Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Smetnje kad pada kisa, i jos nesto...

[es] :: Wireless :: Smetnje kad pada kisa, i jos nesto...

[ Pregleda: 3271 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Play
Kruševac

Član broj: 60620
Poruke: 187
*.sys.co.yu.

Sajt: www.floydmedia.net


+5 Profil

icon Smetnje kad pada kisa, i jos nesto...05.10.2005. u 12:25 - pre 225 meseci
Dakle...

Spojen sam na AP koji je udaljen otprilike 1,5 km i prijem je OK kada je vreme stabilno. Medjutim, pre nekoliko dana je padala kisa, i ja sam bez net-a sve vreme. Signal je jako los, konekcija "kao" postoji, ali pristupa ka internetu nema. Ping je uzasan. Da li moze da se uradi nesto konkretno da se dobije pristojan signal i kad je losije vreme?

Pitanje br. 2 : Postoji sansa da moj provajder postavi jos jedan AP koji bi bio od mene udaljen samo 70-ak metara, ali izmedju se nalazi krosnja nekog drveta. Znam da to bas i nije pozeljno, ali me interesuje da li bi vredelo da okrecem antenu bez obzira na ovu smetnju? Pitam jer bi razdaljina bila jako mala, a ja imam panel antenu koja ima pristojno pojacanje signala, pa mozda ipak to radi? Racunam da sa tako malom razdaljinom do AP-a ne bi bilo prekida po kisnom vremenu.

Play
> (Play) >> (Fast Forward)
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Smetnje kad pada kisa, i jos nesto...05.10.2005. u 12:45 - pre 225 meseci
1. stavi bolju antenu

2. najverovatnije ce da radi
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+18 Profil

icon Re: Smetnje kad pada kisa, i jos nesto...05.10.2005. u 12:46 - pre 225 meseci
Posto imas panel antenu, zameni je sa GRID-om, pa vidi kakva ce poboljsanja biti.
Koliko znam, panel ima 18dB pojacanje, a grid 24dB.
YU2MP
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
*.co.yu
Via: [es] mailing liste

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: Smetnje kad pada kisa, i jos nesto...05.10.2005. u 12:58 - pre 225 meseci
Kisa i vlazan sneg su dobro poznati neprijatelji radio-reljnih linkova,
tako da je to sto ti se desavalo sasvim ocekivano ponasanje linka. Ovakvi
feding problemi se prevazilaze povecanjem budzeta linka (stavljanjem
antena sa vecim dobitkom, koriscenjem boljih i kracih kablova itd.). Sto
se tice blizeg AP-a, najbolje je da probas da se zakacis i na njega, a
onda ces vec lako odluciti.

Pozdrav
Zoran
 
Odgovor na temu

Play
Kruševac

Član broj: 60620
Poruke: 187
*.sys.co.yu.

Sajt: www.floydmedia.net


+5 Profil

icon Re: Smetnje kad pada kisa, i jos nesto...05.10.2005. u 15:20 - pre 225 meseci
Hvala puno na odgovorima! Mislim da cu pre svega probati grid antenu, a javicu rezultat kad pokusam sa tim drugim AP-om.

Pozdrav,

Play
> (Play) >> (Fast Forward)
 
Odgovor na temu

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: Smetnje kad pada kisa, i jos nesto...05.10.2005. u 15:28 - pre 225 meseci
Probaj da izoliras konektora na antenu mozda ti tu ulazi voda e tad bi izgubio kompletno link, inace kisa smeta al ako imas dobar signal ne bi trebao da te obara bas tolko.
 
Odgovor na temu

simor
Simo Radjenovic
Wirecard AG
München

Član broj: 19175
Poruke: 366
*.panline.net.



Profil

icon Re: Smetnje kad pada kisa, i jos nesto...05.10.2005. u 21:19 - pre 225 meseci
Evo mog iskustva, nedavno sam uploadovao nesto na ftp i brzina je bila oko 300 KB/s, posto je toliko ograniceno na serveru. I posle par minuta vidim da je pala na oko 150 KB/s i pogledam kroz prozor i napolju pada kisa... Vrlo interesantno.

A sto se tice signala kroz krosnju, moje iskustvo je da zimi to radi najbolje, sve do proleca dok drvo ne olista.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Smetnje kad pada kisa, i jos nesto...

[ Pregleda: 3271 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.