Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako ka koristim moj univerzalni daljinski na sony playstationu 2

[es] :: Elektronika :: Kako ka koristim moj univerzalni daljinski na sony playstationu 2

[ Pregleda: 70329 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Kako ka koristim moj univerzalni daljinski na sony playstationu 223.11.2005. u 19:31 - pre 223 meseci
Pozdrav Imam odican univerzalni dajinski(pilot) i sony playstation 2 slim. On u sebi ima ugradjen ir prijemnik, pa sam mislio da koristim moj dajinski i za njega. Da li neko zna koji je kod za sonijev prijemnik.
 
Odgovor na temu

Slavenko
Niš

Član broj: 75943
Poruke: 158
*.bankerinter.net.



+6 Profil

icon Re: Kako ka koristim moj univerzalni daljinski na sony playstationu 229.11.2005. u 02:36 - pre 223 meseci
Nikola koliko ja znam o daljinskim upravljacima to nije moguce iz jednom jednostavnog razloga sto su namijenjeni za TV,Audio, Video ili Satelitske prijemnike. Dakle opcija za koriscenje na SONY playstation-u vjerovatno nije predvidjena. Ako nisi zadovoljan odgovorom tvoj daljinski mozes istestirati i bez poznavanja pravog koda na sledeci nacin:
Evo ti primer za trazenje koda na npr. TV-u.
Bitno je da uredjaj u ovom slucaju TV bude ukljucen , zatim na tvom daljinskom treba istovremeno da pritisnes dugme SET i TV (Ako imas LED diodu na njemu onda ce se ona posle ovoga aktivirati ) zatim da pritisnes samo tipku TV nakon cega ce LED dioda ako je imas poceti blinkati ( ako je nemas na daljinskom, nema veze ) pa zatim pritiskas na daljinskom dugme za iskljucenje uredjaja.Treba da ga pritisnes onoliko puta dok se tvoj ( u ovom primjeru TV ) ne iskljuci.Ali to treba da radis pazljivo i ne tako brzo da ti se ne bi desilo da ti se TV ugasi a ti si pritisnuo dugme jos jednom ili vise puta posle toga. Dakle, ako se TV iskljucio to znaci da je taj kod 'vjerovatno' odgovarajuci pa pritisni na daljinskom tipku TV1 ili TV2 (Neki daljinski mogu da rade i sa dva TV-a pa otuda TV1 i TV2) ili samo TV ako samo to postoji da bi se taj kod memorisao. Posle toga ti ostaje da provjeris da li tvoj ( u ovom slucaju TV ) odgovara pravilno na sve komande sa daljinskog upravljaca.
Vazno je napomenuti da pored normalno razumljivih dugmica na daljinskom postoje i oni ofarbani u bojama. Ti dugmici sluze za dodatne opcije kao sto su trazenje kanala na TV-u, promjena osvjetljenja, tona, boje, memorisanja itd.
Ako si ustanovio da pritiskanjem dugmica na daljinskom TV ne odgovara ili ne odgovara kako treba ponovi sve ovo ponovo da bi pronasao sledeci kod koji vrlo vjerovatno postoji a i ne mora sve zavisi koliko dobar daljinski imas.
E pa sad ti je nadam se jasno zasto ne moze na SONY playstation ali ti probaj sve kombinacije mozda imas neki napredniji daljinski.
Ako na tvom daljinskom nema dugme SET onda tvoj daljinski i nije neki .
Toliko nadam se da nisam zakomplikovao stvari ali sam bar pokusao da ti objasnim !
Pozdrav i nemoj da budes razocaran mozda ce se uskoro pojaviti neki sa opcijom koja ti je potrebna.
 
Odgovor na temu

kuza
petar kuzmanovic
C:\Program Files\P\Ja.exe

Član broj: 24269
Poruke: 161
62.108.111.*

Sajt: www.yahoo.com


Profil

icon Re: Kako ka koristim moj univerzalni daljinski na sony playstationu 220.12.2005. u 05:15 - pre 222 meseci
Vrlo interesantno,imam slican problem imam blaupunkt TV i univerzalni daljinski na njemu je oznaka PILOT P1243Y e sad mene zanima kako mogu da nadjem kod ili sta vec da uradim samo da mogu da menjam programe jer me mrzi da ustajem:))Inace da napomenem da nemam dugme SET
Nista Nije Sigurno...Osim toga da je sve Nesigurno...
 
