Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program za crtanje drveta

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Program za crtanje drveta

[ Pregleda: 9310 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.apatinonline.net.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Program za crtanje drveta11.10.2005. u 21:48 - pre 225 meseci
Radim na "Biesse"-ovoj masini Rover 13s. Posto se sada uvodi novi proizvodni program, a pre nisam imao preterano kontakata sa tehnickim crtanjem interesuje me koji bi program mogao izabrati to jest sta bi ste vi preporucili.

U firmi se ocekuje dolazak jos nekoliko CNC masina, pa me interesuje dali se isplati uciti raditi na njima.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Program za crtanje drveta12.10.2005. u 06:43 - pre 225 meseci
ne isplati se !

daj otkaz i odi doma , xexexe

pa kako se nebi isplatilo ?
ako ti nečeš naučiti raditi , onda ćeš ostati bez posla (mislim, barem je tako na zapadu)

koji program ?..., pa to ovisi od toga što će firma da kupi

ako radiš na mašini nema potrebe da učiš crtati, već programirati
valjda ima nekoga tko odrađuje crtanje (dobar stari plahta način , zar ne?) pa onda intelektualnim načinom dadu čeveku na stroj, koji onda svojim super poznavanjem programiranja u djeliču sekunde izvuče sve važne parametre za složiti program , a onda poput najbolje daktilografkinje to ukuca u konzolu i odradi posao, na sveopšte izenađenje ?!...xexexe

sve što znaš više od drugih je dobro, ali pazi da ne naučiš previše, pa da te otjeraju s posla ako im nešto sugeriraš da ubrzaš proizvodnju !
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.apatinonline.net.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Program za crtanje drveta12.10.2005. u 14:33 - pre 225 meseci
Ta proizvodnja vec postoji u EU i oni nam salju 3D crteze, koji se potom kod nas pretvaraju u 2D i donose takvi kod mene u proizvodnju. Uglavnom ja sam pitao koji se program tamo koriste i receno mi je Auto CAD 2000, dok se kod nas koristi AutoCAD 2002. Kada sam pitao hoce li se kupovati novi program, receno mi je "Sta ti je to kupovina?"

Mene samo zanima, jer hteo bi da naucim izvlacenje 2D crteza iz 3D sa postojecim kotama koje su potrebne.Cuo sam za ProE kao i za Solidworks.

Dali su ti programi dovoljno slicni da ako naucim u AutoCAD-u mogu da se snadjem u slucaju nuzde i u ProE. Ono program za crtanje drveta sam napisao jer me samo i zanima drvo zapravo samo izrada predmeta od drveta.Sto znaci da mi netrebaju biblioteke sa maticama i srafovima.

A ako nebudem ovo hteo da radim necu dobiti otkaz, jer ima dovoljno mesta u farbariji(gde naravno neznaju sta je rec ventilacija) :-))
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Program za crtanje drveta12.10.2005. u 16:33 - pre 225 meseci
pa savetujem Solidworks
on je uverljivo naj za 3D u 2D ...i to svi koji su radili s njime znaju,...ne računajuči "utucane...A..."


usput imaš i SolidCAM kojim možeš relativno jednostavno da odradiš posao


iskreno ne vidim smisao da 3D model , prebacujete u 2D pa onda da se odradi CAM ?!!?...

bilo bi lepo da nam pokažeš kako to ide ?


CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.apatinonline.net.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Program za crtanje drveta12.10.2005. u 16:56 - pre 225 meseci
Neznam tacno sta je CAM, ali cu se raspitati.

Kod nas se radi iz 3D u 2D , pa zatim se iskotira , pa odstampa i onda se salje meni. I potom ja to crtam, pa zadajem putanju alata...
-----------------------
Maticna firma salje u 3D, tu smo nemocni.

[Ovu poruku je menjao vejin dana 12.10.2005. u 17:57 GMT+1]

-------------------------------------------
nasao sam ovaj link
http://www.cad-cam-data.com/html/download.html

[Ovu poruku je menjao vejin dana 12.10.2005. u 21:12 GMT+1]
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

Intrmac

Član broj: 46655
Poruke: 6
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Program za crtanje drveta13.10.2005. u 17:59 - pre 225 meseci
Radio sam na Biesse-ovoj mašini –Intermac pro5c, program za crtanje je intercad a za definiranje putanje alata program winglas cam,obraduje se staklo,kamen , mislim da vam je autocad dovoljan,zanima me jel ste imali iskustva obrade stakla na cnc-u?
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.apatinonline.net.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Program za crtanje drveta14.10.2005. u 14:05 - pre 225 meseci
Za obradu stakla jos nisam imao priliku. Inace Rover 13s ima mogucnost podesavanja broja obrtaja od 4000 do 24000, zatim levog i desnog okretanja alata, mogucnost kretanja alata po osi, levo od ose ili desno od ose. Na konzoli pise oznaka NC 400,ali ne znam dali je to oznaka softvera. Takodje ima mogucnost za rad sa flopy disketama. Pored galve cije sam karakteristike naveo postoji mogucnost da istovremeno jos bude montirano 8 vertikalnih burgija, 6 horizontalnih, kao i kruzna testera.

Radna povrsina je 1600mm X 900mm. Ima mogucnost prihvatanja sa klipovima sa strane kao i vakumom.

Interesuje me kakve su karakteristike alata za obradu stakla, kao i kako se vrsi prihvatanje predmeta obrade.

Usput da pitam dali neko zna gde se u Srbiji mogu ostriti dijamantski alati.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

Intrmac

Član broj: 46655
Poruke: 6
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Program za crtanje drveta14.10.2005. u 16:52 - pre 225 meseci
Što se tiče brušenja alata,ja sam imao postavljen brusni kamen na radnoj površini stroja ,dopeljam glavu do brusnog kamena i popravi ga malo ali to nije bilo baš od velike pomoći tako da sam nosio na strojnu obradu brušenje naravno,alati su dijamantni,brušenje ide jako sporo i skine mu pola brusa,tako da to dosta košta.Takoda nađete nekog sa strojnom obradom i problem bi trebao biti riješen.Inače mašina na kojoj sam radio je obradni centar,5-osni,18 alata u magazinu i 3 agregata, 2 za graviranje 1 pila(ravna i konveksna)šajbe dijamantne.maks reže 30 mm debljine staklo u jednom španu,hlađenje vodeno,prihvat stakla na radnu površinu saugeroma koji rade na principu vakuma,radna površina 4000x2100mm,obrađuje staklo debljine od 4-40 mm.Brzina vrtnje alata do 15000 okr/min
NC- vam znači numeričko upravljnje. A softver vam onaj u kojem određujete putanje alata- CAM , i sa ćime ste nacrtali ono što radite-CAD.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Program za crtanje drveta

[ Pregleda: 9310 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.