Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

evropski magacini prazni:novi proizvodi?

[es] :: Macintosh :: evropski magacini prazni:novi proizvodi?

[ Pregleda: 3546 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon evropski magacini prazni:novi proizvodi?02.10.2005. u 20:18 - pre 225 meseci
evo teme na www.macdailynews.com (ako se dobro secam) na temu potpuno praznih magacina da li se novi proizvodi ocekuju?
interesatna tema navodno novi powermac-ovi i powerbook-ovi i mozda ipodovi.mozda bi bilo previse?
ja licno jedva cekam imac sa intel cpu-om posto mi je desktop pc potpuna krsina koju sam trebao odavno da zamenim ali cekam taj model posto ne mogu da se izivljavam a nadam se i pokretanju xp ili viste na njemu zbog devojke studija itd.
 
Odgovor na temu

Darko Selakovic
Čačak

Moderator
Član broj: 17289
Poruke: 499
*.pat-pool.ca.sbb.co.yu.

Jabber: darkoselakovic@gmail.com


+5 Profil

icon Re: evropski magacini prazni:novi proizvodi?02.10.2005. u 23:06 - pre 225 meseci
Zanimljiv text... Direktor Motorole kaže da zna da Apple razvija mobilni telefon
http://beta.news.com.com/Motor...&tag=5885651&subj=news
ako se setimo da je skoro Apple dobio patenet za "tablet" računar... biće, biće noviteta!
Darko Selaković.
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: evropski magacini prazni:novi proizvodi?03.10.2005. u 20:06 - pre 225 meseci
mislim da apple-u sada ne treba izlet u nepoznato nego da izbaci dobre laptop/desktop/server verzije platformi pre intel prelaska.
poslednji powerpc upgrade.za ljude koji su u fazonu da nece da koriste intel platformu ili ljude kojima danas treba "snaga" audio-video platforme.
ostali treba da sacekaju prelazak na intel-centric verziju.
a da naravno i ipod osvezavanje mnogi su zbunjeni ipod nano revolucijom (i navodnim problemima sa ekranima :))
btw u uputstvu za psp pise da je cesta pojava na tft monitorima efekat mrtvih piksela i da to ne treba shvatati kao povod za reklamaciju.prema tome...
 
Odgovor na temu

Darko Selakovic
Čačak

Moderator
Član broj: 17289
Poruke: 499
*.pat-pool.ca.sbb.co.yu.

Jabber: darkoselakovic@gmail.com


+5 Profil

icon Re: evropski magacini prazni:novi proizvodi?04.10.2005. u 16:55 - pre 225 meseci
Do skora smo se raspravljali da li će Apple da spakuje G5 (ili bar G4 dual) u laptop a sad smo svi na to zaboravili kad je najavio prelazak na Intel. Videćemo šta se sprema!
Darko Selaković.
 
Odgovor na temu

Darko Selakovic
Čačak

Moderator
Član broj: 17289
Poruke: 499
*.pat-pool.ca.sbb.co.yu.

Jabber: darkoselakovic@gmail.com


+5 Profil

icon One more thing...05.10.2005. u 00:52 - pre 224 meseci
One more thing...
svi znamo da se sprema nešto veliko!
Evo pozivnice za 12 Oktobar:
http://images.appleinsider.com...s/appleinvite-onemorething.jpg

S' obzirom da nema PowerBook-ova i PowerMac-ova u magacinima predpostavlja se da oni dolaze a i šuška se o iPod Video (konačno). Šta mislite da neće možda da spuste cene Display-ima?
Darko Selaković.
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: evropski magacini prazni:novi proizvodi?05.10.2005. u 16:56 - pre 224 meseci
garantovano ipod video.. Po svim TV stanicama blebeću o tome.. Vreme je i za nove powerbooks, ali sumnjam da će spuštati cene monitora - mislim da se prodaju ko alva čak i sa ovim cenama.
FBzP
 
Odgovor na temu

Darko Selakovic
Čačak

Moderator
Član broj: 17289
Poruke: 499
*.pat-pool.ca.sbb.co.yu.

Jabber: darkoselakovic@gmail.com


+5 Profil

icon Re: evropski magacini prazni:novi proizvodi?05.10.2005. u 17:50 - pre 224 meseci
PowerMac bi trebao da dobije dual core.
http://ascii24.com/news/i/topi/article/2005/07/07/656844-000.html
slajd
http://ascii24.com/news/i/topi...mageview/images779599.jpg.html
a možda i powerbook G5?
predstavljeno 7.7.2005!!!

Darko Selaković.
 
Odgovor na temu

iMiki
Milorad Latovljev
Beograd

Član broj: 68615
Poruke: 651
*.publikum.co.yu.



