Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kontrola relea pomocu daljinskog (IR on/off)

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Kontrola relea pomocu daljinskog (IR on/off)

[ Pregleda: 10428 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

perabanj
Zivkovic Petar
Niska banja

Član broj: 25617
Poruke: 107
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.smestajzivkovici.com


+3 Profil

icon Kontrola relea pomocu daljinskog (IR on/off)08.10.2005. u 21:08 - pre 224 meseci
Ir on/off je uredjaj baziran na PIC12F629 ili PIC12F675 kojim se upravlja releom putem bilo kog daljinskog upravljaca. PIC se jednom programira i posle je potpuno nezavistan od kompjutera. Pomocu jedinog tastera uredjaj ulazi u mod kada memorise taster daljinskog kojim se posle menja stanje relea. Semu sam naso na http://free-vz.t-com.hr/Ivica-Novakovic/IrOn-Off.htm. Uredjaj radi besprekorno ali ima par mana:
1. Ne postoji taster za menjanje stanja relea (sto znaci da samo putem daljinskog mozete ukljuciti ili iskjuciti neki uredjaj).
2. I ako PIC ima mogucnosti da se pomocu njega upravlja sa vise relea softver je uradjen samo za jedan.

-A sada zasto ja ovo ustvari pisem. Ja sam napravio ovaj uredjaj i kazem vam radi perfektno, ali ne znam da prepravim program tj. ne znam da programiram u asembleru. Nadam se da citaocima ovog foruma nece biti problem da dorade program (naravno ako imaju interesa) i da ce to podeliti sa ostalima. Dakle jos jednom link na kome se nalazi sema i softver za PIC je http://free-vz.t-com.hr/Ivica-Novakovic/IrOn-Off.htm.


[Ovu poruku je menjao perabanj dana 08.10.2005. u 22:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mbursac
Valjevo

Član broj: 3409
Poruke: 153
*.ptt.yu.

Jabber: bursach@jabber.org


Profil

icon Re: Kontrola relea pomocu daljinskog (IR on/off)20.10.2005. u 10:48 - pre 224 meseci
posto si ti to napravio a ja pravim, i imam problema,ondam mene interesuje nesto:
plocica je uradjena, svi elementi na njoj, ali kontroler ne mogu da programiram. nesto nije uredu. Ic-prog mi prijavljuje da je uspesno verifikovan kontroler, a ja ga stavim na probnu plocu i on ne radi kako treba. radi , ali ne kako bi trebao, jer kad otkacim gnd sa kontrolera, rele je stalno ukljucen i moze da se iskljuci samo dok drzim bilo koji taster na daljinskom. led ne svetli, a sa povezanim i gnd na kontroleru, nista ne radi. vidim da je problem sa programiranjem, kao da kod nije upisan kako treba. sta da radim , ima li mi pomoci?

Ako imas cekic, sve ti lici na ekser....
 
Odgovor na temu

lord Vader

Član broj: 57936
Poruke: 757
217.65.192.*



+9 Profil

icon Re: Kontrola relea pomocu daljinskog (IR on/off)16.11.2005. u 01:38 - pre 223 meseci
mbursac jesi li sam pravio pločicu kako si ti smislio ili si pravio prema njegovim nacrtima?
Nije problem u programiranju, ako ti IC-Prog kaže da je verifikovao, pređi u drugi bafer i očitaj kod, zatim uporedi bafer 1 i 2 i ako su isti kod je 100% dobro upisan. Moguće da nije dobro napisan, ali ako je i perabanj upisao isti kod, onda bi trebalo da bude sve OK. Na sajtu ne postoji asm kod,već samo hex. Proveri pločicu kada nema PIC-a u postolju, znači sve napone da li rele lepo radi, da li IR prijemmnik daje signal i moralo bi da radi ako je kod dobro napisan. Jesi li koristio sve delove kao na šemi, da nisi nešto promenio ili nedaj Bože izostavio?

perabanj kako si zamislio da dodaš više releja, ovaj PIC može da ima najviše još dva releja.

Citat:

1. Ne postoji taster za menjanje stanja relea (sto znaci da samo putem daljinskog mozete ukljuciti ili iskjuciti neki uredjaj).
2. I ako PIC ima mogucnosti da se pomocu njega upravlja sa vise relea softver je uradjen samo za jedan.


Kako misliš da koristiš jedan taster za toliko releja. Znači problemi:
1. Nema dovoljno pinova
2.Nema source koda

Da li ti to treba ili bi samo da se igraš malo?

Ja mogu da odradim isto ovo ali sa PIC16F628 koji ima 13 pinova za komunikaciju, a može da se vrlo lako pomoću shift registra proširi na mnogo više releja.
Tako da ako je neko zainteresovan možemo da se dogovorimo, poslao bih vam isprogramiran PIC.
Kod radi sa RC5 protokolom, a to su pilot daljinci. To je philip-sov standard.

