Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

You can't assign a value to this object

[es] :: Access :: You can't assign a value to this object

[ Pregleda: 3039 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sandjama
EFG Eurobank
Beograd

Član broj: 5854
Poruke: 19
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon You can't assign a value to this object 10.12.2005. u 18:43 - pre 222 meseci
Prilikom upisivanja podataka u tabelu stalno mi se javlja greska "You can't assign a value to this object" za textfield, cije je vrednost odredjena sa Dlookup funkcijom.
Podatak iz textfiled treba da se upise u polje koje je u relaciji sa Autonumber ID poljem in neke druge tabele.
Zna li neko kako da resim ovaj problem ili je objasnjenje suvise konfuzno?
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: You can't assign a value to this object 12.12.2005. u 13:43 - pre 222 meseci
Suvise je konfuzno. Izgleda da imas text box koji ima formulu za data source. dakle, nije povezan sa tabelom. ne moze u istom text boxu da stoji =DLOOKUP(....) i da se onda taj isti tekst box veze za neko polje pa da mu se dodeli neka vrednost. Nije dozvoljeno u Accessu.

medjutim, ti scvakako imas razlog zasto ti treba Dlookup i zasto ti treba da se posle upise vrednost u to isto polje. Objasni nam sta zaopravo pokusavas, koje poslovno pravilo ili operaciju pokusavas. Mozda se nadje neko resenje, potpuno drugacije od onoga koje pokusavas, a da radt tacno sta ti treba.
 
Odgovor na temu

sandjama
EFG Eurobank
Beograd

Član broj: 5854
Poruke: 19
*.efgpropertyservices.co.yu.



Profil

icon Re: You can't assign a value to this object 14.12.2005. u 07:51 - pre 222 meseci
Pa ovako stoje stvari. U to TXT polje treba da mi prikaze i posle upise u tabelu zadnji ID iz neke tabele, koji je autonumber.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: You can't assign a value to this object 14.12.2005. u 13:58 - pre 222 meseci
Izgleda da hoces da iz neke druge tabele (ne one koja je data source za tvoju formu) procitas vrednost nekog polja (nema veze sto je AutoNumber) i da tu vrednost sacuvas u ovoj tabeli koja je record source za tvoju formu. Ako je ovo tacno, onda tu treba malo programiranja. U neki od eventa na formi, treba da stavis kod koji cita iz druge tabele i zatim sto je procitano dodeljuje tvom text boksu. Nisi nam dovoljno opisao proces da bih mogao da ti kazem koji form event da koristis, ali opcije su ti Form_OnLoad, Form_OnCurrent, Form_BeforeUpdate, a mozda i Form_OnOpen. Za citanje iz druge tabele mozes da koristis Dlookup ili rekordsete, sta ti jevec lakse i sta bolje znas i sta ce da radi dovoljno brzo.

Medjutim, ozda ti sve ovo i ne treba, ali to ne znamo jer ne znamo sta ti zapravo pokusavas da uradis.

:-)
 
Odgovor na temu

sandjama
EFG Eurobank
Beograd

Član broj: 5854
Poruke: 19
*.efgpropertyservices.co.yu.



Profil

icon Re: You can't assign a value to this object 14.12.2005. u 14:47 - pre 222 meseci
Pa upravo to i pokusavam da uradim, preko eventa, On_Load. Pokusavam da procitam vrednost zadnjeg zapisa iz druge tabele i da ga dodelim text box-u. Sve mi radi ok dok je texbox unbound ali cim mu stavim da mu je control sorce polje u koje treba da se upise vrednost, javi mi gore napisanu poruku da ne ne mogu da dodelim vrednost tom textbox-u. Inace koristim Dlookup funkciju jer mi je jednostavnija nego da pisem ceo set komandi za recordeset :)
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: You can't assign a value to this object 14.12.2005. u 15:42 - pre 222 meseci
Prilozi kod koji koristis. Ako si stavio za text box da je record source nesto kao =Dlookup(...) onda nece moci. Text box mora da bude bound od pocetka. Onda u eventu stavis

me!TvojTextBox = Dlookup(....)

Probaj OnCurrent ili BeforeUpdate umesto OnLoad. On Load se desava samo jednom, posle OnOpen. OnCurrent se desava kad god se pomeris sa rekorda na rekord.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: You can't assign a value to this object

[ Pregleda: 3039 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.