Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kiseonik u usis motora?

[es] :: Auto-elektronika :: Tuning :: Kiseonik u usis motora?

[ Pregleda: 9846 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cikakure

Član broj: 75226
Poruke: 12
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Kiseonik u usis motora?23.11.2005. u 21:29 - pre 223 meseci
Nitro je odavno poznata stvar,a dali je neko ubacivao kiseonik u usis motora?
moje licno iskustvo je da to pravi cuda u "tomos automatiku"! to se u svetu sigurno radi ali ne znam dali je kod nas neko probao. Moj automatik je dobijao pun gas na relantu kad mu odvrnem O2.jedino za auto bih trebala bas velika boca...
 
Odgovor na temu

Boki Ar
Petrović B Bojan
Servis "APSOLUT"
Ar

Član broj: 33640
Poruke: 3394
*.bisinter.net.



+15 Profil

icon Re: Kiseonik u usis motora?24.11.2005. u 13:35 - pre 222 meseci
Poznato je...radjeno je i na autima,čak ne mora čist O2,može i komprimovani vazduh...
Ako se sve lepo namesti i "daš" mu oko 1 bar pritiska,dobiješ efeket turbine...samo..kratko traje,brzo isparzniš flašu...
Pozdrav!
BP
************
But remember...
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+18 Profil

icon Re: Kiseonik u usis motora?24.11.2005. u 18:46 - pre 222 meseci
Koliko brzo je isao taj Tomos?
YU2MP
 
Odgovor na temu

cikakure

Član broj: 75226
Poruke: 12
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Kiseonik u usis motora?24.11.2005. u 21:17 - pre 222 meseci
Prvi put kada sam probao "tomos" u mestu je dobijao gas do daske! A u hodu pri punim gasu je jos vise ubrzavao ne znam tacno koliko km/h ali je isao solidno za jednog automatika,utim mi je i nestalo i O2. a na motoru si mogao isprziti jaje!!!

Imam opel kadete kako na njega da probam da nabudzim tako nesto!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: Kiseonik u usis motora?25.11.2005. u 15:34 - pre 222 meseci
Citat:
cikakure: Nitro je odavno poznata stvar,a dali je neko ubacivao kiseonik u usis motora?


Ja sam jednostavno stavio bocu u kabinu, sproveo 4 creva do karburatora. i u toku voznje odvrnuo bocu tako da se cist kiseonik mesao sa usisanim vazduhom...

Rezultat je to da temperatura skoro instantno probije u crveno, i da mi je nakon par puta pukla glava i usisna grana od pregrevanja...
 
Odgovor na temu

sundjer_1310
say aaaaaaa

Član broj: 75058
Poruke: 1
82.208.201.*



Profil

icon Re: Kiseonik u usis motora?25.11.2005. u 17:00 - pre 222 meseci
A da li je neko mozda cuo ili video da je neko prepravio automatik da ide na gas???
Mozda bi moglo da se izvede neka mala boca direktno na karburator naravno uz neki zastitini ventil???
 
Odgovor na temu

cikakure

Član broj: 75226
Poruke: 12
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kiseonik u usis motora?25.11.2005. u 23:37 - pre 222 meseci
E vidis to za gas ti i nije tako lose! Morao bih imati taj zastitni ventil,malo manja boca samo bih mozda bio malo problem tocenje gasa. Mozda i nebi bilo dobro za masinu da pali na gas. isto kao kod auta.Auto se prvo upali na benzun a kada se masina zagreje onda se prebaci na gas!

Sta mislite o ovome? Poozz!!!!
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
82.208.201.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Kiseonik u usis motora?26.11.2005. u 11:19 - pre 222 meseci
Kao prvo ako ide na gas posto je automatik, nece imati podmazivanje izmedju klipa i stubline pa ce se verovatno pregrejati - to je prvi problem.
kao drugo motor nije klasican kao kod automobila posto oni gorivo i vazduh ubacuju preko ventila, a automatik ima usisavanje pod klip. Zamislite kakva bi to explozija bila kada ne bi sagoreo sav plin i odredjena varnica se vrati ispod klipa u masinu??AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
(sad ce verovatno neko reci pa kako ti se onda ne vrati kad ga vozis na gorivo - mislim da je plin posto je u gasnom stanju malo vise zapaljiv , ali to je samo moja teorija.......).

mada mozda je sve ovo nekome mozda i uspelo pa ako jeste neka podeli sa nama.




[Ovu poruku je menjao apex dana 27.11.2005. u 13:41 GMT+1]
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

nigic
Nikola Igic
Trenutno bez posla
Nis, Serbia

Član broj: 25366
Poruke: 77
*.dial.InfoSky.Net.

Jabber: nigic@hotmail.com


Profil

icon Re: Kiseonik u usis motora?16.12.2005. u 23:33 - pre 222 meseci
Citao sam negde (mozda SAT Plus) da kinezi prave neki cetvorotaktni skuter koji ide na plin. ima bocu od cetiri litra ispod sedista. Kazu da ide isto kao na benzin.
S postovanjem, N. Igic
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: Kiseonik u usis motora?17.12.2005. u 00:59 - pre 222 meseci
To je tacno. Pre nekoliko godina jedan serviser iz Zrenjanina je to isto napravio ali mu niko nije hteo otkupiti patent. Imao je probni motocikl (4t) i bocu od 4L i prilicno dobru autonomiju. Nazalost mogao je koristiti samo propan. Kakva je trenutno sudbina tog motocikla ne znam.
Mozda su mu to Kinezi maznuli ?
 
