Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zalba protiv provajdera???

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Zalba protiv provajdera???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11789 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

uLtracode
Nemanja Marjanovic
Centar za Moderno Drustvo Sabac
Srbija/Sabac

Član broj: 40
Poruke: 490
*.ptt.yu



Profil

icon Zalba protiv provajdera???15.01.2001. u 13:33 - pre 282 meseci
U danasnjem BLIC-u jedan citalc zalio se na PTT tj na nemarne provajdere i kako PTT drzi monopol... Napomenuo je da je u stranim zemljama internet jeftiniji i da se namerno ne otvaraju provajderi u manjim mestima(on je iz Rume mozda je na to mislio) da bi se placali veliki racuni za telefonesto PTT ide u korist... Citalac je cak trazio da se uvede zakon koji ce stitit korisnike od provajdera...

To je ono sto je najvaznije u textu, mozda je citalac i u pravu ako se bude uveo zakon koji ce stiti provajdere treba ga uvesti da stiti i korisnike od istih... A sto se tice toga da li je interent jeftiniji u stranim zemljam to ja ne znam...
I don't need a reason!!!


 
Odgovor na temu

MoDcHe
SER Sabac

Član broj: 4
Poruke: 486
*.ptt.yu

Jabber: modche@elitesecurity.org
ICQ: 73295306
Sajt: localhost


+3 Profil

icon Re: Zalba protiv provajdera???15.01.2001. u 13:43 - pre 282 meseci
Ma bolje da je napisao kako ptt ne moze da se dobije posle 8 sati aaa sta mislis o tome da mi nashe ove malo pritegnemo ???
When you say "I wrote a program
that crashed Windows", people
just stare at
you blankly and say "Hey, I got
those with the system, *for
free*".
-- Linus Torvalds
 
Odgovor na temu

uLtracode
Nemanja Marjanovic
Centar za Moderno Drustvo Sabac
Srbija/Sabac

Član broj: 40
Poruke: 490
*.ptt.yu



Profil

icon Zalba protiv provajdera???15.01.2001. u 13:58 - pre 282 meseci
Na koji nacin da ih pritegnemo...
I don't need a reason!!!


 
Odgovor na temu

emperor
Bojan Aleksic

Član broj: 26
Poruke: 327
*.tehnicom.net

ICQ: 30370501


Profil

icon Re: Zalba protiv provajdera???15.01.2001. u 14:31 - pre 282 meseci
eeeeeeeee


pazi

idem na skusptinu i da osnujemo sytanku za jetiniji i kvalitetniji internet u zemlji

ja mislim da je to ok
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Zalba protiv provajdera???15.01.2001. u 15:33 - pre 282 meseci
od mesta za koja ja znam, jeftiniji je svuda samo u sloveniji nije. tamo njihov SIOL dere ko kod nas eunet. ne znam zasto je to tako.

za USA pitajte venturu recice vam najbolje kakav je odnos cena/kvalitet (protok) tamo..

u austriji svako selo i skoro svaka kuca u njemu imaju ISDN a dsl vec poceli da uvode. a cable ima pola Bec-a oko 500ATS (~70DM) mesecno za pola megabita protoka. mada zna da varira brzina i na vise i na nize zavisno od zauzetosti naravno.

madjarska je isto jeftinija koliko sam ja video
za ostale ne znam..

inace i ja sam za to da se nasi provajderi suzbiju malo i nateraju da nude svetski nivo usluge. kad vec placamo toliko. inace provajding je odlicna stvar ovde kod nas. jednom se sve sredi i posle samo mlate pare -- nemojte reci da nije tako, posle su uglavnom mala ulaganja. nema nikakve proizvodnje. samo prodaju uslugu. tu se najvise dobija
 
Odgovor na temu

m r v a

Član broj: 8
Poruke: 1843
*.yubc.net



Profil

icon Re: Zalba protiv provajdera???15.01.2001. u 17:36 - pre 282 meseci
ma ja se ne bih bunio ni sa CABLE !!!
L;(((((

al nema uslova za to L;(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
199.217.179.*



+6455 Profil

icon Re: Zalba protiv provajdera???15.01.2001. u 17:55 - pre 282 meseci
U USA je situacija ocajna...

