Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gašenje windowsa

[es] :: .NET :: Gašenje windowsa

[ Pregleda: 2715 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Wlada

Član broj: 14344
Poruke: 171
212.200.27.*



Profil

icon Gašenje windowsa10.10.2005. u 08:59 - pre 224 meseci
Kako da detektujem kada neko pokuša Log out ili Shutdown ili Restart ili Stand By i da ga sprečim u tome?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Gašenje windowsa10.10.2005. u 09:15 - pre 224 meseci
Pravi aplikaciju tipa Windows Service i imaces upravo te dogadjaje. Za zaustavljanje shutdown-a nisam siguran ima li sta u Framework-u ali mozes potraziti API-e.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Gašenje windowsa10.10.2005. u 13:05 - pre 224 meseci
Nema potrebe da se pravi windows service, dovoljno je da se prate windows poruke koje stizu u glavnu formu.

Za logout, shutdown i restart:
Namesti svoj form da prima poruke tipa: WM_QUERYENDSESSION
Na ovom linku ces videti kako da razlucis izmedju logoff i restart/shutdown.

Za lock/unlock workstation:
Ovo ne mozes da sprecis nikako, ali mozes da se nakacis i da dobijas notification kad se konzola zakljuca/otkljuca sa API metodom: WTSRegisterSessionNotification
Iako je ovo "sink" za terminal services notifikacije, stizace ti WM_WTSSESSION_CHANGE poruke tipa: WTS_SESSION_LOCK i WTS_SESSION_UNLOCK cak i unutar konzolne sesije.

Za standby:
Kao i za logout, primas poruke tipa: WM_POWERBROADCAST. Da bi sprecio standby, treba ti pod-poruka tipa PBT_APMQUERYSUSPEND, jednostavno vrati vrednost BROADCAST_QUERY_DENY i standby ce biti sprecen. WM_POWERBROADCAST mozes takodje da koristis da samo detektujes kad masina ide i vraca se iz standby-a.



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Wlada

Član broj: 14344
Poruke: 171
212.200.27.*



Profil

icon Re: Gašenje windowsa15.10.2005. u 11:26 - pre 224 meseci
Probao sam i uspeo da sprečim windows da ugasi moj program i odradi logoff/restart i ostalo. Međutim hteo sam da sprečim windows da ugasi i ostale programe, Operu pre svega, jer mi se dešava da neko drugi odradi logoff i prekine mi download. Kako da sprečim windows da gasi i ostale programe?
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Gašenje windowsa

[ Pregleda: 2715 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.