Odgovor na temu

Proko
Martin Hric
St.Pazova

Član broj: 29355
Poruke: 1562
80.93.231.*

Sajt: proko.rs


+28 Profil

icon Re: Kako ka koristim moj univerzalni daljinski na sony playstationu 220.12.2005. u 09:05 - pre 222 meseci
Citat:
kuza: Vrlo interesantno,imam slican problem imam blaupunkt TV i univerzalni daljinski na njemu je oznaka PILOT P1243Y ...

Daljinski sa takvom oznakom NIJE univerzalni !
 
Odgovor na temu

Slavenko
Niš

Član broj: 75943
Poruke: 158
*.bankerinter.net.



+6 Profil

icon Re: Kako ka koristim moj univerzalni daljinski na sony playstationu 220.12.2005. u 23:05 - pre 222 meseci
Sada kada sam čitao uputstvo primijetio sam grešku u devetom redu gdje sam napisao :

...posle ovoga aktivirati ) zatim da pritisnes samo tipku TV nakon cega ce LED...

a korekcija treba da bude : zatim pritisneš samo tipku SET ( umjesto TV kako sam napisao ).

Sada da dodam da postoje univerzalni daljinski koji nemaju tipku SET što znači da ne rade na ovom principu i da imaju vrlo ograničene mogućnosti gdje se mora ukucati kod koji ti je dostupan u uputstvu za upotrebu, odnosno vrlo često su samo za jednu marku TV-a a za taj PILOT P1243Y koji ti posjeduješ nisam siguran da li je univerzalan valjda je Proko siguran čim je to napisao.

Toliko KUZA pozdrav !
 
Odgovor na temu

kuza
petar kuzmanovic
C:\Program Files\P\Ja.exe

Član broj: 24269
Poruke: 161
62.108.111.*

Sajt: www.yahoo.com


Profil

icon Re: Kako ka koristim moj univerzalni daljinski na sony playstationu 221.12.2005. u 10:51 - pre 222 meseci
Nista moram da ustajem kad menjam programe:)Ipak hvala na odgovorima;)
Nista Nije Sigurno...Osim toga da je sve Nesigurno...
 
Odgovor na temu

mariobg

Član broj: 59356
Poruke: 323
195.252.85.*



Profil

icon Re: Kako ka koristim moj univerzalni daljinski na sony playstationu 215.02.2006. u 19:16 - pre 220 meseci
Ma nema problema!
Ja moj sony PS2 slim vrtim preko mobilnog telefona sa (nokia) programom - ir remote.
Inace, daljinac odgovara od sony dvd pleyera.
Kupi tipski, kosta 2,5 eura i rade sve funkcije! I ima savrsen domet!
Pozz
 
Odgovor na temu

handy8
Milan Petrovic
djak

Član broj: 299458
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako ka koristim moj univerzalni daljinski na sony playstationu 218.02.2012. u 16:59 - pre 147 meseci
Imam Tv marke ORION TV2070Mj1 i kupio sam daljinski upravljac PILOT URC2002-P i probali smo kodove za taj Tv ali nece,takodje smo probali ono sa "SET" i "TV1"
i stisnemo "POWER" svake 3sec ali se televozor ne gasi ni pomocu coda ni ovako pa nas zanima dali je to do Tv-a i kako da namestimo daljinski za taj TV?
 
Odgovor na temu

orangebud
Marko Stantic
Siemens Subotica
Subotica,Srbija

Član broj: 303860
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako ka koristim moj univerzalni daljinski na sony playstationu 205.06.2012. u 14:17 - pre 143 meseci
tv tipa daewoo i uzeo sam daljinski pilotov i dobio sifre sa njim,ima 2-3 sifre koje kaoo valjaju ali tako rade da ugasi tv sa dugmetom za pojacavanje brojevi ne rade i neke nebuloze
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Kako ka koristim moj univerzalni daljinski na sony playstationu 2

[ Pregleda: 70329 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.