Samo sto ovde imas dupli monopol... telefonske kompanije + ISP-ovi..

99% telefonskih kompanija ne podrzava ISDN i DSL, Cablovske kompanije jednostavno nemaju software za internet... tako da to odpada..

ISP-ovi su druga prica...
Glavni monopolista je AOL, koji je inace dostupan po vecim gradovima, pa onda MSN i WorldNet. Oni cesto dele za dzabe pristup internetu a.li se tauzvrat spijuniraju 101%, kupe ti sve sto imas i posle te spamuju do bola..

Manji ISP-ovi su posebna prica... pogledajte moj www.clnet.net ... oni drze cene od oko 15-20$ mesecno neogranicen pristup... Mada pouznadonst i brzina tih ispova je bedna...


Sve u svemu.. kada se uporede americki proseci sto se tice tehnologije... Yugoslavija je naprednija u svakom pogledu...

Sto se tice sve tehnologije (mobilna, kompjuteri, kucni uredjaji), Yugoslavija je barem 5 godina ispred USA.

 
Odgovor na temu

MoDcHe
SER Sabac

Član broj: 4
Poruke: 486
*.ptt.yu

Jabber: modche@elitesecurity.org
ICQ: 73295306
Sajt: localhost


+3 Profil

icon Re: Zalba protiv provajdera???15.01.2001. u 18:28 - pre 282 meseci
Ma ultracode
probacemo nesto

btw. sto kaze mrva ne bih se zalio ni na cable >
When you say "I wrote a program
that crashed Windows", people
just stare at
you blankly and say "Hey, I got
those with the system, *for
free*".
-- Linus Torvalds
 
Odgovor na temu

uLtracode
Nemanja Marjanovic
Centar za Moderno Drustvo Sabac
Srbija/Sabac

Član broj: 40
Poruke: 490
*.ptt.yu



Profil

icon Zalba protiv provajdera???15.01.2001. u 21:28 - pre 282 meseci
Demonstracije na NETu tesko je se boriti protv PTT(zato sto veliki procenat akcija ima drzava)...

A ventura ono kao YU je "naprednija" u USA veci je procenta ljudi koji imaju kopjetere
mada jeste da su mozda malo i stariji dok kod nas ili imas ili nemas...
I don't need a reason!!!


 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.brick.net



+6455 Profil

icon Re: Zalba protiv provajdera???15.01.2001. u 23:02 - pre 282 meseci
Pa pazi.. ja sam uvek za misljenje sev ili nista...

ako neko ima kompjuter onda barem neka ima masinu na kojoj moze da se radi a ne da skuplja prasinu u ugru..

 
Odgovor na temu

uLtracode
Nemanja Marjanovic
Centar za Moderno Drustvo Sabac
Srbija/Sabac

Član broj: 40
Poruke: 490
*.ptt.yu



Profil

icon Zalba protiv provajdera???16.01.2001. u 12:39 - pre 282 meseci
KO zna zna i ko ima ima... mozda si i upravu Ventura
I don't need a reason!!!


 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Zalba protiv provajdera???16.01.2001. u 17:36 - pre 282 meseci
kako to moze mi da budemo po racunarima i kucnim uredjajima ispred USA sta vam je ?? ?? ??

1. zbog standarda je nemoguce . nas dohodak po stanovniku je 900 trenutno. slovenija 15000, hrvatska oko 10000 koliko se secam mozda gresim ali tu je negde.. za usa ne znam tacno ali sigurno daleko ispred.

2. sve se nove tehnologije uglavnom prvo u USA prezentuju

3. mnogo vise strucnog kadra imaju. mada im uvek nedostaje..

4. ima jos puno ali dosta je i ovo od razloga

Ja da sam u USA najverovatnije bih uzeo nesto poput ( http://www.winfire.com/ ). Pogledajte pakete koje nude bas su zanimljivi.
 
