Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

POMOĆ!!--kako da spojim 2 DVD-filma od 4GBu (1/2 deo) 1 od 8GB

[es] :: Video kompresija :: POMOĆ!!--kako da spojim 2 DVD-filma od 4GBu (1/2 deo) 1 od 8GB

[ Pregleda: 6817 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejn zivic
dejan zivic
b palanaka

Član broj: 66681
Poruke: 7
*.ptt.yu.



Profil

icon POMOĆ!!--kako da spojim 2 DVD-filma od 4GBu (1/2 deo) 1 od 8GB09.11.2005. u 00:41 - pre 223 meseci
Imam problem kako da spojim 1. i 2. deo nekog DVD filma koji se nalaze na dva diska
na jedan DVD od 8.5GB. Dali jemoguce da se to uradi i sa kojim programom po mogucnosti da se napravi i onaj uvodni deo kao na kupovnim DVD- jevima.Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: POMOĆ!!--kako da spojim 2 DVD-filma od 4GBu (1/2 deo) 1 od 8GB09.11.2005. u 01:01 - pre 223 meseci
Jednostavno, izripuj DVD film sa oba diska na hard disk, ali u različitim direktorijumima.Prvi DVD izripuj na neku particiju u direktorijumu DVD 1, a isto uradi posle i sa drugim DVD-om, samo nazovi taj direktorijum DVD 2.

Program koji ćeš koristiti za ripovanje je DVD Decrypter 3.5.40 koji ćeš skinuti negde sa neta, besplatan je.

Ne diraj mu postavke, jer pretpostavljam da hoćeš da zadržiš DVD menije.

Kad završiš i ripovanje drugog DVD-a, onda startuj Nero Burning Rom koji imaš i odaberi da ti snima DVD-Video format.Onda samo prebaci na DVD fajlove iz jednog i drugog direktorijuma na DVD, samo pazi da preimenuješ one fajlove sa drugog DVD-a ako imaju isti naziv kao oni sa prvog.

To je to,ako neko ima da me dopuni,slobodno.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.raf.edu.yu.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: POMOĆ!!--kako da spojim 2 DVD-filma od 4GBu (1/2 deo) 1 od 8GB09.11.2005. u 13:07 - pre 223 meseci
Da Kostin predlog je ok.
Pojasnjenje za decrypter koji je jako jednostavan mozes naci na http://www.doom9.org/index.html?/dvddec.htm
a sam program skinuti sa istog sajta (u okviru nekog rip packa) ili odavde:
http://www.afterdawn.com/softw.../dvd_rippers/dvd_decrypter.cfm
Ipak za ovo se mogu i iskoristiti drugi programi tipa DvD2One pa cak i Shrink.
Naravno sve ovo vazi ako su fajlovi kao jedna cjelina (nije potrebno sjecenje istih).
Sto se tice drugo djela pitanja, nisam te bas najbolje shvatio... da li hoces da napravis menu za film ili pak neki intro (reklamu, trejler)?
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.mainstream.co.yu.



+3 Profil

icon Re: POMOĆ!!--kako da spojim 2 DVD-filma od 4GBu (1/2 deo) 1 od 8GB24.11.2005. u 09:24 - pre 223 meseci
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Kad završiš i ripovanje drugog DVD-a, onda startuj Nero Burning Rom koji imaš i odaberi da ti snima DVD-Video format.Onda samo prebaci na DVD fajlove iz jednog i drugog direktorijuma na DVD, samo pazi da preimenuješ one fajlove sa drugog DVD-a ako imaju isti naziv kao oni sa prvog.

To je to,ako neko ima da me dopuni,slobodno.


Kosta, u istom videoTS folderu da budu svi fajlovi sa sa DVD1 i preimenovani sa DVD2?
Ili mislis samo na .Vob fajlove od kojih ce NERO da napravi (authoring) jedan DVD?
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: POMOĆ!!--kako da spojim 2 DVD-filma od 4GBu (1/2 deo) 1 od 8GB24.11.2005. u 15:39 - pre 223 meseci
Svi fajlovi,ne samo VOB.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.mainstream.co.yu.