Profil

icon Re: evropski magacini prazni:novi proizvodi?06.10.2005. u 07:34 - pre 224 meseci
U nekom domacem casopisu (verovatno Digital septembar 2005) sam procitao da je IBM napravio G5 FX (cini mi se) koji radi na 1,4 ili 1,6 za laptopove i G5 dual core.

Apple je produzio ugovor do 2008 sa fabrikom koja isporucuje G4 procesore.
Sigurno da Apple nece sebi dozvoliti da godinu-dve ne proda ni jedan racunar zarad prelaska na Intel.
Sto se tice Intela ima jos vremena.
Jedino sto se PCjevci raduju da ce najzad instalirati OS koji radi, a neki od nas dobiti jeftinog Maca.
 
Odgovor na temu

Toni
Dorćol, Beograd

SuperModerator
Član broj: 15
Poruke: 655
*.b92.net.

Jabber: toni@elitesecurity.org
ICQ: 16451419
Sajt: egoideas.com


Profil

icon Re: evropski magacini prazni:novi proizvodi?06.10.2005. u 20:37 - pre 224 meseci
tama sada kasa sam kupio pb g4 da izadje g5 da se smorim :)
Jel potpis treba pisanim ili
štampanim slovima?

___________________________________
______
[url=http://www.dizajnzona.com/foru
ms/]dizajnzona.com[/url]
[url=http://www.netizenfaction.com/
]netizenfaction.com[/url]
egoideas.
com

levodesn
o.com
 
Odgovor na temu

Darko Selakovic
Čačak

Moderator
Član broj: 17289
Poruke: 499
*.blueisp.co.yu.

Jabber: darkoselakovic@gmail.com


+5 Profil

icon Re: evropski magacini prazni:novi proizvodi?06.10.2005. u 23:13 - pre 224 meseci
Citat:
Toni: tama sada kasa sam kupio pb g4 da izadje g5 da se smorim :)


Samo nagađamo, ne "sekiraj" se, nije baš Apple "toliko" radikalan.
Darko Selaković.
 
Odgovor na temu

iMiki
Milorad Latovljev
Beograd

Član broj: 68615
Poruke: 651
*.publikum.co.yu.



Profil

icon Re: evropski magacini prazni:novi proizvodi?07.10.2005. u 08:27 - pre 224 meseci
Izmedju tvog 1,4 G4 i 1,4 G5 ne bi osetio razliku, mozda za koju godinu kad sve bude na 64 bita. Mirno spavaj.
Kada bi Motorola napravila G4(G5) na 2GHz razbila bi G5 na 2GHz.

Sada cu malo da lupetam (mozda). G4 (Motorolin) ima 4 pajpa da ih tako nazovem a G5 samo 1. G4 moze da izvrsava 4 instrukcije paralelno ali da nisu srodne. Znaci ne moze da izvrsi (na primer) paralelno 4 matematicke operacije.
Imao sam G4 400MHz, 512MB, 80GB ATA, a onda presao na G5 dual na 2Ghz, 2GB, 160GB SATA. Radio sam neke odokativne testove, kao u normalnom radu, otvarao fajl u Illustratoru sa gomilom transparencija i sve to umnozeno. G5 je bio maksimalno duplo brzi. Zamisli G4 na 1 1,2 1,4 i neki G5. Bilo bi tesno. G5 verovatno ima snage ali nije iskoriscena kako treba. Na promociji G5, na sajmu grafike, vrteli su 4 DVD filma na jednoj masini.
Nije mi jasno zasto Apple nije presao na Cell (novi IBM mikroprocesor za PS3). Toshiba je demonstrirala Cell koji je vrteo 48 DVD filma.
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.solent.climaxgroup.com.



+4 Profil

icon Re: evropski magacini prazni:novi proizvodi?07.10.2005. u 09:34 - pre 224 meseci
Citat:
Nije mi jasno zasto Apple nije presao na Cell (novi IBM mikroprocesor za PS3)

Cell bi bio najloshiji izbor za desktop mashine. Taj (ti? mnozhina?) CPU jednostavno ne mozhe da obradjuje high-level abstraction code, kakav je danas uglavnom sav desktop softver, na istom nivou sa PPC/x86, shto su mnogi testovi pokazali (a i imam mashinu sa cell-om pored sebe, i niko ovde nije preterano odushevljen)

Apple je napravio odlichan potez sa Intel-om, definitivno.
 
Odgovor na temu

iMiki
Milorad Latovljev
Beograd

Član broj: 68615
Poruke: 651
*.publikum.co.yu.



Profil

icon Re: evropski magacini prazni:novi proizvodi?07.10.2005. u 09:40 - pre 224 meseci
NastyBoy, sta imas sa Cellom?

Neki prototip?

Xbox360 i PS3 su razlicite stvari. Xbox360 ima IBM procesor slican G5 procesoru a Cell, isto IBM, je nesto drugo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Macintosh :: evropski magacini prazni:novi proizvodi?

[ Pregleda: 3546 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.