Odgovor na temu

Borko Savic
Thessaloniki

Član broj: 86
Poruke: 359
*.bitsyu.net

ICQ: 16333000


Profil

icon Re: Re: Zalba protiv provajdera???24.03.2001. u 00:30 - pre 280 meseci
Citat:
Gojko wrote:
kako to moze mi da budemo po racunarima i kucnim uredjajima ispred USA sta vam je ?? ?? ??

1. zbog standarda je nemoguce . nas dohodak po stanovniku je 900 trenutno. slovenija 15000, hrvatska oko 10000 koliko se secam mozda gresim ali tu je negde.. za usa ne znam tacno ali sigurno daleko ispred.

2. sve se nove tehnologije uglavnom prvo u USA prezentuju


Pa da, al u USA ako neko zna da mu treba comp za razmenu emailova on uzme 486, a ovde svaki glupak odma puca na pIII

Reincarnation:
Life sux and then you die. And then life sux again...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.brick.net



+6455 Profil

icon Re: Zalba protiv provajdera???24.03.2001. u 06:21 - pre 280 meseci
jel znas mozda koliko ovde u usa kosta 486 sa MONITOROM (jer je to 'najbitnija' stavka), kosta 700$. iliti prevedeno na srpski 1500dem ... a za te pare u YU mozes da nadjes konfiguraciju kakvu hoces... P3 ovde kosta 2100dem minimalno... pa ti vidi... a em sto ti uglave toliko nekvalitetan ram, pa da posle godinu dana se totalno sjebe i windows odjednom pocne da ti puca, pa ti kad nazoves support oni te tako lepo ubede da imaju najnoviji ultramega kompjuter koji ce da salje emailove 1000 brze nego tvoj stari komp, i da ti windows puca jer je tvoj komp star.. ionda ti prodaju novi komp... a da ne pricam o integrisanim plocama, nikada nisu culi za prave 3d karte (tipa voodo ili tnt)...

Tehnoloski YU jebe kevu USA...

- Mobilna telefonija na prvom mestu..
YU: Najmodernija tehnologija, totalna pokrivenist, najnovija dostignuca.
USA: tehnologija od pre 15 godina, nemaju digitalne telefone, vec cellular, signal je kvalitetan odprilike kao i na decijem voki-tokiju, mozes da pricas samo kad si u gradu... a cena je odprilike 1200dem za nokiu 5110.

-Komunikacije
YU: Alcaetl centrale, moderni opticki linkovi sa amsetrdamom, moderne kompunikacjje u vecem delu grada.. ISDN...
USA: ISDN, T1, kabovske konekcije, samo u 0.01% USA teritorije, tj samo u velikim gradovima.. za ostatak USA kvalitetna komunikacija == misaona imenica.

-Kompjuteri (oni koji ih imaju)
YU: Prosecna konfiguracija je recimo neki celeron na 450mhz
USA: prosecna konfiguracija je 486-Pentium od pre 4 godine.

Cene:
BMW Z3:
YU: 16.000$
USA: 38.000$
(transport preko okeana je samo 1.200$)

osnovne namirnice u potrosackoj korpi.
YU: 2$
USA: 70$

kvalitet namirnica: neuporediv


kulturni zivot:
YU: Pozorista, koncerti, modna desavanja...
USA: 0


Po mom misljenju.. USA je onjektivno rupa... takozvana demokratija koja je gora od bilo kakvog komunizma.. recimo sloboda govora... u komunizmu znas da ne smes da pricas protic presednika&partije... i ne pricas o njima i sve je ql... ovde u USA... pricas protiv komsije, on te tuzi za slander, narusavanje ugleda, dostojanstva, za pretrpljeno ponizenje i mentalne posledice po njegovo zdravlje, i uzme ti celu imovinu na sudu...

