Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

1,1GB na CD-R od 700MB

[es] :: Art of Programming :: 1,1GB na CD-R od 700MB

[ Pregleda: 4081 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DjNemesiS
Miljkovic Milan
BG svuda okolo

Član broj: 77840
Poruke: 22
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: u izradi.......


Profil

icon 1,1GB na CD-R od 700MB16.12.2005. u 18:51 - pre 223 meseci
Pre neki dan ortak mi pokaze CD-R od 700 MB-a na koji je narezano neverovatnih 1,1GB!
Stvari stoje 'vako:
Fokusom misa na CD-ROM uredjaj, win izbacuje baloncic da je kapacitet 84KB, (da KB")!,
dok ovako na 'Properties' ima 1,1GB, a CD 700MB!

Moze li mi neko objasniti kako se ovo postize?
Ne znam da li OVERBURN moze da ucini nesto ovako?
Ja licno mislim da tu ima neki program koji ovo radi. Ako ima, neka mi neko kaze koji je.
Svuda je oko nas, a mi ni ne znamo da je tu!
_.::]|[NemesiS]|[::._
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: 1,1GB na CD-R od 700MB16.12.2005. u 19:25 - pre 223 meseci
imaao sam 8in1 winxp cd sa 3,4gb na jednom cdju :)

amm zamisli to tako.. imas 8 instalacija windowsa .. i direktorije sa instalacijama
winxppro #pro
winxpprocorp #corporate pro
winxpproent #enterprise pro
...
95% fajlova u svakoj inastalaciji je istih.. ali svaka instalacija treba svoj folder sa svojim fajlovima..

e sad.. napravis symlink ili shortcut.. ali u filesystem delu.. da file foo.bar iz winxppro i iz winxpprocorp se nalaze na iom mestu na disku.. ali OS vidi to kao dva razlicita fajla.. i ako je jedanmn velik 500mb.. onda sta oba 1gb :) a disk je za 700mb i ima jos 200mb mesta.. :) kad stavis 8 instalacija.. 8xx00mb za instalaciju.. i dodje 3.4gb
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

lord Vader

Član broj: 57936
Poruke: 757
217.65.192.*



+9 Profil

icon Re: 1,1GB na CD-R od 700MB25.12.2005. u 21:10 - pre 223 meseci
Ja imam Office 2003 na jednom CD-u a pokazuje da ima preko 1GB.
Postoji li neki program koji sam odradi ovo što si napisao?

Znači sa filmom ovo nije moguće? Pošto kod DivX-a postoji jedan veliki avi fajl?
2 sxy 4 ma shirt
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: 1,1GB na CD-R od 700MB25.12.2005. u 21:23 - pre 223 meseci
office 2003 je sasstavjen iz vise programa koji (valjda?) koriste isti engine.. ali instalacije su bile nekad odvojene, pa je svaka instalacija treba svoje shareovane fajlove.. koji su duplicirani na tom cd-u.

ne moze divx tako.. mozes da ga prekodiras na manji bitrate da se smanji na 700mb, i onda mozes da przis kako oces :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

@zrael


Član broj: 80614
Poruke: 21
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: 1,1GB na CD-R od 700MB09.01.2006. u 23:47 - pre 222 meseci
nisam si siguran za ovaj slučaj, ali mi je poznat jedan drugi. disketa od 100 GB. Zvuči nevjerojatno ali istina.
svaki medij ima fat file u kojem su zapisani pojedini podatci, adrese njihove i prostor sa kojeg se dobivaju podatci. Može semanipulirati tim fileom tako da mu postve druge vrijednosti.

to se koristi pri p2p. Kada instaliras npr shareazu onda ti ona skenira diskove za podatcima namjenjenima za sharing. što više shareaš to imaš bolji priority pri skidanju. Ti podatci budu indexsirani ali nepostoje i zato u biti fakeaš svoj priority. ljudima se pojavljuje ono sa tvoje "100 gb" diskete ali ne mogu skidat jer ne postoji.

To je naravno jedan glup način, koji osobno ne koristom, ali naravno je svatko doživio kako ti neko ždere bandwidth. a na 56 K stvarno možeš zato popizdit.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: 1,1GB na CD-R od 700MB02.03.2006. u 23:21 - pre 220 meseci
nije moguce napraviti overburn sa 700 na 1100 megabyta. vjerovatno je cdr zajebo nesto prilikom leadin/leadout procesa.

sto se tice reusagea datoteka preko shortcuta/symlinkova, to je genijalna stvar kad se recimo radi "adobe collection" cd, a vecina programa ima slicne biblioteke. postave se shortcuti. ali, i u slucaju windows shortcuta i unix symlinkova, velicina inog je par byteova - ne prikazuje se velicina datoteke na koju pokazuje.

ali, file se da sinteticki napumpat. svaki filesystem ima neku svoju internu strukturu s podatcima oko datoteka i gdje se nalaze po disku. recimo, FFS/UFS se moze namjestiti da file od 500kb izgleda kao file od 500GB. u alokacijskoj tabeli se ne zapisuje apsolutna vrijednost datoteke u byteovima, nego na koliko inoda se on spannira. (inoda je glavni gradjevni element unixaskih filesystema, svaka inoda sadrzi dio bytekoda filea, i pointere prema drugim inodama istog filea). posto je velicina inode fiksna, velicina filea se dobiva umnoskom broja inoda koje file zauzima i velicine inode umanjene za prostor koji zauzimaju interni pointeri. ako je inoda, recimo 4096 byteova, mi postavimo u alloc tabeli da neki file zauzima milion inoda. dakle ~ 4GB. nema veze sto file zauzima zapravo 25 inoda pa je velik 100KB, jednostavno kad se krene operacija citanja/pisanja na file, s inode se skace na inodu preko pointera, a zadnja inoda ima pointere na 'null', to jest ne gledaju nigdje, i to je kraj. nebitno je sta bi trebalo postojati jos 999975 inoda iza te, ta je kraj.

ovakvo nesto se da napraviti vjerovatno na svim FS-ovima, a iz prve ruke sam vidio kako FAT/FAT16 znaju popizdit pa odjedamput prikazivat gigabytne fileove na diskovima od 640MB (ah taj dos :)). pogotovo ako je cd sniman paketno (UDF), onda se tek da sinteticki belaj napravit s njim.



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: 1,1GB na CD-R od 700MB

[ Pregleda: 4081 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.