meseci
Mislio sam da je to nesto bolje.. ali sam se zestoko razocarao..
Custom search engine od 25 sajtova koje mozes max. da dodas.. ma idi.. Da ima mozda vecu sposobnost unosa sajtova.. ok.. ovako to isto mozes da uradis i preko samog yahoo-a.. jedina novina je da pretrazujes teme koje su drugi napravili.. hm.. to mi bas i nije potrebno.. 1000 ljudi, 1000 ukusa..

[Ovu poruku je menjao fly13 dana 29.09.2005. u 15:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Napravite svoj pretrazivac - ROLLYO29.09.2005. u 14:28 - pre 225 meseci
Mislio sam da se radi o motanju duvana... "Roll your own" je poznati slogan - pretražite malo :-)
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
217.23.206.*

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Napravite svoj pretrazivac - ROLLYO30.09.2005. u 11:10 - pre 225 meseci
Sto Korisnik rece, maznuli su slogan. Probao sam juce, servis mi se veoma svidja, interfejs je jako dobar, uglavnom proizvod i koncept koji obecava.

 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Napravite svoj pretrazivac - ROLLYO30.09.2005. u 11:15 - pre 225 meseci
Ti to mene promovisao za Korisnika? heh, ajde :-)

Nego, sve je to samo filter za yahoo search...
 
Odgovor na temu

fly13

Član broj: 53077
Poruke: 75
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Napravite svoj pretrazivac - ROLLYO30.09.2005. u 21:02 - pre 225 meseci
Citat:
noviKorisnik
..sve je to samo filter za yahoo search...


kao sto rece Dejen filter.. sta tu ima da obecava.. pretrazite asp, php dir... i nacicete hiljadu slicnih stvari... ili tako nesto napravi za 5 sekundi ali bukvalno..

Svi trtljaju o njemu jel je tu ulozeno vise u marketing nego.. u mastovitost.. Po meni ovaj sajt nije vredelo ni spominjati.. al ajde 1000... itd.

Poz.
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Napravite svoj pretrazivac - ROLLYO30.09.2005. u 21:13 - pre 225 meseci
Zanimljiva je sama ideja - "lični pretraživač" - i to je ono što je (možda) neka novost u webu. Vidim da postoje primedbe na mogućnosti i samu izvedbu, ali ako je ideja dobra već će se naći neko da to realizuje dobro. Ostaje da još malo sačekamo ili da već sada pretražimo postoji li nešto bolje.
 
Odgovor na temu

fly13

Član broj: 53077
Poruke: 75
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Napravite svoj pretrazivac - ROLLYO30.09.2005. u 21:21 - pre 225 meseci
Da Dejane slazem se!

Ali kako mozemo govoriti o licnom pretrazivacu koji nudi max. unos od 25 sajtova.. za kreiranje licnog.. ma daj.. cak i gigablast daje unos do 500 sajtova za search..

Cemu websearch ispod rezultata pretraga ako je licni pretrazivac.
Zasto max. 3 rezultata po mojoj pretrazi a ispod 15 za web ako web nisam izabrao..
Prilikom samog zezanja po sajtu nasao sam par bug-ova... jeste beta ali beta bete.

Bilo bi super kad bi postojala mogucnost unosa neogranicenog broja sajtova..

Ma necu vise da smaram.. na ovu temu, sorry!

[Ovu poruku je menjao fly13 dana 30.09.2005. u 22:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Goran Aničić
Goran Aničić
Novi Sad

Član broj: 7404
Poruke: 414
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.personalmag.rs/blog/o..


Profil

icon Re: Napravite svoj pretrazivac - ROLLYO01.10.2005. u 16:21 - pre 225 meseci
Citat:
fly13: Ali kako mozemo govoriti o licnom pretrazivacu koji nudi max. unos od 25 sajtova.. za kreiranje licnog.. ma daj.. cak i gigablast daje unos do 500 sajtova za search..


Ideja su specijalizovane pretrage ili bolje rečeno specijalizacija pretraga, za šta je 25 lokacija sasvim dovoljno.
ICT magazin
IT, Mobile, Gaming online magazin
------------------------------
Blog
Svakodnevnica Blog Auto blog
------------------------------

Kompjuterski e-zine
Personal magazine
 
Odgovor na temu

DjOlO
Djordje Obradovic
Servis racunarske opreme
Srbija, Kragujevac

Član broj: 70295
Poruke: 3
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.elitesecurity.org


Profil

icon Re: Napravite svoj pretrazivac - ROLLYO09.10.2005. u 00:26 - pre 224 meseci
Mene zanima da li postoji neki slicni tip licnog pretrazivaca koji omogucuje malo vecu sajt bazu.
Npr. zanima me na kom princupu su zasnovani nasi domaci pretrazivaci tipa "Krstarica" "Srpko".....
Sve se zna samo niko nece da kaze.....
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Napravite svoj pretrazivac - ROLLYO17.11.2005. u 21:27 - pre 223 meseci
@Djordje

Na principu 'editor u ruke' ili 'kljuc u ruke' za isvesnu znatniju sumu ($10000) ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Napravite svoj pretrazivac - ROLLYO

[ Pregleda: 5247 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.