Odgovor na temu

Ivan-84
Ivan Trifunac
Kikinda

Član broj: 36816
Poruke: 7
*.flashnet.co.yu.



Profil

icon Re: Kiseonik u usis motora?28.12.2005. u 13:36 - pre 221 meseci
Sto se tice automatika na plin, nemojte ni pomisljati. U plin se ne moze ugraditi nikakav aditiv koji bi imao ulogu podmazivanja. A ako nema podmazivanje, kroz nedelju dana ti crknu lezajevi od radilice, sama radilica i velika i mala pesnica i veoma lako se moze desiti da blokira klip. I onda shvatis da si se sjebao, i odes lepo i kad mu uradis generalnu sipas benzin i 3% ulja ili 4%. Plin moze samo na 4t. Poz.
 
Odgovor na temu

zolitas
Peci Zoltan
servis/vlasnik
Odzaci

Član broj: 77888
Poruke: 527
*.64.EUnet.yu.

Jabber: MNS: zolitas@panline.net
Sajt: www.zolitas.co.yu


Profil

icon Re: Kiseonik u usis motora?27.01.2006. u 20:58 - pre 220 meseci
Citat:
Ivan-84: Sto se tice automatika na plin, nemojte ni pomisljati. U plin se ne moze ugraditi nikakav aditiv koji bi imao ulogu podmazivanja. A ako nema podmazivanje, kroz nedelju dana ti crknu lezajevi od radilice, sama radilica i velika i mala pesnica i veoma lako se moze desiti da blokira klip. I onda shvatis da si se sjebao, i odes lepo i kad mu uradis generalnu sipas benzin i 3% ulja ili 4%. Plin moze samo na 4t. Poz.



Novi modeli 2 taktnih motora imaju pumpu koja dodaje ulje u gorivo! Mozda bi mogla da se koristi kod podmazivanja? Pa da se ipak vozi na plin.

...ZOLITAS.............Odzaci
 
Odgovor na temu

Ivan Golubović
AV market
Požarevac

Član broj: 3154
Poruke: 586
195.252.85.*

Sajt: www.AVmarket.rs


+7 Profil

icon Re: Kiseonik u usis motora?31.01.2006. u 20:46 - pre 220 meseci
Mrzelo me je da chitam celu temu, ali kada bi chist kiseonik ubacili u motor od automobila on bih izgoreo, ako ne i eksplodirao u sekundi. Razmislite malo o chemu prichate... Ovako vazduh ima oko 20% kiseonika. Kod nitra (N2O) taj broj je nesto veci i dobija se na snazi oko 30%. I tada je habanje motora na granici. Kada bi chist kiseonik ubacili u motor klipovi bi poiskakali... Da nije tako kiseonik bi se odavno koristio na DRAG trkama. One i ovako traju do 15 sek...
 
Odgovor na temu

__WOLF__
Bojan Basta
Gradiska

Član broj: 35432
Poruke: 15
*.wireless.rskoming.net.



Profil

icon Re: Kiseonik u usis motora?08.04.2006. u 14:14 - pre 218 meseci
I jos da dodam da je kisik bomba, naravno pod velikim pritiskom. A da bi dobili na autonomiji morali bi naduvati bocu na bar 100 bara.A ako cisti kisik dodje u dodir sa masnocom mogao bi lako eksplodirati.
Bavim se ronjenjem pa sam to cuo od instruktora...
Oni tvrde da oring na boci nesme biti zamascen cak ni masnocom od ruku inace bi doslo do zapaljenja...
Poz..
 
Odgovor na temu

hipp
Beograd

Član broj: 16431
Poruke: 310
*.ptt.yu.

Sajt: www.dekodiranje.org


Profil

icon Re: Kiseonik u usis motora?08.04.2006. u 21:02 - pre 218 meseci
Oni tvrde da oring na boci nesme biti zamascen cak ni masnocom od ruku inace bi doslo do zapaljenja...
Poz..
sto se tice cistog kiseonika koji sluzi za varenje ili medicini u dodiru sa masnocom dolazi do eksplozije.samim tim zbog stvaranja burne reakcije i naglih ekspanzija motor se zagreva i nema dovoljno podmazivanje .Takodje se mora voditi racuna u vremenu paljenja smese jer je paljenje ranije .

tvoj instruktor ti nije objasnio da oring treba da malo pljuvackom podmazes pre stavljanja prve grupe ventila
jos jednu strvar da znas da u boci je komrimovan cist vazduh jer kiseonik je otrovan ako je u vecoj kolicini.
p.s.to ti kaze Rescue diver i ako mozes kazi mi ko ti je instruktor , jer je to opasan sport a tog insktruktora treba raskrinkati jer lupa gluposti.
pozdrav





]

[Ovu poruku je menjao hipp dana 08.04.2006. u 22:14 GMT+1]
Hipp
 
Odgovor na temu

__WOLF__
Bojan Basta
Gradiska

Član broj: 35432
Poruke: 15
*.wireless.rskoming.net.



Profil

icon Re: Kiseonik u usis motora?09.04.2006. u 14:56 - pre 218 meseci
Jeste upravusi sto se tice da je kisik sam otrovan. Ali kada se koristi za mjesavine ne udises cist kiseonik, ali ja nisam hteo
sada u tuning rubriku ubaciti ronjenje, pa sve objesnjavati redom.
Samo sam hteo da kazem da je kisik preopasa za takvo nesto.
 
Odgovor na temu

[es] :: Auto-elektronika :: Tuning :: Kiseonik u usis motora?

[ Pregleda: 9846 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.