Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prebacivanje iz formata u format

[es] :: Digitalne kamere :: Prebacivanje iz formata u format

[ Pregleda: 4339 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gava
beograd

Član broj: 76793
Poruke: 26
*.scnet.yu.



Profil

icon Prebacivanje iz formata u format19.12.2005. u 09:52 - pre 223 meseci
Imam JVC grd 73 i sledeći problem:kada prebacujem snimak sa kamere na računar koristeći "Windows movie maker" dolazim u situaciju da ukoliko želim snimak koji kasnije može ići na CD 700MB kao DVx ili da se od njega reže DVD , zauzme po nekoliko giga za samo minut - dva skinutog materijala ---ŠTA DA RADIM !?!?!?
POSTOJI LI I GDE NEKI PROGRAM ZA NEKU KONVERZIJU-KOMPRESIJU
H V A L A ! ! !
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Prebacivanje iz formata u format19.12.2005. u 16:35 - pre 223 meseci
ovako nabavi pinnacle studio 9 (ili 10) ili neki drugi program za skidanje materijala na HDD.
Zatim prebaci snimak na HDD,premda da znas odmsh,sat vremena ti je oko 14gb.
Zatim kad sve to uradis onda mozes snimak prebaciti,tj.kompresovati u mpeg2(DVD) ili mpeg4(DiVX).U prvom slucaju koristi neki od DVD kreatora(naprimer Uleadov movie maker disc creator mislim da je aktuelna verzija 4 ja krositim verziju 3) u drugom slucaju snimak mozes prebaciti u DiVX koriscenjem Virtual Dub-a uz odgovarajuce codece.
Mada ipak ja ne bih prebacivao u DIVX za mene licno je to jako nekvalitetan format,i kad prebacis u DVD ima gubitaka(doduse kad gledas na konvencionalnom TV-u ne primetis,ali na PLASMI i LCD-u itekako primetis gubitke posto sam jedan takav DVD isprobao kod ortaka na Samsung 42" plasmi i direktno sa kamere,direktno sa kamere je bilo ipak bolje).

Tako da po meni snimke drzi kao mastere na kaseti a ono sto ces gledati cesto narezi na DVD.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Prebacivanje iz formata u format21.12.2005. u 02:02 - pre 223 meseci
I naravno za svaki problem na koji budes naisao koristi pretragu na ovom forumu! Brzo ces naci odgovor.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Prebacivanje iz formata u format

[ Pregleda: 4339 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.