Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

'Screenshots' - kako dobiti visoku rezoluciju? (300 dpi)

[es] :: Rasterska grafika :: 'Screenshots' - kako dobiti visoku rezoluciju? (300 dpi)

[ Pregleda: 3929 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

viva
Aotearoa/New Zealand

Član broj: 34972
Poruke: 6
*.jetstream.xtra.co.nz.



Profil

icon 'Screenshots' - kako dobiti visoku rezoluciju? (300 dpi)09.12.2005. u 02:36 - pre 223 meseci
Pozdrav,

Zapao mi je pipav posao da dizajniram, prelomim, i tako dalje, jednu brosuru o upotrebi kompjutera. Znaci, moram da ubacim i nekoliko 'screenshot'-ova direktno sa kompa - dijalozi, opcije i dve-tri web stranice.

Problem je u tome sto sve sto skinem sa ekrana, normalno, ima rezoluciju od 72dpi, a meni, fala bogu, treba 300dpi. Kako sada to srediti? Slike ne mogu da lepim direktno u InDesign - em ne valja, em moraju da budu duotonske, sto znaci da moram prvo da ih obradim u Photoshopu.

Ima li iko neki dobar savet? Omca se steze... Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

Starlite
Starlite

Član broj: 70440
Poruke: 58
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: 'Screenshots' - kako dobiti visoku rezoluciju? (300 dpi)09.12.2005. u 20:29 - pre 223 meseci
Na ovoj stranici je ključ kako obraditi fotografiju u photoshopu. Meni je pomoglo, a verujem da ćeš se i ti snaći.

http://www.elitesecurity.org/t...u-fotografiju-za-veliki-plakat
 
Odgovor na temu

Mmmmmmm
Novi Sad

Član broj: 51580
Poruke: 26
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: 'Screenshots' - kako dobiti visoku rezoluciju? (300 dpi)10.12.2005. u 11:31 - pre 223 meseci
300 dpi - nikako! Svako uvecanje slike ce ti kvariti kvalitet, sve ce da se odradjuje interpolacijom.
Neko zaobilazno resenje je: ne znam da li hoces da skines screenshotove programa ili igre, u sustini nije ni toliko bitno; povecaj rezoluciju monitora - windowsa na najvecu mogucu i onda skini screenshotove. Znaci umesto recimo 1024x768 si dobio 1600x1200 (primer). Mada ako je interfejs programa sa slikama( u rasteru, ne vektorske) svakako ce se slika uvecati uz interpolaciju (jedino ako su proizvodjaci aplikacije pravili istu u vise rezolucija odnosno u visim rezolucijama, neces izgubiti na kvalitetu).
Ako gresim ispravite me.
 
Odgovor na temu

ducka
Milos Dukic
Novi Sad

Član broj: 8386
Poruke: 596



+1 Profil

icon Re: 'Screenshots' - kako dobiti visoku rezoluciju? (300 dpi)18.12.2005. u 01:35 - pre 223 meseci
Ne greshis,potpuno si u pravu. Jedina rezolucija koja se moze izvuci sa print screen je 72 dpi i to je defacto.
 
Odgovor na temu

[es] :: Rasterska grafika :: 'Screenshots' - kako dobiti visoku rezoluciju? (300 dpi)

[ Pregleda: 3929 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.