+3 Profil

icon Re: POMOĆ!!--kako da spojim 2 DVD-filma od 4GBu (1/2 deo) 1 od 8GB25.11.2005. u 13:41 - pre 223 meseci
Kada se preimenuje bilo koji fajl u folderu Video_TS, DVD vise ne funkcionise korektno.
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Onda samo prebaci na DVD fajlove iz jednog i drugog direktorijuma na DVD, samo pazi da preimenuješ one fajlove sa drugog DVD-a ako imaju isti naziv kao oni sa prvog.

Ovo shvatam ovako: U Video_TS folderu nalazili bi se svi fajlovi sa DVD1 i DVD2 samo bi ovi sa drugog bili preimenovani. Moze tako da se uradi?
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: POMOĆ!!--kako da spojim 2 DVD-filma od 4GBu (1/2 deo) 1 od 8GB25.11.2005. u 17:13 - pre 223 meseci
Trebalo bi da može.

@ Mister_rap, jel može da potvrdiš ovo što ja i Cileinteractiv mislimo?
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.raf.edu.yu.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: POMOĆ!!--kako da spojim 2 DVD-filma od 4GBu (1/2 deo) 1 od 8GB25.11.2005. u 17:56 - pre 223 meseci
Pa to moze da se uradi... Medjutim dolazi do izmjena strukture diska sto se moze odraziti na njegovu citljivost ali i ne mora. Pa recimo to sto vam treba je relativno jednostavno sa shrinkom... Znaci bacimo jedan film na hdd i drugi recimo u drugi folder ili sa dvd-a. Onda otvorimo shrink pa re-author i dodamo prvo jedan (title1) pa zatim drugi (title2) dobicemo folder video_ts sa dva filma cija je struktura recimo ovakva 01_1, 01_2... za prvi i 02_1, 02_2,... za drugi...
Nadam se da sam bio jasan. Zakljucak moze ali isto zavisi od vise faktora

[Ovu poruku je menjao Mister_rap dana 25.11.2005. u 18:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.raf.edu.yu.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: POMOĆ!!--kako da spojim 2 DVD-filma od 4GBu (1/2 deo) 1 od 8GB25.11.2005. u 18:02 - pre 223 meseci
I da samo dopuna odgovora. Ako se cuvaju meniji taj dvd kreiran na ovaj nacin definitivno nece davati zadovoljavajuce rezultate. Tacnije nece biti u potpunosti citljiv a na vecini uredjaja nece biti citljiv uopste...
 
Odgovor na temu

speedman
HR

Član broj: 40649
Poruke: 719
*.xnet.hr.

Sajt: speedysmodding.atspace.co..


Profil

icon Re: POMOĆ!!--kako da spojim 2 DVD-filma od 4GBu (1/2 deo) 1 od 8GB25.11.2005. u 21:52 - pre 223 meseci
da, mora se napraviti re-authoring, drukcije to nece raditi
moglo bi ali na jako tezak nacin(izmjena strukture dvda)
pogledajte moj case mod:
http://speedysmodding.atspace.com/

24 fan site i forum:
http://24.recenzije.com
 
Odgovor na temu

speedman
HR

Član broj: 40649
Poruke: 719
*.xnet.hr.

Sajt: speedysmodding.atspace.co..


Profil

icon Re: POMOĆ!!--kako da spojim 2 DVD-filma od 4GBu (1/2 deo) 1 od 8GB26.11.2005. u 00:36 - pre 223 meseci
da sam ja na tvome mjestu uradio bih sljedece:
1. prvo bih sa dvddecrypterom napravio svaki film u jedan vob u ifo modeu i spojio ih sa vobeditom
2. izvukao bih titl sa subripom i spojio ga sa subtitle workshopom i namjestio da odgovara novom vobu od 8.5 gb
3. u dvd-labu bih odvojio sliku i zvuk, napravio novi menu, chaptere i titl
4. i tada bih to snimio sa nerom na DL(8.5gb jel?)

cijeli proces traje jakooooo dugo, jos duze ako hoces da stavis onaj originalni menu, to je jebada ali bih i to napravio
pogledajte moj case mod:
http://speedysmodding.atspace.com/

24 fan site i forum:
http://24.recenzije.com
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.mainstream.co.yu.



