Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne mogu nista uploadovati a download super radi

[es] :: Wireless :: Ne mogu nista uploadovati a download super radi
(Zaključana tema (lock), by tox master)

[ Pregleda: 2838 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

a.w.e.s.o.m.e.-o
Subotica

Član broj: 74974
Poruke: 20
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 282


Profil

icon Ne mogu nista uploadovati a download super radi20.11.2005. u 12:51 - pre 224 meseci
Da krenem od toga da sam pocetnik sto se tice wirelessa.

Imam d-link dwl 520 karticu , i neku senao antenu od 12 db. Provajderov AP je udaljen oko 800m od moje kuce i imam relativno dobar signal konstantno oko 77% strength i oko 95% link quality . Surfovanje i download mi super rade (max oko 50kb/s). Medjutim kada hocu nesto da uploadujem npr avatar na forum, da postujem na forum, da posaljem mail, da preko icq-a saljem neki fajl, jednostavno se zaustavi protok podataka i stoji na 0. DAkle i sada sam morao da se konektujem na dial up da bi poslao ovaj post. Da li je u anteni problem? Kartici ? ili je mozda neki softverski problem ? cookies (ne znam da li to ima veze)? (shvatam da je ova antena dosta slaba ali ako mi download super ide zasto ne bi i upload ? ??)
thnx

A bored mind is a playground for hell
 
0

Kuntz
Vladimir Jokic
Video Editing i Digitalna obrada
fotografija
Novi Sad, Detelinara

Član broj: 74791
Poruke: 35
80.74.165.*



Profil

icon Re: Ne mogu nista uploadovati a download super radi20.11.2005. u 13:24 - pre 224 meseci
E pa sada vidi sta cu ti reci jer i ja imam taj problem i takodje sam pocetnik. Procitaj temu: kada ja tamo a ono medjutim !!!

Kada skidas sa neta tvoja antena je prijemnik i prima signal od AP-a provajdera koji je jak ali kada treba da posaljes nesto (uploudujes) onda je tvoja antena predajna ali je izgleda slaba za tu daljinu od 800 meatara i izgubi puno paketa na tom putu.
Meni se to desava sa antenom od 18db na daljini od 100-120 metara.

Procitaj temu: Kada ja tamo a ono medjutim.
Idem shorom i picim motorom......
 
0

a.w.e.s.o.m.e.-o
Subotica

Član broj: 74974
Poruke: 20
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 282


Profil

icon Re: Ne mogu nista uploadovati a download super radi20.11.2005. u 14:20 - pre 224 meseci
pa da .. procitao sam tu temu ali kolko vidim kod tebe je problem da ti uopste ne radi internet .. medjutim kazem ti da meni super radi download .. samo upload nece .. mozda si u pravu za taj odlazni signal, ali ne shvatam jer moji drugari nemaju takvih problema .. mozda je stvarno antena djubre .

A bored mind is a playground for hell
 
0

Kuntz
Vladimir Jokic
Video Editing i Digitalna obrada
fotografija
Novi Sad, Detelinara

Član broj: 74791
Poruke: 35
80.74.165.*



Profil

icon Re: Ne mogu nista uploadovati a download super radi20.11.2005. u 16:52 - pre 224 meseci
Mozda da zaista probas da stavis jacu antenu. Jos ako mozes da pozajmis na probu bilo bi dobro ali vrlo moguce je da je antena problem.


Evo recimo kod mene net sada radi kao lud. Mene izgleda zeza neki signal. Sada sam razgovarao sa momkom koji mi ja namestao opremu i rekao mi je da je nasao neki H signal. Da me ubije sta to znaci druze :-))))))
Idem shorom i picim motorom......
 
0

[es] :: Wireless :: Ne mogu nista uploadovati a download super radi
(Zaključana tema (lock), by tox master)

[ Pregleda: 2838 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.