[Ovu poruku je menjao lord Vader dana 16.11.2005. u 02:39 GMT+1]
2 sxy 4 ma shirt
 
Odgovor na temu

mbursac
Valjevo

Član broj: 3409
Poruke: 153
*.ptt.yu.

Jabber: bursach@jabber.org


Profil

icon Re: Kontrola relea pomocu daljinskog (IR on/off)23.11.2005. u 11:36 - pre 223 meseci
sto se tice mog problema , a da ne bezim sa teme , kod mene je proradilo vec na 2 primera, i sa njegovom i sa mojom prepravljenom plocicom koja je okrugla da moze da se stavi u razvodnu kutiju.... ako nekom treba poslacu mu pcb, ali je radjen u Eaglu 4.09......
a a za ovo sto covek kaze , to se resava softverski i mislim da ima prostora jos samo za 2 pina. kod mene nije hteo da se programira 12F629 ali je 675 radio bez problema....
Ako imas cekic, sve ti lici na ekser....
 
Odgovor na temu

Dujam
stevanovic dusan
Nis

Član broj: 49006
Poruke: 22
*.eierc.com.



Profil

icon Re: Kontrola relea pomocu daljinskog (IR on/off)29.11.2005. u 09:11 - pre 223 meseci
ovako jedno pitanje?
da li moze daljinac da se preprogramirava vise puta, recimo sada hocu jedan daljinac tv-a a za mesec dana daljinac dvd-a?


gde ste nasli pic12f629 i 675 i po kojoj ceni
Korisnik SD
 
Odgovor na temu

lord Vader

Član broj: 57936
Poruke: 757
217.65.192.*



+9 Profil

icon Re: Kontrola relea pomocu daljinskog (IR on/off)01.12.2005. u 17:55 - pre 223 meseci
Može lepo piše na sajtu kako se to radi. Imaš gde hoćeš evo ja sam pr par dana uzeo u Radio Klubu u Beogradu 12F675 za 150 dinara.
2 sxy 4 ma shirt
 
Odgovor na temu

mbursac
Valjevo

Član broj: 3409
Poruke: 153
*.ptt.yu.

Jabber: bursach@jabber.org


Profil

icon Re: Kontrola relea pomocu daljinskog (IR on/off)05.12.2005. u 11:57 - pre 222 meseci
da kupis 12F675 i 12F629 imas u Radio Klubu u Beogradu, orijentaciono cena im je oko 160, 180 dinara, ne znam tacno imam na fiskalnom racunu. inace kod mene je samo 675 hteo da se programira sa Allpic programatorom, na 12F629 sa onim kodom nesto je brljao... da ne davim sa tim...e da vazna stvar. uredjaj nece da radi bas sa svakim daljinskim upravljacem. recimo da sa ovim novijim radi bez nekih problema, ali oni stariji pre 15 godina, bar kod mene nisu hteli da funkcionisu. daljinski od moje TV kartice radi odlicno, ali ja sam koristio senzor SFH 5110 , za 36 kHz, i sa neznatnim izmenama na semi, zbog drugacijeg rasporeda nozica.
Ako imas cekic, sve ti lici na ekser....
 
Odgovor na temu

Gorio

Član broj: 74426
Poruke: 321
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: Kontrola relea pomocu daljinskog (IR on/off)26.12.2005. u 02:17 - pre 222 meseci
Do sada sam napravio mnoge uredjaje ali nista sa tim kontrolerima. Hteo bih da naucim nesto vise o njima (kako se povezuju na PC, kako se programiraju, softver) na srpskom ako moze, pa bih kasnije napravio IR on/off.

73!
 
Odgovor na temu

lord Vader

Član broj: 57936
Poruke: 757
217.65.192.*



+9 Profil

icon Re: Kontrola relea pomocu daljinskog (IR on/off)27.12.2005. u 02:28 - pre 222 meseci
Pa čoveče potraži malo ili otvori novu temu. Sigurno ćeš naći šta te zanima, a ako otvoriš temu ja ću ti sigurno odgovoriti ali ne ovde.
2 sxy 4 ma shirt
 
Odgovor na temu

Bab

Član broj: 69286
Poruke: 63
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kontrola relea pomocu daljinskog (IR on/off)10.01.2006. u 14:42 - pre 221 meseci
Pozdrav, napravio sam IR on/off, vidim napon napajanja je 12v.

Kako ste riješili tih 12v? mislim, da li vam stalno sa strane stoji ispravljač sa 220v na 12v koji je spojen na pločicu, ili nekako drugačije?