 
Odgovor na temu

m r v a

Član broj: 8
Poruke: 1843
*.eunet.yu



Profil

icon Re: Zalba protiv provajdera???24.03.2001. u 17:18 - pre 280 meseci
ventura: svaka cast za post .... najzad neko da prikaze realnu sliku kako je PREKO .... L;)))))

 
Odgovor na temu

UnderGround
Serbia

Član broj: 113
Poruke: 194
*.ptt.yu

ICQ: 121332990
Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: Zalba protiv provajdera???24.03.2001. u 17:46 - pre 280 meseci
ma dajte ljudi ovo mi lichi na propagandu o trulom zapadu i propasti kapitalizma
ne znam da li je usa mnogo razlicita o d australije,ali za australiju na primer znam da je situacija odlicna ,sto se tice interneta i opreme
ne bih da tvrdim to isto za usa(jer ne znam),ali ne bih bas mogao da poverujem u sve to
press play on a tape

udri po pivu
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Zalba protiv provajdera???24.03.2001. u 17:53 - pre 280 meseci
Moram da kazem da ni ja neverujem.

Sigurno da ima svacega, i tih 486tica i zastarelih tehnologija, ali na primer znam kako je u zapadnoj evropi - daleko, daleko su ispred yuge. U USA sam bio ali ono sto sam ja video nije mi dovoljno da potvrdim ili opovrgnem venturin post tako da ne mogu da pricam sa sigurnoscu, ja sam tamo bio da skijam i malo sam sta drugo radio

Inace u aspenu greju ulice pa se vi cesite.
 
Odgovor na temu

Borko Savic
Thessaloniki

Član broj: 86
Poruke: 359
*.bitsyu.net

ICQ: 16333000


Profil

icon Re: Re: Zalba protiv provajdera???24.03.2001. u 19:23 - pre 280 meseci
Citat:
Gojko wrote:
Moram da kazem da ni ja neverujem.

Sigurno da ima svacega, i tih 486tica i zastarelih tehnologija, ali na primer znam kako je u zapadnoj evropi - daleko, daleko su ispred yuge. U USA sam bio ali ono sto sam ja video nije mi dovoljno da potvrdim ili opovrgnem venturin post tako da ne mogu da pricam sa sigurnoscu, ja sam tamo bio da skijam i malo sam sta drugo radio

Inace u aspenu greju ulice pa se vi cesite.


Pa slazhem se za W. Europe al USA je velika sharena lazha.

Reincarnation:
Life sux and then you die. And then life sux again...
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.net.yu

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Re: Zalba protiv provajdera???19.04.2001. u 17:16 - pre 279 meseci
Citat:
m r v a wrote:
ventura: svaka cast za post .... najzad neko da prikaze realnu sliku kako je PREKO .... L;)))))




zavisi sta podrazumesvas pod to preko, amerika je u principu voma trula sve izgleda lepo a sve je u principu veom lose. neverujem bas da je signal na mob ko na decijem tokivokiju ali nema veze... znaci zavisi sta podrazumevas za preko jer pazi sad smo culi kako izgleda amerika ok niko nije ni ocekivo bolje al aj nek neko prikaze malo sliku u deutsche francuskoj, autriji svedskoj..... jer pazi npr engleska,moj ortak sa 15 otiso tamo na letnjem raspustu 2000. sad radi ono u nekoj net firmi radi javu... ima komp do jaja athlon 750,ge force, ADSL, preko 300 rama, 17'' monitor, dvd 40 giga hdd...... i povrh svega cale od firme dobije laptop sa 17'' monitorom pIII , 256ram....... nezna sta da kazem eto za pocetak i ako je takva slika u engleskoj sta mislite sta onda rade u nemackoj?

Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: Re: Zalba protiv provajdera???19.04.2001. u 20:12 - pre 279 meseci
Citat:
emperor wrote:
eeeeeeeee


pazi

idem na skusptinu i da osnujemo sytanku za jetiniji i kvalitetniji internet u zemlji

ja mislim da je to ok

pazi to je vrlo ozbiljna ideja - stranka mozda ne
ali mozemo da napravimo NVO nevladinu organizaciju i da dizemo buku

www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Zalba protiv provajdera???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11789 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.