Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Start skripte svakog dana u odredjeno vreme

[es] :: PHP :: Start skripte svakog dana u odredjeno vreme

[ Pregleda: 3484 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

knez

Član broj: 1111
Poruke: 44
*.178.eunet.yu.



Profil

icon Start skripte svakog dana u odredjeno vreme30.11.2005. u 20:32 - pre 223 meseci
Poštovanje!

Potrebno mi je da se određena skripta startuje čim počne sledeći dan, da bi promenila sadržaj nekog fajla. Da ne bih ja uvek morao ručno da je startujem - svaki dan. :(

Da li to može i kako? Ili postoji neka alternativa?

 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.internet.krstarica.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Start skripte svakog dana u odredjeno vreme30.11.2005. u 22:35 - pre 223 meseci
Cron Job....

Ako nemas to na svom (obicno paid) hostingu, probaj: http://www.webcron.org/?lang=en
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Start skripte svakog dana u odredjeno vreme30.11.2005. u 22:36 - pre 223 meseci
CronJob :)

A ako ga nemas, www.google.com pa trazi: "online crontab"

Ovo drugo ti vazi i ako ti je hosting na Windowsu, odnosno Linuxu i nemas pravo koriscenja Crontaba...

Crontab je mali program za Linux koji u odredjeno vreme izvrsi zadati mu zadatak, recimo (linija iz crontaba):

1 2 * * * php -q /www/sajt.com/cron/promeni_fajl.php

u promeni_fajl.php ti stoji code koji ti menja fajl, a cron ce ovu skriptu pozvati svakog dana u 2 sata i 1 minut posle ponoci (ostale * oznacavaju svaki dan, nedelju i mesec).

Web crontab radi 'slicnu' stvar, samo sto poziva tvoju skritpu preko interneta, odnosno sajt.com/cron/promeni_fajl.php

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

duchess
Ivana Petrovic
In the middle of nowhere.

Član broj: 142670
Poruke: 132
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: ivona.stens-turs.com


Profil

icon Re: Start skripte svakog dana u odredjeno vreme01.07.2009. u 21:22 - pre 179 meseci
Imam isti problem. Na hostingu sam koji nema podrsku za Cron Jobs - Loopia.rs - bas im hvala! :P
Potrazila sam neke online crontabs ali samo sam nasla one koji se placaju. Jel ima neki besplatan servis za to?
Listen very carefully, I shall say this only once!
 
Odgovor na temu

duchess
Ivana Petrovic
In the middle of nowhere.

Član broj: 142670
Poruke: 132
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: ivona.stens-turs.com


Profil

icon Re: Start skripte svakog dana u odredjeno vreme01.07.2009. u 22:35 - pre 179 meseci
Nasla sam konacno! Sad za sad ne traze nikakve pare, a i dobro im je uradjen sajt -- > http://www.onlinecronjobs.com
Listen very carefully, I shall say this only once!
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Start skripte svakog dana u odredjeno vreme02.07.2009. u 10:37 - pre 179 meseci
Pored tog što je predložila duchess, evo još jednog dobrog cron job servisa: http://www.cronme.org/. CronMe omogućava "okidanje" 3 puta dnevno, dok recimo taj OnlineCronJobs omogućava samo jednom. Mada ovih dana su im serveri mnogo preopterećeni, pa se često dešava da se cron zadatak izvrši samo jedom ili nijednom u toku dana...
 
Odgovor na temu

duchess
Ivana Petrovic
In the middle of nowhere.

Član broj: 142670
Poruke: 132
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: ivona.stens-turs.com


Profil

icon Re: Start skripte svakog dana u odredjeno vreme02.07.2009. u 10:44 - pre 179 meseci
Nikola jel se to "okidanje" samo jednom dnevno odnosi na sve skripte ukupno (posto sam ja postavila dve koje treba jednom da se pokrecu svaki dan), ili samo na jednu skriptu?
Listen very carefully, I shall say this only once!
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Start skripte svakog dana u odredjeno vreme02.07.2009. u 10:53 - pre 179 meseci
Jedna skripta može samo jednom. E sad ne znam dal' možeš da ih "zezneš", pa da za jednu istu skriptu iskoristiš svih 5 cron job-ova...
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
91.148.91.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Start skripte svakog dana u odredjeno vreme02.07.2009. u 11:15 - pre 179 meseci
Pa mozda nesto cron_1.php, cron_2.php, cron_3.php... a svi da inkluduju jedan isti fajl, ili ako je obrnuta potreba, onda jedan fajl prati kada je okinut i odradi akciju shodno vremenu kada je okinut (ako je potrebno vise kronova na jedan fajl)
 
Odgovor na temu

duchess
Ivana Petrovic
In the middle of nowhere.

Član broj: 142670
Poruke: 132
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: ivona.stens-turs.com


Profil

icon Re: Start skripte svakog dana u odredjeno vreme07.07.2009. u 23:04 - pre 179 meseci
Interesuje me da li ti free online servisi mogu da iskoriste skripte koje pokrecu? Tipa da pokupe podatke za konektovanje sa bazom (user i pass) koji se nalaze u toj skripti? I ako mogu da li postoji nacin da se to nekako zaobidje?
Listen very carefully, I shall say this only once!
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Start skripte svakog dana u odredjeno vreme08.07.2009. u 00:05 - pre 179 meseci
Ne koristim free servise, ali ne!
Oni nemaju pristup fajlovima vec pozivaju tvoj skript preko HTTP GET ili tako nesto...

Ps.
Mozete cron da sredite lokalno ako imate "normalan" net i racunar koji je cesto online ili pak neki viska koji bi bio 24h online
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Start skripte svakog dana u odredjeno vreme

[ Pregleda: 3484 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.