Bobo
 
Odgovor na temu

roberto555
Croatia

Član broj: 64744
Poruke: 451
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kontrola relea pomocu daljinskog (IR on/off)10.01.2006. u 20:55 - pre 221 meseci
pozdrav,
ovo sam u vec nekoliko tema tu pitao,,, te sam "na tragu" rijesenju,
@lord vader (moze bilo tko odg.)-> vidim da si rekao da bi ti mogao ovo odraditi,ovako da ti velim sto mene muci, ja radim dimmer takoder sa novak.stranice, al ne sa 12f629 vec sam malo promjenio shemu i stavio at90s2343(8pinski mcu,program pisem u avrstudiu(asembler)),i sve radi odlicno,taster i to ako si vidio taj projekat na novak.stranici,no muci me daljinski, tj radi mi al na bilo koju tipku,nikako da uspijem "prepoznati" tipku, a vidim da si rekao da bih ti to mogao,pa pretpostavljam da onda znas i odgovor na moj problem,molio bi da mi pomognes onak princip samo,,,,kako da to napravim,?!?!? u fazi memoriranja,sam namjeravao "tipku" upisati u eeprom,(izgled niza ),te kasnije sa tim usporediti da bih skuzio dal je prava tipka,no negdje grijesim,a ne znam gdje,pa bi molio za pomoc,malo detaljniji opis,ako nije problem,!?!

zahvaljujem!
----Roberto----
 
Odgovor na temu

Bab

Član broj: 69286
Poruke: 63
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kontrola relea pomocu daljinskog (IR on/off)11.01.2006. u 13:47 - pre 221 meseci
Pozdrav,

opet ja, jel mi netko može reći odgovor na moje prvo pitanje.
i drugo: sve sam po meni dobro spojio, zalemio, stisnem taster, zasvjetli, stisnem gumb na daljincu, led zablinka,
idem probati, ništa!
Ispitam napone, PIC dobiva 5v na ulazu, uključim isprogramiranu tipku na daljincu, na izlazu PICa (12f629) javlja se 5v ( tako treba biti zar ne?!), signal ide do BC 547, tamo oko 9v, i ništa se ne dešava.
Relej je na 12v ( tako piše na stranicama da treba biti).
Zašto neće ON/OFF?

Please help!
Bobo
 
Odgovor na temu

Bab

Član broj: 69286
Poruke: 63
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kontrola relea pomocu daljinskog (IR on/off)17.01.2006. u 22:15 - pre 221 meseci
Pozdrav svima!!!

Hvala svima na pomoći, uspio mi je IR on/off proraditi. Bilo je do tranzistora BC547, vjerojatno se je stari nekako sprzio.

Sada još moram testirati da vidim da li preklapa na samo jednu tipku.

Pozdrav!

ELITESECURITY RULZ!

Bab
 
Odgovor na temu

allenn

Član broj: 81521
Poruke: 5
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kontrola relea pomocu daljinskog (IR on/off)02.02.2006. u 09:35 - pre 220 meseci
Ljudi da li je netko skuzio kako radi taj program?? Nije mi jasno kako PIC moze razlikovat kodove daljinca?!! Mozd mi to nije jasno jerbo sam tek prije mjesec dana usao u svijet mikrokontrolera, hm?
 
Odgovor na temu

Paf
Jovan Cukalovic

Član broj: 118129
Poruke: 27
194.106.175.*



Profil

icon Re: Kontrola relea pomocu daljinskog (IR on/off)13.02.2008. u 00:41 - pre 196 meseci
Jel postoji neka varijanta da sve ovo radi preko Bluetooth-a?

Posto mislim da ova prica sa IR-om i nije najpogodnija. Zanima me konkretno da li bi mogla da se napravi prepravka, tako da ovaj primer koji ste opisali, radi sve isto, samo preko Bluetooth-a?
 
Odgovor na temu

sokrad

Član broj: 152877
Poruke: 311
77.46.218.*



+2 Profil

icon Re: Kontrola relea pomocu daljinskog (IR on/off)23.02.2008. u 16:31 - pre 195 meseci
Jel moze ovo ovako http://www.ivica-novakovic.from.hr/Lightdimmer.htm , da na pin GP0 preko tastera dovede 220AC?

 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
89.216.120.*



+370 Profil

icon Re: Kontrola relea pomocu daljinskog (IR on/off)23.02.2008. u 17:29 - pre 195 meseci
Blutit ne moze; 220v moze.
 
Odgovor na temu

sokrad

Član broj: 152877
Poruke: 311
77.46.218.*



+2 Profil

icon Re: Kontrola relea pomocu daljinskog (IR on/off)24.02.2008. u 00:42 - pre 195 meseci
Jel moze jedno malo objasnjenje. U data sheet-u pise :

Voltage on all other pins with respect to VSS ........................................................................... -0.3V to (VDD + 0.3V)
...
Maximum output current sunk by any I/O pin.................................................................................................... 25 mA

zar nije to max. napon koji moze da se dovede na ulazne pinove, i kako se mcu ponasa kada je u pitanju AC napon :(


 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
89.216.120.*



+370 Profil

icon Re: Kontrola relea pomocu daljinskog (IR on/off)24.02.2008. u 10:45 - pre 195 meseci
Nemas tu ac napon, osim pre diode. Napon je 5v, bacio sam brzinski pogled juce, mislim da je toliko na ceneer diodi, mrzi me sad da gledam.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Kontrola relea pomocu daljinskog (IR on/off)

[ Pregleda: 10428 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.