+3 Profil

icon Re: POMOĆ!!--kako da spojim 2 DVD-filma od 4GBu (1/2 deo) 1 od 8GB26.11.2005. u 08:26 - pre 223 meseci
Bra'o Speedman. Meni je bilo odma to cudno samo nisam bio bas sasvim siguran, pomislih niko ne zna sve pa tako ni ja, mozda postoji neki lak i brz nacin za 2DVDon1 ipak, kao sto si rekao put je dug i trnovit ali ima svoj kraj! Ziveli!

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 26.11.2005. u 09:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: POMOĆ!!--kako da spojim 2 DVD-filma od 4GBu (1/2 deo) 1 od 8GB26.11.2005. u 09:23 - pre 223 meseci
U pravu si,ali taj put bi mogao da se pređe,uz samo malo dobre volje i strpljenja.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.raf.edu.yu.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: POMOĆ!!--kako da spojim 2 DVD-filma od 4GBu (1/2 deo) 1 od 8GB26.11.2005. u 11:32 - pre 223 meseci
Da postupak je ok ali ima jos mnogo nacina da se to uradi. A resenje koje sam predlozio i recimo programi koji su kreirani upravo za ovo bi isti postupak odradili znacajno breze. Recimo postoji i varijanta demuxovanja i uvozenja svih fajlova u authoring program a nakon toga pravljenje menija i diska od 8.5 gb. Ali koliko ce vremena da ode na kompresiju tog diska... defacto previse. Znaci ja bih na kraju ipak izabrao ovo brze resenje:)
 
Odgovor na temu

QUASIMODO
Novi Sad

Član broj: 75642
Poruke: 30
*.cust.panline.net.

Sajt: www.webshots.com


Profil

icon Re: POMOĆ!!--kako da spojim 2 DVD-filma od 4GBu (1/2 deo) 1 od 8GB26.11.2005. u 18:56 - pre 223 meseci
Mozda ovde moze pomoci i program DVD Shrink !!!
Program inace sluzi za rezanje DVD-a koji ima vise od 4.7GB na standardan DVD od 4.7GB.

U podesavanju mu se samo navede "source" (DVD-rom ili HDD), tj. mesto gde se nalazi zeljena stvar za rezanje, i on dalje prvo smanji velicinu i sam pokrene Nero (ako njega koristis) i nareze na DVD od 4.7GB !!!

Ti u ovom slucaju treba prvo da iskopiras svoje filmove na HDD i da podesis putanju do njih !
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: POMOĆ!!--kako da spojim 2 DVD-filma od 4GBu (1/2 deo) 1 od 8GB27.11.2005. u 02:44 - pre 223 meseci
Kvazimodo,ne čitaš pažljivo ovu temu,to za DVD Shrink smo odavno konstantovali.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

mstojan
Stojan Mrđenović
Slovenija

Član broj: 38347
Poruke: 47
*.dynamic.dsl.t-2.net.



Profil

icon Re: POMOĆ!!--kako da spojim 2 DVD-filma od 4GBu (1/2 deo) 1 od 8GB09.10.2008. u 20:07 - pre 188 meseci
Evo, probaj pomoću ovog tutoriala u slikama sa "InterVideo DVD Copy Platinum5" programom. Provereno, u svakom filmu rade i subtitlovi.
http://img413.imageshack.us/my...tutorialintervideodvdcomw7.jpg
Pozdrav!
Ja samo znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: POMOĆ!!--kako da spojim 2 DVD-filma od 4GBu (1/2 deo) 1 od 8GB

[ Pregleda: 6817 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.